Šta je novo?
^
Skini KMplayer pa probaj sa njim..

Poz
 
jos jedan "problem", bsplayer mi ne pokazuje sliku uopste, zvuk da ali sliku ne.
Skinuo sam i reinstalirao win, sad mi je RC 7100 verzija.
Nije mi htelo ni na prosloj ni na ovoj...

Ili prebaci u podesavanjima playera rendering sa Overlay-a na WMR9. BS Player provereno radi na W7. Instaliraj neke druge kodeke, Final Codecs 2008 ja koristim i nemam nikakvih problema..
 
Danas konačno sa 7000 pređem na 7100 i neke stvari koje su mi ranije pravile problem su sada ok, ali onda me snađe katastrofa: nikako ne uspevam da instaliram drajvere za MF štampač HP M1005. Na build-u 7000 sam instalirao bez ikakvih problema, a na 7100 nikako. Da li je imao neko sličnih problema i zna li neko rešenje?

Probaću tokom noći da skinem neki noviji bulid, pa da probam da instaliram sutra, ali svejedno značilo bi mi ako neko ima neku ideju...
 
preuzeto sa Microsoft TechNet foruma:
Hi Glen & Everyone,

Just 5 minutes back, finally I found the solution to compatibility problem of HP Laserjet M1005 MFP driver for Windows 7 (clean installation on formatted HDD).

I downloaded the driver installation file "ljM1005-HB-pnp-win2kxp-en" for Win2K from HP site. Then I installed it in compatibility mode, selecting XP SP2. In was a success & the printer is working perfectly.

Now I will try for the scan driver, adopting the same way. If I succeeed, I'll inform the forum.

Thanks a lot for the continued support.

Regards.

Neurofox
 
Hvala voodoons, ali nije mi uspelo... možda zato što sam pre toga pokušavao sve i svašta sa drajverima za XP i Vistu. Probaću sutra da instaliram neki noviji build, i još da probam ovo, pa ću videti.
 
Poslednja izmena:
Windows 7 Confirmed to Hit RTM on July 13
It would appear as though rumours which surfaced around a month ago are going to be proved correct, as sources close to multiple technology sites have confirmed that Windows 7 will be released to manufacturing on 13th July. Although general availability is still not until 22nd October, this is a significant milestone as the RTM build will be the final code which also gets shipped to the general public later this year. As well as OEMs, the build should also be available to TechNet and MSDN subscribers and will also no doubtedly find its way on to torrent sites shortly after. The wait for Microsoft's highly anticipated operating system is less than four months away, but for many of us little more than a week of waiting stands in our way.

Source: Neowin.net
 
Hvala voodoons, ali nije mi uspelo... možda zato što sam pre toga pokušavao sve i svašta sa drajverima za XP i Vistu. Probaću sutra da instaliram neki noviji build, i još da probam ovo, pa ću videti.
Imam M1005 ali je povezan na XP mašinu... Eventualno uspe da povuče drajver sa win update. Meni je tako instalirao stari 1315, šljaka i štampač i skener bez problema.
 
Ih, 2 dana. Kod mene se jedan komp ne gasi minimum po nedelju dana, maximum po mesec i po. Taj komp sada radi na Visti x64, a njegov prethodnik je isto to radio samo na XP SP2. Ako je hardver dobar, sistem ce raditi jako dugo bez problema.
 
Poslednja izmena:
Pozrav svima,imam jedno pitanje.Naime,imam na C particiji Win XP,a na E particiji Win7.E,sad,hteo bih da reinstaliram XP,a da mi ostane 7-ica nedirnuta.Da li trebam normalno da reinstall C,pa posle da radim repair 7-ice ili kako?
P.S.Moze li repair 7-ice da se radi iz XP-a jer kad sam hteo da instaliram 7-icu morao sam iz XP-a jer ovako nije htelo.Isti problem je imao jos neko.:wave:
 
Ih, 2 dana. Kod mene se jedan komp ne gasi minimum po nedelju dana, maximum po mesec i po. Taj komp sada radi na Visti x64, a njegov prethodnik je isto to radio samo na XP SP2. Ako je hardver dobar, sistem ce raditi jako dugo bez problema.

Pa dobro nije ovo takmicenje kome je komp vise ostao da radi nego da se vidi kako radi pod opterecenjem a mogu ti kazati da ono sve sto si video na slici da je bilo ukljuceno i nije bilo zastajkivanja u radu ili necega drugoga...

