Šta je novo?

Windows 11

Kako da nema, ista stvar, upravo sam naveo poslednji primer od pre par dana. Zabrljaše baš stručno 🍸
Da to je čuveni KB5034441.
Uspeo sam da instališem prateći uputstva iz KB5028997. I proširio sam Recovery particiju tako da je instalacija prošla. Međutim, pre svega toga, komanda Reagentc /info mi je pokazivala da je Recovery particija bila poslednja particija (Partition 4 kod mene) a sada posle ovoga ukazuje na Partition 3, a to mi je C disk sa Win 10 na sebi ????
Da bude gore lokacija Winre.wim filea je u C:\Recovery\WindowsRE folderu ?
 
Kod mene nije ni bilo pošto mi je u početku bio mali 120GB disk na laptopu pa sam je uklonio. Uspeo sam da napravim particiju na početku. čak sa 5GB ali update ne prolazi. Neću ni da insistiram da ne pokvarim nešto. Treba mi laptop uskoro jer menjam glavni PC vrlo skoro pa neće biti u upotrebi nekoliko dana. Neka, nek sčeka dok oni ne isprave.
 
Kod mene nije ni bilo pošto mi je u početku bio mali 120GB disk na laptopu pa sam je uklonio. Uspeo sam da napravim particiju na početku. čak sa 5GB ali update ne prolazi.
Gde se tebi nalazi Winre.wim file ? To je sakriveni i protected OS file ?
Šta dobiješ kao rezultat komande: Reagentc /info u Command Promptu ?
 
Nisam sada na laptopu ali nisam ni tražio WinRE.wim. Reagentc /info kaže da nema particije a Reagentc /enable kaže da ne može da je nađe.
 
Ma samo preskoči KB update, nije nešto naročito važno, ostali update koji dolaze u isti vreme, .NET i security update prolaze glatko. Popraviće to već.
 
Ja imam 2 problema sa 11kom, jedan je nebitan ali hajde kad se vec zalim na ovaj drugi da spomenem i prvi...

1) Search unutar file explorera mi nekad ne proradi odmah. Znaci otkucam rijec i on ne zapocinje pretragu uopste, kao da nije napisano. Onda obrisem par slova ili napisem ponovo i trazi uredno....

2) Ovaj me bas zivcira.
Mikrofon (obicniji desktop mikrofon od nekih 15tak eura ali probao i 2-3 razlicita) mi je jako tih otkako sam presao na 11ku. (radi otprilike kao na 30% snage koju je imao na desetci)
  • znaci driveri su uredni, sa sajta ploče skinuti.
  • pojacano sve u svim onim opcijama zvuka i mikrofona i snimanja (pokusavao i sa boost i bez i smanjivao i pojacavao...)
  • ukljucen boost i level na maximum.
  • Instaliran realtek hi def audio
  • pokusao razlicite one frekvencije i kvalitete zvuka, iskljucivao one opcije "poboljsanja" zvuka, davanje prioriteta apliakcijama, nema sta nisam od kombinacija probao, disableovao ostale uredjaje za snimanje itd...
  • Precackao sav jutjub i forume strane i sve probao (mada skoro sve se svodi na ovo iznad sto sam pisao)

Zanimljivi dio je kada obrisem zvucnu kartu i racunar se restartuje, automatski se opet instalira zvucna i tada mikrofon radi normalno na normalnoj glasnoći....i tako do sledećeg paljenja racunara kada se opet ponasa isto, tiho.... (nemam nista od programa sto se pale sa windowsom a da mogu uticati na zvuk nakon paljenja...)
Koja ploča sa kojim Realtek čipom ?
Verovatno da windows zamene drajvere. Probaj da uninstaliraš drajver za zvučnu preko DDU pa pusti da Windows instaliraju drajver. Nije ni on loš samo nema mnogo nameštanja. Trebalo bi da dođe i APP sa njim. Windows instaliraju UAD (Universal Audio Driver) Potpuno drugačiji od starog tipa direktno od Realtek-a. Da ne bi Windows ubacivao svoj drajver, moraš da zabraniš Windows automatski update za sve drajvere, to je drugačiji postupak

How do I turn off auto driver updates in Windows 11?


Windows 11 - Stopping Automatic Driver and BIOS Updates
  1. Use the Windows key + R keyboard shortcut to open the Run command.
  2. Type gpedit. ...
  3. Browse the following path: ...
  4. On the right side, double-click the Do not include drivers with Windows Update policy.
  5. Select the Enabled option.
  6. Click Apply.
  7. Click OK.
 
