Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

pitanjce:
godinama sam koristio "narodnu" verziju win-a, sada sam odlucio da kupim Win 10 Pro OEM, video sam na G2play za 29USD pa me interesuju iskustva , i moglu li da odradim klasicnu boot i instalaciju.
Sta da kupis? besplatan OS?
Uradi upgrade na postojeci i imas to isto...
 
Pisao sam ovde da imam problem sa boot-om. Kada se pojavi win logo pa do trenutka pojave lock screen-a prođe oko minut ipo tj. oko 75sekundi. Novi AMD drajveri za grafiku nisu rešili taj probelm. Instalirao sam Driver booster i evo šta kaže, imam13 zastarelih drajver, šta od ovoga treba da update-ujem:






Da li je potrebno da instaliram intel managment, vidim da se o tome pisalo u predhodnim postovima, konfiguracija je iz potpisa?
Da li treba ovo sve da updatujem ili ne. Predpostavljam da sata/anci drajvere treba da update-ujem?
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Najbolje da postavis kamere svuda po kuci i stavis live stream :D


Oni koji rade upgrade na narodnu verziju je besplatan ali nije legalan. Vjerovatno covjek hoce legalan sistem.
Taj kosta 140$...ne znam sta bi kupio za 29$?
Ovi sto kupuju za 140$ mora da su mnogo naivni...
 
Probaj ovo: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?337728-Windows-10&p=4337769&viewfull=1#post4337769

Samo što je tvoj slučaj vezan za AMD grafičku, ako je u pitanju mašina iz potpisa. Nakon toga, pusti da instalira sam najnovije drajvere sa Windows Update-a.

Evo kako se ulazi u Safe Mode na Windows-u 10: http://www.7tutorials.com/4-ways-boot-safe-mode-windows-10 . :) Koristi metod 2. (shift + restart kombinaciju).

Ne radi ovaj metod. Ali zato ovo je ked mene odradilo trik: https://www.techmesto.com/fix-start-menu-broken-windows-10-technical-preview/
 
Problem sa negasenjem monitora usled neaktivnosti nikako ne mogu da resim. Brisao sam drajvere sa ddu i instalirao sa amd sajta ali nista a sve je radilo ok ,mora da je neki od update nesto zeznuo...
 
Jel zabada nekom Total Commander? Recimo folder gde ima razlicitih fajlova, zip-ovi, exe, jpeg, ima ih malo vise, i kad kliknem misem na bilo koji, totalno se zakuca na par sekundi. Od pre neki dan se desava.

Ja sam od danas primetio da zakucava na par sekundi kada se setam po folderima i particijama.
 
Ja samo da pitam da li je jos neko imao problem na win 10 da mu procesor na laptopu (i7 q3630m) u mom slucaju radi sve vreme na turbo frekvencijama? Mylitplier koji ide od 12-34 je kod mene non stop izmedju 32-34 i time radi izmedju 3100-3350mhz, sto dosta vise (cesto bespotrebno) zagreva ceo sistem.
 
Pa da de to i kazem, najbolje da idete u planinu da zivite i bice privatnost a mozete tada da koristite i windows 10 posto tamo nema net bez brige :)

Za one koji ne brinu oko privatnosti , kada idete da Vam ugrade rifd chipove.
 
Konačno su počeli da "peglaju" ikonice u Windows-u 10
aa.png
Izvor:WinBeta
 
Не мора да се иде у крајност. То што неко мисли да му није битно да ли ће комп да му буде под контролом ОС-а не значи да тај нема ништа против да му увале чип под кожу или уведу камере по стану. Једноставно, нема свако на харду важне податке које не сме нико да сазна, слике које могу да се појаве у жутој штампи или податке о милионским рачунима по банкама. Ако се неко плаши да ће М$ да му провали да користи крековане програме, скида филмове, музику и игрице и то после користи ... не верујем да је то њима план.