Znaci prezadovoljan sam sa njome! Iskreno da ti kazem Vista mi se nikada nije ni dopala, samo zbog njenog rada koji je toliko bio los na ovoj istoj konfiguraciji a promenuo sam verovali ili ne 10 razlicitih verzija Viste od x86 do x64 pa do koje kavih budzenih Visti i od Home Basic do Ultimate verzije sve sam to isprobao i uvek je format isao posle najkasnije jedan do dva dana! Dok evo Win 7 drzim skoro pa 2 meseca!
 
Poslednja izmena:
Pozrav svima,imam jedno pitanje.Naime,imam na C particiji Win XP,a na E particiji Win7.E,sad,hteo bih da reinstaliram XP,a da mi ostane 7-ica nedirnuta.Da li trebam normalno da reinstall C,pa posle da radim repair 7-ice ili kako?
Ako kreneš u instalaciju Xp-a, nestaće ti bootloader od W7 pa ćeš morati ili ići repair W7 ili instalirati Vista Boot Pro i dodati u bootloader još W7 pored XP-a.

P.S.Moze li repair 7-ice da se radi iz XP-a jer kad sam hteo da instaliram 7-icu morao sam iz XP-a jer ovako nije htelo.Isti problem je imao jos neko.:wave:
Ja mislim da ukoliko pokreneš setup W7 iz Windos XP-a da će ti dati samo opciju upgrade-a, tj.da nećeš imati repair. U svakom slučaju, ostaje ti da probaš.. Opcije za sve postoje i sve ćeš najlakše odraditi u letu.
 
Imam problem sa TV karticom KWorld Terminator, naime drajver je instaliran , program za gledanje takodje. Kanali su uredno skenirani i kada pustim program dobijem samo zvuk, koji je cist, ali nema slike.
Probao sam sam vise programa za gledanje TV-a i u svakom je isto.
Ostao sam bez ideje sta da radim, pa ako neko ima ideju...

edit: koristim build 7232 x64
 
Poslednja izmena:
Nekako namesti da ti player daje sliku preko VMR9, ne preko overlay-a. Kako? Moraćeš malo po opcijama pleyera da pregledaš.. Probaj i sam player da prebaciš u Compatibilty Mode za XP, Vistu..
 
Imam problem sa TV karticom KWorld Terminator, naime drajver je instaliran , program za gledanje takodje. Kanali su uredno skenirani i kada pustim program dobijem samo zvuk, koji je cist, ali nema slike.
Probao sam sam vise programa za gledanje TV-a i u svakom je isto.
Ostao sam bez ideje sta da radim, pa ako neko ima ideju...

edit: koristim build 7232 x64

ja sam imao isti problem.. problem je bio u brightness, hue podesavanjima koji su na "default" davali crnu sliku...
u media centru doduse radi OK izgleda je M$ opet nesto promenuo
 
ja sam imao isti problem.. problem je bio u brightness, hue podesavanjima koji su na "default" davali crnu sliku...
u media centru doduse radi OK izgleda je M$ opet nesto promenuo
Hvala.
Ovo mi je pomoglo, problem je bio u podesavanjima za kontrast, ali i ostali parametri nisu bas najbolje podeseni, kada su na default vrednostima.
Sad jos treba da se poigram sa tim podesavanjima da pronadjem najbolje vrednosti.
 
Poz, treba mi pomoć. Problem je sledeći:
Prvo je 7ica pri pokretanju sistema izbacila Logon screen, iako je do tada bio automatski.
Potražio sam na netu i našao rešenje za to preko komande control userpasswords2.
Zatim je tražio potvrdu vezano za šifre, što sam i uradio, jer šifre nisu ni bile postavljene.
Posle toga ne mogu da se konektujem na net uz grešku sa slike (Error 0x8009000B).
Guglao sam, ali šta god da pokušam od potencijalnih rešenja...ne ide. Sad sam na Hackintoshu :p dok to ne rešim.
Ne reinstalira mi se sistem zbog toga, trebalo bi da postoji neko rešenje.
Windows 7 RC 7100 je u pitanju

Hvala
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    42.9 KB · Pregleda: 94
@voodoons Hvala na savetu.Probacu sa tim Vista Boot Loader-om pa cu da javim sta sam uradio.Pozdrav:wave:
 
Meni se win7 u pocetku jako svideo, mada je kasnije poceo nekako da se gusi i da jako sporo reaguje (mada mu nisam iznstalirao bog-zna-sta. Na kraju je sve zivo pocelo da se raspada, da se gasi, restartuje (u toku renderinga) tako da sam ga slasno obrisao :) i stavio XP x64 koji se pored Win7 ponasa kao prolecni povetarac. Lagan, fantasticno brz, sve radi ko podmazano, nema kocenja, zastajkivanja....
Wireless radi perfektno (kod win7 se non stop diskonektovao)
Stalno pokusavam da stavim neki novi OS, ali se uvek vratim na XP (x64)
Jeste da je beta, ali nekako mi se smucio :D :d
 