Koja ploča sa kojim Realtek čipom ?
Verovatno da windows zamene drajvere. Probaj da uninstaliraš drajver za zvučnu preko DDU pa pusti da Windows instaliraju drajver. Nije ni on loš samo nema mnogo nameštanja. Trebalo bi da dođe i APP sa njim. Windows instaliraju UAD (Universal Audio Driver) Potpuno drugačiji od starog tipa direktno od Realtek-a. Da ne bi Windows ubacivao svoj drajver, moraš da zabraniš Windows automatski update za sve drajvere, to je drugačiji postupak

How do I turn off auto driver updates in Windows 11?


Windows 11 - Stopping Automatic Driver and BIOS Updates
  1. Use the Windows key + R keyboard shortcut to open the Run command.
  2. Type gpedit. ...
  3. Browse the following path: ...
  4. On the right side, double-click the Do not include drivers with Windows Update policy.
  5. Select the Enabled option.
  6. Click Apply.
  7. Click OK.
pokusam, hvala!
 
Ima previše toga da se opiše u enciklopdiji a kamo li u jednom odgovoru, sve zavisi koliko si spreman da ideš u dubinu.
Onako površinski ako se ne gleda mnogo "ispod haube", izgleda samo razlika u interfejsu i izgledu. Neke funkcije su pomerene na druga mesta, neke nove a neke su nestale. Glavno je da drajveri i svi programi rade isto pa kako očigledno imaš kompatibilan kompjuter nećeš tu imati problema. Ako te zanima više, moračeš da malo pratiš, ima praktično hiljade članaka, opisa, slika i na Youtube.
Imaš nekoliko mogućnosti i da probaš a možeš i da se wratiš na desetku u roku od 10 dana ili da napraviš system disk backup koji može da traje indefentivno. Licenca i aktivacija su identični i besplatni pa možeš da ih šetaš između W10 i 11 koliko hoćeš ako imaš backup.
Iz iskustva, daj sebi malo vremena da se navikneš, nemoj da odustaješ brzo, nije teško da se navikneš. Meni je uzelo nekoliko dana u glavnom da se otresem nekih automatskih navika, ono što bi rekli "muscle memory".
 
Imam problem i ne mogu da ga resim.
Uzeo sam eksterno kuciste za nvme ssd koji je bio u masini. Na njemu je sistem.
Kada ga povezem preko usb-a dobijam ove greske na slikama.
Moze li pomoc ako je neko imao isti problem...
U pitanju je Disk 1 koji je not initialized (Samsung 970 Evo Plus 1 TB).
Hteo bih da formatiram taj disk da mi sluzi kao eksterni.

Screenshot 2024-01-19 133830.png

Screenshot 2024-01-19 133905.png
 
Probaj sa Mini tool ili takvim nekim progranmom.
 
Ne verujem da je do kucista jer ga win prepoznaje, samo nece initialize. Kuciste je za nvme/sata ssd.
Videcu sta moze mini tool ili da probam iz diskparta format.
 
Probaj preko CMD, clean opcija prvo pa onda odi tu gde si sada u Disk Management
 
Probacu pa javljam. Probao ssm prvo preko admin cmd-a da iskljucim read only ali mi izbacilo failed. U device manageru ga vidi kao usb ssd tako da ne verujem da je do kucista u kome je disk.

Probao ali opet ista greska.
kad hocu da ga formatiram preko cmd-a izbaci mi failed na create partition primary opciji.
 
Poslednja izmena:
ja sam malo pre imao slicnu situaciju sa nekom fleskom. Ostala EFI particija od ko zna kada i cega. raspberry pi imager je uspeo da formatira i instalira rpi os, ali to sam onda lako preformatirao win disk manager.
 
problem je bio do mene. nekim slucajem konektor nije bio ubacen do kraja u kuciste.
izvukao sam disk i ubacio ponovo.
cim sam ga povezao preko usb-a odmah je proradio.
ovo kuciste je u pitanju:
 
Poslednja izmena:
Meni je nakratko proradio prosli petak. Ali sad i dalje stoji ista slika.
 
E sad imam ovaj problem posle instalacije Tiny kb5034123 ne moze da se instalira, imali resenje?

Hvala
 

Prilozi

  • Sans titre.png
    Sans titre.png
    643.2 KB · Pregleda: 43
Ja sam imao na jednoj instalaciji taj problem,medjutim na drugoj,koji je bio svez,instalirao se bez problema.Mozda je problem antivirus,na problematicnom je bio avast,na drugom defender.Naravno windows 11 tiny je bio na oba.Za manju konfiguraciju ti ipak preporucujem windows 10 tiny.
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-01-22 152032.png
    Screenshot 2024-01-22 152032.png
    53.3 KB · Pregleda: 34
Poslednja izmena:
Хоћи ли ово Microsoft да тражи минималних/препоручених 16GB да се уопште користи WIN 11 или само за ове AI глупости?
 
Nazad
Vrh Dno