Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Probaj da odradis System Restore na neko ranije vreme kada nije bilo problema.

Ako ne uspe ni to moraces rucno da lovis proces pa da ga trazis po kompu, npr sa HijackThis da nadjes sta je sve upaljeno pa da izbacis log.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Probacu nesto od toga veceras kad dodjem s'posla.
 
Process Explorer, pa vidi da li je miner uopšte.

Ne vidim razlog za protest, kad je i sam w10 po sebi miner.

Minercina... pogotovo one insajder verzije.

Sreca vratio sam se na stable 1709 pa da vidimo koliko ce da gura, savetujem svima da pored wina drze i neki linux distro.
 
Koristite sve integrisane stvari windowsa 10 kad vec postoje, one uvijek i najbolje rade. Dobar Task Manager, Source Monitor...itd. za kontrolu.

Defender ima cloud, definicije, behavior analizu (heuristiku), od nedavno i folder protection.

Moze se dodati sjajni mali programcic Windows 10 Firewall Control koji se integrise u Win FW i mnogo intuitivnije izgleda, sa kojim je miljama lakse baratati FWom.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/windows-10/
 
Nikakav protest samo mi nije u redu da mi je gpu u 100 posto i 70c i cpu u 100 posto.

Neki sajtovi su počeli da koriste skripte za majning dok si idle na njima. Da nisi na nekom od tih sajtova kada ti se to dešava?
 
Minercina... pogotovo one insajder verzije.

Sreca vratio sam se na stable 1709 pa da vidimo koliko ce da gura, savetujem svima da pored wina drze i neki linux distro.
Jel' tebi jasno šta i kako radi ta "Minerchina" ?
 
Tako je predviđeno, ali može da se iskonfiguriše da ne bude.
 
Moze ali koliko je sigurno too...meni kao da se cini da je ms tako napravio to sve, ako pokusas da izlecis onda nastaje haos.
I da li je to najpre pouzdano, ti anti spy alati...
 
WHQl drajveri izlaze sledeceg meseca, bice nam jasno tada posle clean instalacije drajvera.
Ja imam problem, dva od tri puta pri paljenju, nakon učitavanja windowsa, slika zacrni, pa moram restart preko dugmeta. Nakon toga sve normalno funkcioniše. Tipujem na drajvere. RX460 ASUS ROG 4GB strix je grafika, stara koji mesec.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
@canejr
Još mi je u glavi tvoje nadahnuto poređenje W7 i W10. Nisam nikad koristio W10. Trebalo bi ove sedmice na nekoliko nezavisnih računara da stavim ili jedan ili drugi, ne bih pravio mix, jer to radim prijateljima i dosta starijim ljudima koji se ništa ne razumeju i za svaku nepoznanicu zvaće mene. Do sada su koristili W7.

Takodje, i meni stize novi Kaby Lake komp i u dilemi sam, čak ploča podrzava W10, dok za W7 ima tutorial kako mora da se izmeni instalacija da bi radilo.

Nisam štedeo vreme, iscitao sam ovu temu, kao i W10 hate temu. Dosta je problema sa W10. Trenutno mogu da skinem sa MS sajta samo Fall Creators Build koji je napljuvan kao najlošiji - kakav start! :)

Mislim da ipak ne bih isao na FTSB

Kad instaliram na više računara i na svom, nema vremena ni prostora za eksperimentisanje, isprobavanje druge verzije.

Što vise znam, to mi je teže da odlučim. Izvinjavam se ako sam ugnjavio. 

Ja nemam horor iskustva s mašinama na FCU, što ne znači da ih nema. Iz mog iskustva, generalno veoma stabilna verzija.
 
Jel ima neko pouzdano resenje da se ne skidaju drajveri sa Windows Update? Ove opcije ne rade:
Pogledajte prilog 241476

Jedino sto vidim je https://www.howtogeek.com/263851/ho...from-automatically-updating-specific-drivers/ ali mi se cini da ce konstantno pokusavati i izbacivati error pri svakom Windows Update-u.....

Izgleda da ovo funkcionise: Computer Configuration -> Administrative Templates -> System -> Device Installation -> Specify search order for device driver source locations -> Do not search Windows Update
 
Bolje je ovako lakse se azurira ako ima potrebe. I Edge treba da ide preko Storea.
 
Ljudi kako da ugasim onu ikonicu airplane mod u taskbar-u?
Ne znam ni kako se tu pojavila.
Kad stavim kursor na nju pise da nije povezan i da je wireless konekcija ugasena
 
Ljudi kako da ugasim onu ikonicu airplane mod u taskbar-u?
Ne znam ni kako se tu pojavila.
Kad stavim kursor na nju pise da nije povezan i da je wireless konekcija ugasena
Iz AC kliknes i ugasis.
ba09e6cdc4dfce685d5e5593d4d5cb40.jpg
 
Hehe sve bi to lako bilo da je ima kod mene kao kod tebe.
Meni se airplane nalazi na mestu sto je kod tebe ova ikonica monitora za net
 
CCleaner has no plan to launch Windows 10 UWP app

Recently CCleaner was hijacked and used to gather information about its users and send it to an unknown party. “An unauthorized modification of the CCleaner.exe binary resulted in an insertion of a two-stage backdoor capable of running code received from a remote IP address on affected systems, ” wrote Paul Yung, VP for Products at Piriform.

https://www.windowslatest.com/2017/12/01/ccleaner-no-plan-launch-windows-10-uwp-app/

Hm ... ms omoguci nacin da same app budu zasticenije i tako sprece hakere da vrsljaju po windowsu a onda developer kaze da ga boli uvo ...

Jel neko video negde , ja licno ne znam ... da je neko hakovao neku "uwp" aplikaciju...
 
Nema Ccleaner nikakva posla na W10, može sve i bez njega i još bezbednije.
 
CCleaner je oduvek bio smeće. I ne treba da pravi UWP verziju, ionako niko i ne koristi UWP aplikacije koje su opet smeće.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Odradio azuriranje danas, laptop mi se ugasio iz cista mira posle 30ak minuta i to bas instant shutdown, kao kad nestane struje, a baterija je puna i na punjacu je. Upalio sam ga, radi sve. Sta reci vise...
 
Nazad
Vrh Dno