Мобилни телефони ... једино што мене могу отприлике да лоцирају пошто је увек укључен али никакве друге комуникације нису активне. Мобилни интернет, бежична веза, блутут ... увек искључени и по потреби се укључују. Не због приватности ... него због батерије. ;)
 
Ja ne znam sta mi se desavao sa 10-kom. Nemam je ni 10 dana a vec gomila problema, jako sam malo stvari instalirao, samo najosnovnije sta mi treba. Prvo sto sam primetio da se restart i gasenje odigrava skoro minut dok je pre par dana bilo za oko 10 sec. Log-in screen se pojavi za oko 10-15 sec i isto tolko da udje na desktop. Sada traje to mnogo duze. Juce je krenuo Total Commander da bez ikakvog razloga brljavi.
Jedino sto sam odradio a time kao stavljam pecat na kraj reinstalacije je sto sam ocistio smece CCleanerom i defraglerom defragmentovao HDD-ve. Sada bas da upirem prst u te dve aplikacije cisto sumljam...
Ovde se vec svaceg pojavilo

2015-09-08_1654.png
 
I kod mene se svasta pojavilo u MB-u, sad i na 360 security cekam da sve preskenira, trenutno mi pokazuje 12 threat(s) found...
Ne pamtim kad sam pre instalacije win10 imao vise od jednog, dva pronadjena threat-a na MB-u, i to obicno bude neki krek za koji znam da ga prikazuje false positive.
Kad nadjem vremena, ima da se vratim na win 7, pocinje da me nervira ovo generalno.
 
Isto i za tebe vazi prodaj pc i pravo u planine
Mislim da je pitanje privatnosti najbitnije pitanje na temu windows-a 10, i ovakvi komentari zaista nisu na mestu. Pre neki dan sam na jednom
laptopu uradio apdejt na desetku, i malo detaljnije zaviriuo u EULA. To je skandalozno, i bez obzira na alate za ubijenje problematicnih servisa,
nisam na racunaru (koji i nije moj) ostavio desetku. Mogu da razumem da je za buduce planiranje poslovne strategije majkrosofta neophodno
sakupljanje podataka o navikama korisnika, ali ovo daleko prevazilazi tu namenu. Bice zanimljivo i kako ce se novi windows uklopiti u
poslovno okruzenje iz istih razloga, ali je jasna tendencija da se korisniku u svakoj novoj iteraciji suzi manevarski prostor, dok verovatno sve ne
prebace na klaud. Cini se da je windows 10 prelomna tacka, i reakcija korisnika i prihvatanje novog OS-a ce sigurno uticati na dalje poteze Majkrosofta,
ali vrlo lako moze da se desi da ce velike IT kompanije, umesto da se prilagode novim uslovima poslovanja i novim ekonomski modelima,
"prilagoditi" nas korisnike.
 
Imao bi ovde jedno pitanje vezi ovog usporenja sto se desava.

Zamolio bi za preporuku za neki drajver checker imam i onaj problem sa stampacem od kada imam win10 plus jos sto sta nije kako treba...

Sry za manji offtopic ali sam video da ste preporucivali pre neki dan (sada je ko to zna koja strana) da se proveri sa app. za proveru drajvera i download istih automatski.
 
Ukljucio sam Windows Defender posto sam unistalirao Aviru zbog toga sto je neko napisao da ima nekih problema ( hteo sam da ih odmah izbegnem ) i ladno kad mi je ukljucen defender brzina torrenta je 10-20 kB/s a kad ga iskljucim zakuca se na 2.3 mB/s kao sto i treba. WTF ?
 
Da je Windows dobar u prepoznavanju virusa, nikad se ne bi pojavile third-party aplikacije. Instaliraj Pandu, neces je osetiti.
 
Poslednja izmena:
b790fcca61e0edf4fba10a83db4955bb.jpg


Stigao mi mail, nije u spam folderu nego direktno u inbox, e sad sta li je, sa msovog accounta edu live.
 
:d
 
@dejan87dex
Otvori source mejla vidi sa kojeg mail servera je dosao i odradi lookup, mada ovo je skoro sigurno fake.
Na koji ti je nalog stigao, hotmail?
 
Nazad
Vrh Dno