Meni se win7 u pocetku jako svideo, mada je kasnije poceo nekako da se gusi i da jako sporo reaguje (mada mu nisam iznstalirao bog-zna-sta. Na kraju je sve zivo pocelo da se raspada, da se gasi, restartuje (u toku renderinga) tako da sam ga slasno obrisao :) i stavio XP x64 koji se pored Win7 ponasa kao prolecni povetarac. Lagan, fantasticno brz, sve radi ko podmazano, nema kocenja, zastajkivanja....
Wireless radi perfektno (kod win7 se non stop diskonektovao)
Stalno pokusavam da stavim neki novi OS, ali se uvek vratim na XP (x64)
Jeste da je beta, ali nekako mi se smucio :D :d

samo da znas winxp x64 spada u najmanje testirane sisteme... po pitanju drivera , itd...
svaka tebi cast ako si ti sretan sa njim...
 
@voodoons
Hvala na onom info-u. Instalirao sam build 7201 i postpupio po savetu koji si citirao i štampač je proradio. Ovo mi je bilo baš bitno jer mi se nije vraćalo na XP.

Sa novim build-om su ispravljeni svi problemi koje sam imao sa 7000. Sad mi sve savršeno radi pa sam srećan kao kuče u liftu :d
 
Nema na čemu, tu smo da pomažemo:crash:
 
Ja prilikom svakog drugog bootovanja dobijem crni ekran, samo sa pointerom i oznakom builda u donjem uglu (7100). Ali interesantno je da uvek ide jedan normalan boot, jedan sa crnim ekranom, nikada dva normalna boota.
 
Probaj drugi build ili isti build samo skini sa druge lokacije..
 
Posto je ovo vec u domenu windows pa cu pitati ovde jer se tice same win 7 (7100).

Pa problem je taj sto sam juce oko 12 sati obrisao win 7 iz kompa posto je nesto pocela da se gusi i nereaguje najbolje na moje komade, i evo sta mi se sada desava: pa kada pokrenem instalaciju win 7 dodjem do onog dela kada mi se prvi put pojavi da biram zemlju iz koje sam i na kom je jeziku hocu i ima jos jedna opcija mada sve je to nebitno posto dodje do tog dela i izbaci mi plavi ekran...

E sada sta je tu problem? Probao sam drugu verziju win 7 (7232) x64 isto mi se to desava, probao sam sa starijim verzijama viste koje sam ranije najnormalnije instalirao sada mi isto to rade pa sam skinuo zadnju verziju viste sp2 x64 retail verzija i onda mi isto dodje do tog dela i plavi ekran mi se pojavi, dok mi xp instalacija prodje bez problema!

Jel zna neko u cemu je problem? Jel se nekome jos to desavalo i kako je odklonio problem? A dok ja ovo kuckam u pozadini radi HDD Regenerator i proverava bed sectore na tom hardu gde je win instaliran. Da sta mi se jos desilo prilikom instalacije xp-a, pa to da su mi se sada particije izmesale i to znam da namestim ali problem je sto particija koja je c nije c nego je sasvim neka leva a prava particija c koja bi trebala da bude c je g.

Hvala
 
nesto si ti tu izmesao sto se tice particija, slovo particiji mozes dodeliti koje oces ali boot loader uvek ide na pocetku harda i na prvoj particiji...
 
Ma dobro to mi je jasno oko dodeljivanja slova, ali mi nije jasno sto je izmesao sve kada nisam nsita dirao u podesavanjima?

Nego mene vise nervira ovaj problem oko plavog ekrana i sto nece da se instalira win 7 ili vista, danas sam izgubio celo posle podne pokusavajuci taj problem da odgonetnem i nisam uspeo!

Evo upravo je HDD Regenerator zavrsio testiranje tog harda i pise da nema bed sectora na njemu!
 
Poslednja izmena:
Ma dobro to mi je jasno oko dodeljivanja slova, ali mi nije jasno sto je izmesao sve kada nisam nsita dirao u podesavanjima?

Nego mene vise nervira ovaj problem oko plavog ekrana i sto nece da se instalira win 7 ili vista, danas sam izgubio celo posle podne pokusavajuci taj problem da odgonetnem i nisam uspeo!

nesto ti oko particionisanja nije jasno cim se to desava... win7 kreira 100MB particiju na pocektu diska gde smesti boot loader.. a plav ekran ako se desava na istom mestu verovatno sugerise da ti struktura diska nije u redu..

inace pre ces po smart podacima iz HDD videti da mu nesto fali nego sa hdd regeneratorom...
 
Nazad
Vrh Dno