Šta je novo?

Windows 11

Poslednja izmena:
Da bi se izbegao bilo koji oblik gnjavaže Windowsa za logovanjem, prilikom instalacije se iključiš sa neta i posle više neće da traži ništa.
 
Na desktopu izgleda da radi, čim sam uključio Spotlight, promenio se background a slika nije u kompu.
Kako se menja tajming za promenu slike ?
Da, na desktopu radi svima. Problem je Lock Screen. A šta dobiješ na Win + L ?
Mislim da se ne može menjati timing promene slike.
 
Ništa određeno. plava pozadina sa nešto belog "dima".
 
@CountMike
na zalost ja nemam da iskljucim opciju za trazenje passworda. nije mi stvarno jasno sta rade sa windowsom.

Screenshot 2023-12-25 190245.png
 
Da li si probao na ovoj adresi ?
C:\Windows\SysWOW64
Ne iz Run nego direktno taj file ?
 
E to nisam, mislio sam da je isto. Probam pa javljam.
 
@CountMike
Probao i opet isto. Hvala svakako.
Ako neko jos ima isti problem znacilo bi mi da javi. Hvala.

Uspeo, ostala je ukljucena neka od opcija u settingsu pa kategorija oko sign in-a. Kad sam iskljucio pojavila se opcija u netplwizu.
Zamrsili ga, ne razumem pola ovih stvari sto pisu u podesavanjima. Moglo je ovo mnogo elegantnije.
 
Poslednja izmena:
Nisu nista zamrsili lepo pise, samo neko treba da procita, ovo si iskljucio pa si dobio opciju u netplwiz

Screenshot 2023-12-26 004548.png
 
Dovoljno bi bilo da su jednostavno uradili na jednom mestu hocu-necu login i da ga ne premestaju stalno, zato nisam ni mogao da nadjem tu opciju sada jer na win 10 nije tako izgledalo.
Pored toga ima gomile opcija za login a nigde na vidnom mestu da odaberem da to ne zelim nego moram u netplwiz.

Ali ok, ako je vama to logicno i lepo uradjeno...
 
Mene nervira kad se budi iz sleep moda,sto moram par puta da klikcem misem ili po tastaturi da bi dobio desktop.Iako mi ne trazi bas da kucam lozinku (koju nisam ni podesio) ali iskoci ekran sa tabom "login" i moram da klikces bezveze.
 
Da nije možda Hybrid sleep ?
Kada je u Sleep modu onda je do BIOS-a da se "probudi" .
 
Kad vec pomenuste, kako da iskljucim login pri paljenju kompa? Odradio sam cistu win 11 posle 4 godine starog sistema i sad ne znam gde da iskljucim.
Ranije sam to resavao preko netplwiz ali sada ne nalazim tu opciju.
Ajd ovako
Windows Terminal(Admin)
powercfg /SETDCVALUEINDEX SCHEME_CURRENT SUB_NONE CONSOLELOCK 0 (enter)
powercfg /SETACVALUEINDEX SCHEME_CURRENT SUB_NONE CONSOLELOCK 0 (enter)
restart,trebalo bi da radi.
 
Hvala ti ali uspeo sam sinoc da namestim u podesavanjima, napisao sam u predzadnjem postu.
 
Pogledaj nekoliko postova iznad. Ericm post.
 
@CountMike
Probao i opet isto. Hvala svakako.
Ako neko jos ima isti problem znacilo bi mi da javi. Hvala.

Uspeo, ostala je ukljucena neka od opcija u settingsu pa kategorija oko sign in-a. Kad sam iskljucio pojavila se opcija u netplwizu.
Zamrsili ga, ne razumem pola ovih stvari sto pisu u podesavanjima. Moglo je ovo mnogo elegantnije.
Koja opcija se treba iskljuciti?
 
^ovo sto je napisao @dgproduction, nakon toga se pojavi opcija u netplwiz-u da se ukloni password. Jeste glupavo ali radi.
 
