Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ukratko, ako imaš dobre drajvere i nemaš neke egzotične komponente, radiće sve kako treba. Ako se dvoumiš između 8/8.1 i 10ke onda bolje pravo na 10ku. Ne brini za servise, kao i u 8mici (a možda i više) veliki broj servisa je na "On demand" i na "Manual" i bilo koji dobar kompjuter može da ih proguta bez ikakvog problema.
Hvala! Komponente nisu egzotika.
Stavio bih Win10 Home, ali sam čitao da na njemu ne može da se isključi ažuriranje, kao što može u Pro verziji. Skinuo sam clean Home & Pro verzije sa neta. Postoje neka tri načina isključivanja za Home, jedan je da se svaka net konekcija proglasi za "metric" (merena, suprotno od flat). Ostali načini.

(Do sada furam Win7 Home Premium koji mi radi super, a ovo je novi desktop PC - ili Win7 koji znam, ili Win10 Home ili Pro.)
 
Hvala! Komponente nisu egzotika.
Stavio bih Win10 Home, ali sam čitao da na njemu ne može da se isključi ažuriranje, kao što može u Pro verziji. Skinuo sam clean Home & Pro verzije sa neta. Postoje neka tri načina isključivanja za Home, jedan je da se svaka net konekcija proglasi za "metric" (merena, suprotno od flat). Ostali načini.

(Do sada furam Win7 Home Premium koji mi radi super, a ovo je novi desktop PC - ili Win7 koji znam, ili Win10 Home ili Pro.)
Pa? Ni ne treba isključiti ažuriranje.
Zbog ljudi koji nikad to ne rade, su i stavili, da ne prave sami sigurnosne i upotrebne probleme.
 
Zašto isključiti? Zato što ne želim da mi se nešto skida u pozadini i guši mi protok dok igram neku online igru na primer, da ne pominjem užasno iritirajuću poruku da treba da se restartuje računar (inače ne gasim računar nikada, praktično jedini restart se događa zbog update-ova i kada nestane struja).
Povremeno ručno pustim da se instaliraju update-ovi, onda kada ja to želim.
 
Odavno sam bio upgrade-ovao sa 8.1 na 10, aktivacija je protekla kako treba. Zbog odredjenih problema sam se vratio na 8.1 i sad posle nekog vremena bih opet probao 10ku, da vidim kako ce raditi. Mozete li mi reci odakle da skinem windows 10 da bih odradio cistu instalaciju? Ako skinem preko MCT-a da li ce mi skinuti poslednju mogucu verziju sa svim ispravkama ili da trazim po torentima?
 
Nemam pojma, ali je instaliran i sve radi u redu. Pitanje da li su objavili informacije.

Što se tiče anti-update ekipe, ne bi isključili AV update potpisa, pa svakako ne treba sistemski, koji zatvara rupe.
Neko će da se javi da ni ne koristi AV, još više zato treba da zakrpite sistem.

Glavni sigurnosni rizici su zastareli softver. Jedini razlog to ne raditi je ako pravi novi problem. Što se dešava, relativno retko. I prednosti svakako pobeđuju.
 
Poslednja izmena:
pa mamu im je8em ret4rdiranu i njima i updateovima.zasto vise ne naprave da se moze normalno ugasiti automatic update.
sad mi se prekinuo posao koji sam poceo juce a ne mogu da ga nastavim jer se windows resetovao zbog update-a.
 

As Microsoft has stated before, it doesn't intend to publish detailed changelogs for Windows 10 updates unless they contain significant feature additions or changes. However, according to a video published on YouTube by one user, the update appears to be related to "ESET Smart Security protocols." As an additional note, the update isn't yet appearing on machines running the latest Windows Insider build, so it's possible that this is pushing out to non-Insiders only.
 
pa mamu im je8em ret4rdiranu i njima i updateovima.zasto vise ne naprave da se moze normalno ugasiti automatic update.
sad mi se prekinuo posao koji sam poceo juce a ne mogu da ga nastavim jer se windows resetovao zbog update-a.


Trebalo bi da mozes da podesis da ti ne restartuje automatski vec nakon instaliranih update-ova da ti ponudi restart i ti ga odlozis kad zelis...
 
Zašto isključiti? Zato što ne želim da mi se nešto skida u pozadini i guši mi protok dok igram neku online igru na primer, da ne pominjem užasno iritirajuću poruku da treba da se restartuje računar (inače ne gasim računar nikada, praktično jedini restart se događa zbog update-ova i kada nestane struja).
Povremeno ručno pustim da se instaliraju update-ovi, onda kada ja to želim.
WU koristi BITS protokol, tako da ti download zakrpa sigurno nece toliko remetiti igranje. Kroz GPO mozes da kontrolises i protok koji koristi BITS.
 
Pise kada ce se resetovati...moze se i odloziti po zelji.
 
Cesto bolji, ali neretko sa bagovima - zato i jesu beta izdanja.
 
Jedno pitanje:Kada pravim butabilni flash preko "Media creation tool" koju ce verziju da mi skine?Nece valjda onu osnovnu 10240 ili koja bese?Sada sam na 10525 (slow ring) i voleo bih nju da opet instaliram.I dali MCT pravi butabilni flash UEFI ili Legacy?Mislim pokrenuo sam download,a to me nije ni pitao,pa me interesuje.
 
Mislim da je legacy, skida zadnju stabilnu, dakle 10240. Ako hoćeš 10525, nabavi iso, i pokreni Rufus.
 
Jedno pitanje:Kada pravim butabilni flash preko "Media creation tool" koju ce verziju da mi skine?Nece valjda onu osnovnu 10240 ili koja bese?Sada sam na 10525 (slow ring) i voleo bih nju da opet instaliram.I dali MCT pravi butabilni flash UEFI ili Legacy?Mislim pokrenuo sam download,a to me nije ni pitao,pa me interesuje.

Ubaci 10547 nemoj 10525 taj je star build.
 
Prvi put mi se danas desilo da mi je laptop kojeg sam ostavio u Sleep-u posle sat-dva otišao u hibernaciju.
Kako ovo da isključim???
 
Update ćeš da dobiješ preko njega, ili čekaj da izađe novi stabilni build.
Svi iznad 10240 su test, beta kako god hoćeš.
 
Drajveri 15.9.1 su odlicni...nema nikakvih bagova, provereno.

Screenshot (418).png
 
Vrh Dno