Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ma nisi paranoisao stoji to da su spijuni ali koliko je to bitno za sve nas, koliko nas ta spijunaza ugrozava??
Jos su mi setovane dve debitne kartice na MS accountu :-D naebo sam.
Onda se kaze: jeste tako ali bas me briga tako mi odgovara. Ili eto bas volim sto je tako. Sve je bolje nego: nije istina,to je paranoja, lazu dusmani i sl. fanaticne mantre vernika i sledbenika crkve iz Redmonda! A vise si naebo ako imas neki skup piratski software i filmove,ako nekad rese da (zlo)upotrebe svoje pravo pristupa i dobre veze sa pravosudnim organima ili npr. pristupas ebankingu i imas scanove licnih dokumenata ili pak neke eksplicitne snimke (ako neki hakeri iskoriste njihov pristup pa dodju do toga), to moze da ispadne daleko veci problem od debitnih kartica!
 
Poslednja izmena:
A tek što Amazon špijunira Ubuntu korisnike :p
 
Ubuntu sam jednom prilikom probao i nikad vise! A PC (bar kucni) cu bataliti cim telefoni postanu jos malo brzi. A u vezi 10ke, trazeci nesto drugo naisao sam na http://www.intowindows.com/get-colo...nging-start-menu-taskbar-color-in-windows-10/ i http://www.softpedia.com/get/Desktop-Enhancements/Other-Desktop-Enhancements/WinColor.shtml pa ako neko nije zadovoljan (ogranicenim) izborom koji je crkva iz Redmonda napravila moze sam da odabere kombinaciju. Ovo NIJE za velike vernike jer se smatra izdajom i povlaci nesagledive posledice gore od spanske inkvizicije!
 
Ako moze pomoc, kako da zamjenim systemski wallpaper ovaj plavi? Imam jedan mod za gamepad ali svaki put kada se aktivira resetuje wallpaper na defaultni. Pa mi dosadilo mijenjati pa bi zamjenio taj defaultni. Mislim da je na lokaciji:

C:\Windows\Web\Wallpaper\Windows

Ali mi ne dovoljava da ubacim novi ili da prepisem preko ovoga drugi:

51dd8e3df8b9d93d6683eee036d8fa04.jpg
 
Ako moze pomoc, kako da zamjenim systemski wallpaper ovaj plavi? Imam jedan mod za gamepad ali svaki put kada se aktivira resetuje wallpaper na defaultni. Pa mi dosadilo mijenjati pa bi zamjenio taj defaultni. Mislim da je na lokaciji:

C:\Windows\Web\Wallpaper\Windows

Ali mi ne dovoljava da ubacim novi ili da prepisem preko ovoga drugi:

51dd8e3df8b9d93d6683eee036d8fa04.jpg
Moras imati administratorski nalog. I full control zakačeno u permission.
 
Slamam se ziv vec neko vrijeme jer nisam mogao dobiti dozvole za windows folder (ovaj "windows" zadnji u nizu) i tek sada onako pogledam, kad' imam dozvole za "wallpaper" folder u kojem se nalazi "windows" pa sam samo "windows" izbrisao, napravio drugi i ubacio fajl pod istim imenom i sada je taj novi folder sa novim fajlom uredno primljen.

Cudna hijerarhija dozvola.
 
Ljudi planiram da uskoro instaliram od nule Windows 10 Pro Treshold 2, skinuo sam ažurirani ISO već.

Ako pogledate moju mašinu, da li neko ima sličnu pa da mi kaže da li se na ovoj ASRock ploči dešava onaj problem sa instalacijom koji vidim da pogađa određene korisnike?
 
Ljudi, imam problema sa zvukom pod Windows 10. Problem se ogleda u tome da sav zvuk od jedanput nestane, bilo da sam u windowsu ili nekoj igri. Zvuk mogu povratiti ako odem u Task Manager -> Details i odradim end process tree na audiodg.exe. Nakon toga zvuk sa momentalno vrati ali posle 5-10 minuta opet nestane. Da li se neko susreo sa ovim problemom?

Jel u pitanju mašina iz potpisa? Ako jeste, potreban ti je drajver za zvučnu karticu ADI® AD1988B 8-Channel High Definition Audio CODEC.

Jel Windows Update nalazi drajver za zvučnu ili koristiš Microsoft-ov generički drajver?

