Šta je novo?

Windows 11

Ovo je uzasno iskustvo! 6 sati traje apdejt i vec je preko sat vremena na 99%. A nema da se prekine proces. Ne bih ovaj nacin nikom preporucio, ni najgorem neprijatelju! ##bote!
Nešto mora da se "zaglavilo" . Dešavalo se i meni ali sa Insider verzijama, ako ode preko sat vremena posle završenog downčoad-a i pri prvom restartu, samo restarutjem PC i onda zavrži brzo.
 
Zna li se mozda kada ce biti dostupno preko "chekc for updates" da ne idem sa da skidam ISO ili preko asistent?!
 
Ja sam tako udejtovao a ISO skinuo za rezervu ako zatreba za popravku preko "In place upgrade" ili čiste instalacije. Ako ti je ovo uključeno
1698827020441.png
Iimaš poslednju verziju pre ove trebalo bi već da si dobio mada ponekad ne nude svima odjednom da ne zaguše server-
 
Ja sam tako udejtovao a ISO skinuo za rezervu ako zatreba za popravku preko "In place upgrade" ili čiste instalacije. Ako ti je ovo uključeno
Pogledajte prilog 411422
Iimaš poslednju verziju pre ove trebalo bi već da si dobio mada ponekad ne nude svima odjednom da ne zaguše server-
Upaljeno je ali nije jos stiglo. Kolegi je jutros iskocilo a meni jos nije,izgleda da valja sacekati jos koji dan xD

Svakako se ne nadam neke nove promene,ali cisto da vidim da li ce stucanje izmedju workplace-ova da se smanji jer poslednji update je to bas usporio
 
Upaljeno je ali nije jos stiglo. Kolegi je jutros iskocilo a meni jos nije,izgleda da valja sacekati jos koji dan xD

Meni kolega još nije pustio 23H2 na službeni laptop koji koristim, a nema ni potrebe tokom ove kalendarske godine.
 
Ni meni jos nema updejta.

Nego,dali neko koristi ovaj novi Outlook?Meni nikako ne stizu notifikacije.I na starom sam imao problema,jednostavno neke mail adrese nije hteo da "ucita",stalno je izbacivao neke greske,a na ovom sve radi,ali nema notifikacije kada stigne mail!Pa se nadam da ce sa ovim novim apdejtom windowsa,i taj Outlook proraditi.
 
Meni je ažuriranje stiglo sada kada sam isključio ovu opciju. Svašta.

Bez naslova.png
A kada je uključeno, ažuriranja nema:
Bez naslojva.png



Inače, za par minuta se ažuriralo.
 
Poslednja izmena:
Meni je jutros media creation tool 23H2 na USB povukao verziju 22H2. To sam shvatio tek kad sam podigao sistem. Ima i tekst o tome na neowin. Ne znam da li su to ispravili do sad.
 
Ima ga vec i na rufusu

1698863478650.png
 
Nešto ne štima
22631.2506
Sa MS sajta
 
Питање,

Како наместити да кад кликне на линк за маил адресу да не отвара онај Виндовс маил него рецимо нови таб са Гмаилом?
И тако и за претраживач, са не отвара Edge.
 
Pazite kod clean install-a, ubacuje Cortanu koja ionako ne radi ali može da se uninstalira,
 
Poslednja izmena:
Kod mene i dalje nema copilota 🤣 moguce jer korostim offline naloge?
 
Stigao i meni 23h2 update. Tek kad sam iskljucio opciju- get the latest update....... pojavio se.
Edit: bas se brzo skinulo i instaliralo, 3min, ako i toliko.
Isto, dok nisam isključio nije stiglo!

23H2.png


 
Ja ne znam kako povukao kod mene, nije nudio 23H2, nego neki KB... 22H2 sam morao preko ISO zbog nepodrzanog CPU-a.
1699023404007.png
 
Stavio sam 23H2 čim je izašao, morao sam takođe da prvo kliknem get the latest updates.
Prilično dosadan update, ništa dovoljno zanimljivo. I ovo što ima nativne RGB kontrole, ne prepoznaje mi ništa od toga što imam, tako da mi je i to beskorisno.
 
zasto bi ga podigao gore, kada je microsoft sve dizajnirao da bude dole?

kao da pitas, kako da spustim taskbar dole na MacOS?
 
Vrh Dno