Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Darkodar, bolji sam, 6.0.1.7576, datum drajvera 4.8.2015. :)

Da kačim?
 

Prilozi

  • driver_audio.JPG
    driver_audio.JPG
    148.2 KB · Pregleda: 134
  • driver_audio2.JPG
    driver_audio2.JPG
    38.9 KB · Pregleda: 138
Pozdrav ljudi, evo mene opet, odlucio sam danas da odradim clean install desetke i imam problem, napravio butabipnu flesku, ubacim u komp, dodje do dela gde biram na koju particiju zelim da se instalira, izaberem C i izbaci mi neku gresku, zanemarim, obrisem celu C particiju i krenem da pravim novu C particiju i ne uspe da je napravi, ispod stoji "Windows can't be installed on this drive (show details)" i ja kliknem tu da vidim sta je i kaze "Windows cannot be installed to this disk. The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, windows can only be installed to GPT disks" .....

Sta raditi? Sad imam 750GB na D particiji koju ne smem da diram jer imam svacega vaznog i imam 180GB unallocated space

Sta raditi?
 
Pozdrav ljudi, evo mene opet, odlucio sam danas da odradim clean install desetke i imam problem, napravio butabipnu flesku, ubacim u komp, dodje do dela gde biram na koju particiju zelim da se instalira, izaberem C i izbaci mi neku gresku, zanemarim, obrisem celu C particiju i krenem da pravim novu C particiju i ne uspe da je napravi, ispod stoji "Windows can't be installed on this drive (show details)" i ja kliknem tu da vidim sta je i kaze "Windows cannot be installed to this disk. The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, windows can only be installed to GPT disks" .....

Sta raditi? Sad imam 750GB na D particiji koju ne smem da diram jer imam svacega vaznog i imam 180GB unallocated space

Sta raditi?

Ako disk ima MBR način particionisanja onda ne diži instalaciju u UEFI modu, već u Legacy modu. UEFI ne podržava MBR, podržava samo GPT.
 
To je trentuno nemoguce uraditi, ne postoji sad ni jedan sistem na kompjuteru :D
 
Ako ti je je stvarno greska Windows cannot be installed to this disk. The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, windows can only be installed to GPT disks izasla onda ti je GPT UEFI particiona sema , moras ovo uraditi:

1. Skinuti Rufus https://rufus.akeo.ie/

2. Izabrati ovako:

Capture.PNG
 
Hvala na odgovoru i na cimanju oko mene glupana, uspeo sam, u boot meniju sam imao UEFI usb disk i samo klasican usb disk, sad sam isao na klasican usb disk i evo ide instalacija kako treba, hvala jos jednom :D

Nego kakva je to razlika izmedju UEFI i legacy? Sta mu to uopste dodje? A butabilna fleska je napravljena preko media creation tool-a :D
 
UEFI GPT mozes koliko hoces terabajta hard diskove , a MBR Legacy(csm) samo do 2TB hard diskove podrzava , tebi je ipak MBR particiona sema pa kad pravis preko rufusa flesku samo ovako mozes:

rufus_en.png
 
Hvala na objasnjenju, treba uvesti na forum "Hvala" dugme kao sto ima na nekim stranim pa da ti se dize reputacija kad ovako imas zivaca i pomazes ostalim clanovima
 
I po novi je i po bezbedan ima neke viruse koji nisu aktivni nikako na GPT, i ima brzi boot
 
Jos jedno pitanje, evo digla se cista desetka i pise da je aktivirana ali nema one Genuine slicice, jel to okej ili sta? Kad je bila instalirana preko sedmice isto je pisalo da je aktivirana i bila je desno plava slicica i pisalo je valjda Windows is genuine a sad ne pise
 
Jos jedno pitanje, evo digla se cista desetka i pise da je aktivirana ali nema one Genuine slicice, jel to okej ili sta? Kad je bila instalirana preko sedmice isto je pisalo da je aktivirana i bila je desno plava slicica i pisalo je valjda Windows is genuine a sad ne pise

Od windows 8.1 nema ta slicica vise
 
Jos jedno pitanje, evo digla se cista desetka i pise da je aktivirana ali nema one Genuine slicice, jel to okej ili sta? Kad je bila instalirana preko sedmice isto je pisalo da je aktivirana i bila je desno plava slicica i pisalo je valjda Windows is genuine a sad ne pise

Mislis na ovo:

Capture.PNG

To su Vistine fore , odavno je to ugaseno.
 
Da li zna neko kako da promenim prikaz sata i minuta tako da mi umesto tačke (21.30) koristi dvotačku (21:30). Znam da je glupa zamerka, ali izuzetno me živcira i bode oči kad bacim pogled na taskbar.
 
Hvala vam svima puno, @mLaki imas to u regional settings negde ne secam se tacno, objasnice vec neko ko zna tacno
 
Pitanje:

- Da li je neko instalirao one programe koji brisu Microsoft-ovu spijunazu u Windows-u 10 ?


Ima ih tri ili cetiri ukupno. Da li je to zaista efektivna uklona ?
 
Nacitah se nekoliko stranica, pa slabo nesto razumem, a planiram da isprobam Windows 10. Molio bih vas za kratko objasnjenje.
Koliko razumem, ne mogu da odradim clean install tj. da obrisem C i da krenem sa instalacijom windows 10?
Vec moram da odradim upgrade sa Windowsa 7 ili 8 na Windows 10, pa tek onda da obrisem Windows 10 tj. ceo C pa da odradim cistu instalaciju Windowsa 10? Tako? I zasto?
 
Nacitah se nekoliko stranica, pa slabo nesto razumem, a planiram da isprobam Windows 10. Molio bih vas za kratko objasnjenje.
Koliko razumem, ne mogu da odradim clean install tj. da obrisem C i da krenem sa instalacijom windows 10?
Vec moram da odradim upgrade sa Windowsa 7 ili 8 na Windows 10, pa tek onda da obrisem Windows 10 tj. ceo C pa da odradim cistu instalaciju Windowsa 10? Tako? I zasto?
Tako je, pa free je za upgrade na postojeci OS (aktiviran) inace se placa...
 
Nazad
Vrh Dno