EDIT: Probaj ovaj drajver: https://cloud.mail.ru/public/HHKs/DQKpro7Lf .

EDIT 2: Obrati pažnju na ovo: https://rejzor.wordpress.com/2015/07/10/adi-soundmax-blackhawk-audio-driver-6-10-2-6585/ .

Hvala na pomoci, drajveri koje so linkovo su resili problem. Dosadasnji drajveri su bili windows genericki, ali problem je tek juce poceo da se pojavljuje.
 
Poslednja izmena:
Ljudi kako instalirate bt drajvere vecito na winu ne izbaci drajvere kako treba ili bt stack ne radi, u pitanju je netbook ao725 ali ima vise verzija, u nekom je atheros a u nekim broadcomm...

E da posto je moja ploca tipa iz 2008 :-D sta jos od drajvera vezano za plocu da proverim, posto zvanicno ta ploca nije podrzana ni za w8 a kamoli w10 mada lepo sve radi ;-)
 
Ja sam moj laptop prevrtao na krov da vidim...:D
Cak sta vise ova serija i ne postoji zvanicno...
Koristim neke drajvere od win7 i rade...kada sam otvarao lap bacio pogled i sad znam.
 
e ovako može da se instalira 64-bitna verzija sa ključem od 32-bitnog win7 starter.
morao sam da formatiram particiju sa gparted-om i uradio instalaciju bez problema.
uradio update driver-a i sve radi kako treba.
 
Malo si zahrđao sa istorijom.

Pa sada....ocekivao sam da ne moram da crtam, ali kome moram, nije mi tesko.....nisu mogli da ga biraju oni cije je zemlje unistavao i koje je slao u konc logore....
Ne bih da nastavljam diskusiju u ovom pravcu....
Moje misljenje u vezi W10 je jasno, kome ne odgovara politika privatnosti neka menja OS, a ko smatra da su svi sistemi opasni po privatnost neka proda PC.... prosto i jednostavno
Sto se tice mana, koje postoje, logicno je da se o tome diskutuje, ali ubacivati Hitlera u tu pricu je u najmanju ruku smesno
 
Zaboravih da pitam, jedini problem koji imam sa Win 10, kako da ja kao admin user, pridobijem sva prava da mogu da cuvam fajlove na C: ? izludjuje me ovo.
 
Odradio sam u registry-u podesavanja za aktiviranje dark teme... dark izgled ima samo prozor kad udjem u settings i sve vezano za podesavanja u tom delu. Ne treba da bude crno i My Computer i ostali prozori koji se otvaraju? Oni su mi beli,klasika...
 
Jel zna neko kako da aktiviram win 10 posto nece da se aktivira govori mi neki error a kada sam stavio win on se aktivirao ali posle nekog vremena opet kaze da treba da se aktivira

VWw0nbu.jpg


Nov je laptop juce kupljen na njemu nije bio os samo ubuntu koji je trebalo instalirati tako da nemogu da vrati na predhodni os da bih upgradovao

Probao sam swreset nije pomoglo odvede me na store da kupim win
hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko kako da aktiviram win 10 posto nece da se aktivira govori mi neki error

VWw0nbu.jpg


nov je laptop juce kupljen na njemu nije bio os samo ubuntu koji je trebalo instalirati tako da nemogu da vrati na predhodni os da bih upgradovao jel zna neko hvala unapred
Kmspico
 
Moras prvo da instaliras windows 7,aktiviras ga,nadogradis na win 10,pa onda cista instalacija win 10 I ostane aktiviran.Citaj malo po forumu!
 
@krale hvala uspelo je

@ladjon to je poslednja opcija nije moj laptop a iskreno nemam mnogo vremena mislio sam da uspece bez toga hvala na pomoci ako nesto bude zezalo odradicu to :)
 
gde se na win 10 uklanja ona sifra prilikom startup-a? Nikako ne mogu da provalim xD
 
win+r

Kucaj: netplwiz

Ima gore kvaćica da moras svaki put unjeti name i pass "user mast enter..". Odčekiraš to. Pitat ce te za pass, potvrdi i to je to.
 
Meni jos nema update-a. Skinuo sam i windows media creation tool odradilo je sve i ostao sam na istoj verziji.
 
Nazad
Vrh Dno