Šta je novo?
Koji konkretno model?

Lenovo g50 80. skontao dugmence sa strane i kada uradim but sa DVD neće da instalira izbaci poruku da ne može, nije problem do DVD ni do Windovsa jer sam ga već instalirao na desktopu i sve prošlo ok.
 

Prilozi

  • Share2015-07-29-835db18bc167e91360fec5045a2aebfa2259862a4eaec9ce7c89bea12698a051-Picture.jpg
    Share2015-07-29-835db18bc167e91360fec5045a2aebfa2259862a4eaec9ce7c89bea12698a051-Picture.jpg
    191.1 KB · Pregleda: 101
Poslednja izmena:
Probaj u biosu da nadjes opciju da omogucis legacy boot. Mada nesto imam osecaj da je bios zakljucan za 8.1 sistem.
 
Kako to moze BIOS da se zakljuca za konkretni sistem? :zgran:
 
Fabrički. Nije baš zaključan, izraz nije najbolji, ali na određenim modelima nije moglo da se instalira ništa osim Win8 i/ili novijeg, jer su u BIOS-u propustili-zaboravili-izostavili opcije koje omogućavaju boot sa nekog drugog sistema.
Naravno, posle žalbi korisnika, izbacivali su nove apdejte BIOS-a. Pa i pored toga nekada je nastajala akrobatika sa opcijama kako uopšte uključiti skrivene stavke, kako ih setovati...
 
Kako to moze BIOS da se zakljuca za konkretni sistem? :zgran:

Moguce je na UEFI da se zakljuca da nema Legacy , onda moze samo Windows 7 UEFI uz SLIC ali onda moras da molis da ti na my digital life moduju bios , ovako moze Windows 8.1 UEFI ili 10 svejedno , mislim da bi on trebao za pocetak novi bios da ubaci ima legacy opcija sigurno uz novi bios!
 
Ubacio win 8.1 prosnirao bez problema.
 
Win 7 je u januaru prestao da se prodaje, tako da je sasvim sigurno da nece ni dobijati neki veliki service pack.
 
Bez obzira na sve, I to sto je dosao Win 10 I sto izmedju ima Win 8.1 mogli bi da upakuju jedan SP ali koliko se meni cini probace da uguse sve windowse i da ostane samo 10-ka.
 
Pozdrav ljudi :)

Da ne bih otvarao novu temu, interesuje me da li je moguće instalirati reatil verziju windows 7 starter i aktivirati je sa OEM ključem? Svašta sam pročitao zadnih par dana, jedni kažu može, drugi jok :p
Da li je neko probao ovu varijantu koju navodiim?

Hvala unapred :)
 
Jel se vama desava kad u win10 udjete na windows update u control panelu, samo se neke tackice krecu nece da prikaze nista.... Pre mi je radilo normalno i pisalo da sam up to date.... Da nije opet nesto do njihovih servera?
 
Pozdrav ljudi :)

Da ne bih otvarao novu temu, interesuje me da li je moguće instalirati reatil verziju windows 7 starter i aktivirati je sa OEM ključem? Svašta sam pročitao zadnih par dana, jedni kažu može, drugi jok :p
Da li je neko probao ovu varijantu koju navodiim?

Hvala unapred :)

Iskreno nisam ni znao da postoji retail starter Zar nije bio OEM only? Ono što sam ja radio jeste da sam skidao instalaciju sa torrenta, prilikom instalacije izabrao starter verziju i posle otkucao serijski broj sa nalepnice i nikada nisam imao problema sa aktivacijom.

Mislim da i kod tebe neće biti problema.
 
Samo da javim resio sam problem... Nisam bio povezan na microsoft-ov acc... Iz nekog razloga se izlogovao. Otisao na Account u control panelu, verifikovao se, probao update i radi :)
 
Iskreno nisam ni znao da postoji retail starter Zar nije bio OEM only? Ono što sam ja radio jeste da sam skidao instalaciju sa torrenta, prilikom instalacije izabrao starter verziju i posle otkucao serijski broj sa nalepnice i nikada nisam imao problema sa aktivacijom.

Mislim da i kod tebe neće biti problema.

Pa da, nema retail ali može da se sredi instalacija da ponudi sve verzije win7. Negde sam čitao da treba promeniti product key sa onim sa nalewpnice i da onda prolazi aktivaciju normalno.
 
Da odgovorim na svoje pitanje. Našao sam recovery particiju sa instalacijom Win7 pa ću popodne da to rešim :)
 
Juce mi se desila cudna stvar,posle gasenja kompa i ponovnog ukljucenja posle par sati,nije mi se podigao desktop nego samo crna pozadina sa kantom za otpatke i precicom za wot????
Nista nisam istalirao od programa sem nekog updejta win pa mi se pojavila ona rezervacija za win 10.
Zna li neko sta se to desilo??
Resio sam stvar sa vracanjem sistema na 30.7 i dans je ok.A da napomenem kad se to desilo svi programi su bili instalirani nista nije obrisano.Nije pokrenio ni ativirus..
 
Pozdrav ljudi, danas drug treba da uzme laptop, ali hoce da promeni windows, ima XP, a hoce da stavi 7, sa kog sajta mogu da skinem? :D
 
Probaj sa googla da te ne boli vugla ;)
 
Pozdrav ljudi, danas drug treba da uzme laptop, ali hoce da promeni windows, ima XP, a hoce da stavi 7, sa kog sajta mogu da skinem? :D



Jel smo mi proroci pa da znamo koji laptop tvoj drug uzima/ima , koristi google , na novije laptopove posle 2012 je veoma losa podrska za Windows 7 , uglavnom ima samo za Windows 8.1 ili Windows 8 driveri.
 
Jel smo mi proroci pa da znamo koji laptop tvoj drug uzima/ima , koristi google , na novije laptopove posle 2012 je veoma losa podrska za Windows 7 , uglavnom ima samo za Windows 8.1 ili Windows 8 driveri.

Ajde da ne preterujemo i da kažemo da je posle 2014.
 
Za desktop racunare nije bas tako , do sada nijedna ploca nema a da nema podrsku za Windows 7.
 
Sinoc mi prikaze da se skida neki update, kada kliknem da vidim sta je, nista se ne dogadja, ali memorija na `C` nestaje. Restartujem racunar, opet ista prica, nastavlja sa update-om, i stiglo je do 48%.
Malopre, udjem u Windows update, i tamo stoji ovo, i ako sinoc nista nije pisalo:

5zpddu.jpg


Nestalo je oko 4GB na `C`. Nije mi jasno kako je sam krenuo da skida W10, i da li mogu nekako da vratim ova 4GB?

Takodje, u startu stoji obavestenje(uzvicnik) da instaliram update i da restartujem racunar.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno