Šta je novo?

Windows 7 i DNS cache?

daja

Slavan
Učlanjen(a)
14.11.2005
Poruke
104
Poena
319
Neznam da li sam naslov teme označio pravilno.
Naime,
Imam telekom ruter koga iz koga sam LAN kabl priključio na svič. Na svič su priključena moja tri računara. Svi imaju izlaz na internet i vide se međusobno. Jedan od računara sam reinstalirao i umesto dotadašnjeg Windows XP-a stavio sam mu Windows Vistu, ali sam mu ostavio isto ime (ime računara). I dalje sve funkcioniše sem što ne mogu da pristupim računaru ( Visti ) sa drugih računara imenom osim IP adresom.
Pokušao sam ipconfig /flushdns ali ne pomaže. I dalje vidi računar sa starim imenom ( tj. njegov offline share ).
Pokušao sam da na računarima u hosts fajlu postavim njegovu trenutnu adresu povezanu sa njegovim starim/novim imenom ali ni to ne daje rešenje.
Inače druga dva računara imaju windows 7.
Šta uraditi ?
 
Da dam odgovor sam sebi !

Ovako, rešio sam problem tako što sam sve prebacio na statiku.
U Telekom ruteru sam isključio DHCP, a računar na kome je Windows Vista dobio je adresu 192.168.1.10.
Računari sa Windows 7 su takođe dobili statičke adrese iz istog adresnog prostora.
Sve računare sam prebacio u novu radnu grupu : local.lan (onako kako stoji u ruteru). Verovatno sam mogao da dam bilo koje drugo ime radne grupe.
Za adrese DNS servera uzeo sam telekom DNS servere : 200.212.191.150 i 200.212.190.150. Default gateway za sve računare je adresa rutera 192.168.1.1.
Ono što sledi jeste da ću uskoro sve vratiti na automatiku, da vidim da li se sve vratilo na normalu.
Pozdrav.
Pitanje van ove teme. Kako da editujem temu koju sam postavio?
 
Nazad
Vrh Dno