Šta je novo?

Windows 10 na novom SSD-u ne bootuje bez starog SSD-a

X4K3P

Cenjen
Učlanjen(a)
25.09.2015
Poruke
1,258
Poena
110
Napravio sam grešku i instalirao sam Windows 10 na novi SSD dok je stari SSD bio priključen, pa je Windows bootloader za novi sistem prikačio na stari SSD. Pokušao sam da napravim boot particiju i prekopiram bootloader ali mi ne ide. Da li neko ima rješenje? Ostavljam ispod sliku šta sam pokušao prateći uputstva sa drugih foruma.
1705844218301.png
 
Na windows 7 je moglo da se popravi komandama fixboot i fixmbr, izguglaj dal moze tako i na win 10, treba da butujes sa fleša i udjes u recovery mode
 
Imaš moj odgovor u toj temi.

I to se cimaj nekih 10-15 minuta. Ako ti ne ide, reinstaliraj sistem, sada to ide relativno brzo ako nije star komp.
 
Napravio sam grešku i instalirao sam Windows 10 na novi SSD dok je stari SSD bio priključen, pa je Windows bootloader za novi sistem prikačio na stari SSD. Pokušao sam da napravim boot particiju i prekopiram bootloader ali mi ne ide. Da li neko ima rješenje? Ostavljam ispod sliku šta sam pokušao prateći uputstva sa drugih foruma.
Pogledajte prilog 424809
Sto komplikujes, odkaci stari ssd i uradi ponovo svezu instalaciju novog windows-a n taj novi ssd koji zelis. Bar instalacija win 10 i 11 ne traje dugo, nije to era windows xp-a i windows 7.
 
Da mi je to bila prva opcija ne bih ni pisao ovdje, zar ne? Već sam "odmakao" od svježe instalacije pa bih tako igubio čitav jedan dan u podešavanju Windowsa i programa, tako da ako postoji neko rješenje koje mi ne oduzima duže od 1-2h isplati se cimati.
 
Prosto gubis vreme da ti neko javi resenje a do sada si mogo da raskacis stari ssd i da instaliras novi win na novi ssd i da si vec odpoceo podesavanje windows-a. Ali dobro sto da bude lako kada moze da bude tesko.

I na kraju zasto ja ne bih radio taj karabudz koji ti hoces da uradis sa kopiranjem bootloader sa drugog ssd-a koji je tamo greskom zavrsio, pa iz prostog razloga ko ti garantuje da ce windows da bude stabilan u radu i da ce sve da bude ok? Mozda u pocetku hocu ali za nesto duzi period i kada popunis taj ssd ne bih se ja bas sa time igrao. Bolje odradi sada sve iznova dok je jos taze nego da cekas resenje jer kao sto napisah da si odmah odradio novu instalaciju do sada bi vec zavrsio podesavanja.
 
Zapravno nije kopiranje starog bootloadera već samo kreiranje novog iz postojeće instalacije, loše sam bio shvatio. Nema windows šta da bude stabilan ili nestabilan zbog bootloadera, ako ga bootloader ubaci u memoriju to je to, više ništa nije do njega. Uglavnom, nisam stigao danas da tražim više rješenja i maloprije uđem još jednom u prvi tutorijal sa youtube i riješim problem. Ostavljam video u slučaju da neko drugi bude imao sličan problem.
 
Napravio sam grešku i instalirao sam Windows 10 na novi SSD dok je stari SSD bio priključen, pa je Windows bootloader za novi sistem prikačio na stari SSD. Pokušao sam da napravim boot particiju i prekopiram bootloader ali mi ne ide. Da li neko ima rješenje? Ostavljam ispod sliku šta sam pokušao prateći uputstva sa drugih foruma.
Pogledajte prilog 424809

Isto to, samo što je bio Win 10 prikačen, a instaliran Win 7, sam uradio i ja.
I to bukvalno u isto vreme, tamo negde u januaru, kad i ti.
problem je što je to neka UEFI instalacija Win 7, fixboot i fixmbr komande ne mogu ni da vide instaliran Win 7
kad se pokrene cmd prompt sa instalacionog flasha.

ovo sam našao kao rešenje

Hello congilia
If you can boot the win7 recovery usb and get to a command prompt,
run diskpart and make win7 partition active then exit diskpart.
change to that drive %sysroot%\windows\system32
then run BCDBOOT.EXE C:\Windows
that should install boot files onto windows 7 partition.
Hope this helps
Tom


koje naravno nisam još primenio jer nema petlje za tako nešto!

počinjem polako da razbiram....dok je bio MBR ovih zezalica nije bilo..
to je ovo zapravo, na C nedostaje efi particija za boot, jer boota sa već tada postojećeg SSD-a
1713268689571.png
 
Poslednja izmena:
Kako okrenes najbrze resenje je da si ponovo reinstalirao, do sada bi sve ostalo podesio...
Posto hoces tezim putem probaj da kloniras tu boot particiju sa starog na novi hdd, onda iskljuci stari hdd, boot sa novog i pusti ga da sam uradi repair, ako ne prodje udji u win10 troubleshoot i probaj sa Bootrec /fixBoot, Bootrec /fixMbr
Srecno
 
Kako okrenes najbrze resenje je da si ponovo reinstalirao, do sada bi sve ostalo podesio...
Posto hoces tezim putem probaj da kloniras tu boot particiju sa starog na novi hdd, onda iskljuci stari hdd, boot sa novog i pusti ga da sam uradi repair, ako ne prodje udji u win10 troubleshoot i probaj sa Bootrec /fixBoot, Bootrec /fixMbr
Srecno

pa fora je što ne bih! za sve scripte i plaginove i prečice mi u najboljem slučaju treba 2-3 dana...
svakako hvala!
 
Nazad
Vrh Dno