:D
Ali zasto je "glupavo" ?
Pa sve je to smesteno pod Accounts > Sign-in options ja stvarno ne vidim drugo mesto gde bi moglo da bude ?
Da su stvaili tu opciju u Bluetooth & devices onda bih se slozio da nema smisla, ovako stvarno ne vidim problem. Ali generalno je problem nerazumevanja samog OS i jedino to prihvatam kao cinjenicu da korisnici samo nalaze neke mane. Kako god bitno da si resio i da si "zadovoljan" :D
I navikavajte se polako, jer i sledece godine ce biti sve isto kao i sada a i svake naradne, mada se nadam da ce Ai brzo da postane pametan pa da nam mis i ne treba nego lagano mikrofon i cao :D
 
"Glupavo" je što nema izričito da se postavi automatski log in. MS misle da je to "unsafe" (što možda i jeste ako ima više korisnika) inače su mogli samo da stave dugme ili opcoju "Ne želim takvu zaštitu". Ipak je i to prostije od nekih Linux-a gde mora password ili pin za svaku promenu u sistemu. a još teže ili nemoguće je promeniti. To je kada developeri misle da su pametniji od korisnika.
 
moze automatski login, u computer management, za usera samo lupis enter na new password i confirm pass
 
"Glupavo" je što nema izričito da se postavi automatski log in. MS misle da je to "unsafe" (što možda i jeste ako ima više korisnika) inače su mogli samo da stave dugme ili opcoju "Ne želim takvu zaštitu". Ipak je i to prostije od nekih Linux-a gde mora password ili pin za svaku promenu u sistemu. a još teže ili nemoguće je promeniti. To je kada developeri misle da su pametniji od korisnika.
To sto ti trazis imas bas na Linuxu, recimo KDE ima opciju za auto login, koji verujem ne koristi niko.
 
Шта се деси са Windows Copilot-ом кад испуцаш 30 питања?
Какав је Бард, читам да га хвале?
 
Ides u zatvor :D
Ja ne znam sta bih ga pitao 30 puta, Copilot je smejurija a Google Bard teska debilana, probaj i sam, mada zavisi za sta ti trebaju, ako ti treba da ti kreira neku smesnu sliku za klinca eto moze da zavrsi, ja generalno AI koristim u VSCodu od kako je OpenAi poceo da isporucuje public API i tamo mi GPT4 dosta pomaze kad negde zagusti, mada kada imam visak vremena igracu se sa ovim lokalnim da vidim do koje granice mogu da pomognu i zavrse neki posao...
 
Треба ми да ми објасни неке концепте у програмирању и делове кода.
Зар није и Copilot GPT4?
 
prešao sa 10ke na 11. Nije mi loš za sad i najbitnije prestali su problemi sa random droputs usb hard diskova (za sad). Ono što se javilo kao problem je što mi pri svakom restartu amd adrenalin vrati default podešavanja za clock-ove (due to unexpected power failure). Probano sa amd clean up tool da se obriše sve i reinstalira i opet isto. Takođe mi pri restartu ne pamti poslednji semplrejt za zvučnu karticu i uvek ga vrati default na 44.1khz. Nije mi to ništa strašno, ali me zanima postoji li neko rešenje a da nije "briši sve i probaj sa clean instalacijom win11":)
 
To sto ti trazis imas bas na Linuxu, recimo KDE ima opciju za auto login, koji verujem ne koristi niko.
Ima i na Mint-u z log in ali za svako brljanje po ssitemu traži password, pošto to smara ja samo namestim da pasword bude broj 1. srećom ne traži 8.
 
Треба ми да ми објасни неке концепте у програмирању и делове кода.
Зар није и Copilot GPT4?
Puno modela postoji, recimo ja koristim gpt-4-1106-preview https://platform.openai.com/docs/models/gpt-4-and-gpt-4-turbo

Copilot u pozadini radi sa nekoliko modela, ali svi su losi (govorim o ovom sto su nama uvalili besplatno uz windows), za to sto tebi treba ako vec hoces besplatno resenje bolji je onda Google Bard ali nemoj da ocekujes cudo.
Ja sam recimo ovaj gpt-4-1106-preview testirao i terao ga da mi napravi kompletnu scriptu za powershell i za nekih 20-ak minuta i oko 20 poruka sve uradio onako kako i treba da bude, e sad ima neke stvari koje nisu dobre i koje oni ne mogu da razumeju i dalje ali u sustini napredak je ogorman i veoma vidljiv za ovih godinu dana ili nesto manje, tako da 2024 bice top za Ai.

Inace ako imas malo bolji hardware mozes da probas i offline modele pa da vidis kako ce oni raditi, trebace ti i dosta rama (~5GB za jedan model) i malo brzi CPU i GPU, jer ce se sve koristiti dok rade u pozadini, a ovamo nam uvaljuju price o zagadjenju i satro "Windows Update is now carbon aware" dok Ai trosi struje kao fabrika.
 
Nazad
Vrh Dno