Šta je novo?

Win7+realtek=problem sa zvukom :-(

MarkosNS

Cenjen
Učlanjen(a)
11.05.2009
Poruke
420
Poena
170
Kao sto naslov kaze kada sam instalirao win7 (pre oko 2 meseca) stalno imam neke probleme sa zvukom tj (pretpostavljam) drajverima,prvo mi je prepoznavao samo 2 od mogucih 5.1 zvucnika,zatim je radio ili 2 + subwoofer ili 5 bez sub.a sad je najnovije da mi apsolutno ne prepoznaje subwoofer tj kada udjem u realtek i poteram onaj kao test za zvucnike svi rade osim njega,a pise da je prikacen i da je sve ok.Ja sam probao nekoliko puta da promenim drajvere i da malo probam da nesto namestim,ali uvek mi se isto desava tj gore nabrojano. Dok sam imao xp apsolutno nisam imao problema sa zvucnicima,ako zakacim i to sve lepo radi.
Ako neko ima neku ideju,predlog ili mozda zna resenje,neka javlja.....:)
 
Da li si probao da instaliraš najnovije Realtek HD drajvere odavde?
 
Slican problem, kod mene nema uopste zvuka na realteku, a u podesavanjima je sve kako treba i ne prijavljuje nikakvu gresku windows.
Srecom imam drugu zvucnu karticu koja radi odlicno.
 
Poslednja izmena:
Česta pojava komentara vezanih za probleme sa Realtek HD Audio drajverima je, verovali ili ne, posledica polovičnog postupka instalacije samih drajvera.
Veliki broj korisnika obavi samo polovinu procedure i time zapravo izvrši deinstalaciju postojećih drajvera, bez instalacije novih. ???!!!!

Pravilan postupak instalacije se sastoji iz dva koraka, uz dva obavezna restarta:

1. Pokrenete instalacioni fajl i pratite uputstva na ekranu
1.a. Restartujete računar da bi se pravilno završila deinstalacija postojećih HD drajvera


2. Ponovo pokrenete instalacioni fajl i pratite uputstva na ekranu
2.a. Restartujete računar da bi se pravilno završila instalacija novih HD drajvera

Nakon pravilno obavljenog postupka i dva restarta sistema pojaviće se Realtek Audio Manager ikonica pored sata

:D
 
Česta pojava komentara vezanih za probleme sa Realtek HD Audio drajverima je, verovali ili ne, posledica polovičnog postupka instalacije samih drajvera.
Veliki broj korisnika obavi samo polovinu procedure i time zapravo izvrši deinstalaciju postojećih drajvera, bez instalacije novih. ???!!!!

Pravilan postupak instalacije se sastoji iz dva koraka, uz dva obavezna restarta:

1. Pokrenete instalacioni fajl i pratite uputstva na ekranu
1.a. Restartujete računar da bi se pravilno završila deinstalacija postojećih HD drajvera


2. Ponovo pokrenete instalacioni fajl i pratite uputstva na ekranu
2.a. Restartujete računar da bi se pravilno završila instalacija novih HD drajvera

Nakon pravilno obavljenog postupka i dva restarta sistema pojaviće se Realtek Audio Manager ikonica pored sata

:D

odradio najnoviji drajver sam instalirao sve sam pokusao sto sam mogao i dalje nece da rade rear zvucnici mislio sam da je problem u necemu drugom ,cak sam i vistu instalirao da probam i na njoj rade zvucnici definitivno je problem u win7 negde a vidim po netu da ja nisam usamljen sa tim problemom
 
Nisi jedini, masa ljudi ima identican problem. Realtek je izbacio novi driver pre nekog vremena, nekom je pomogao medjutim vecini nije. :smash:
 
isti problem

i kod mene se pojavilo to sa driverima.Kad sam prvi put digao sistem sve je radilo kao sat,vec sutra dan sve je krenulo naopacke.Imam dfi-jevu plocu lan party p35 t2rs probao sam na sve moguce nacine,ali dzabe.sad sam na tiny xp,imam zvuk ali mikrofona nema,ne znam sta da uradim vise.Instalirao sam sve drivere skinute sa realtekovog sajta,ali isti sl.da li je problem sa zvucnom karticom sto je na ploci?i da li vredi da kupim drugu,ne znam da li ce raditi....i ako neko zna kakva je:soundblaster live 24bit zvucna karta?hvala u napred....
 
ja sam sve probao jednostavno na win7 rear zvucnici ne rade :(
 
Imala je i moja drugarica isti problem sa malo starijom Realtek integrušom. Čini mi se 861 ili sl neće pa neće, dok na mojoj ploči sa Realtek ALC885 sve radi normalno. Inače ona u XP-u nije imala takvih problema.
 
Ja imam sedmicu i realtek integrusu 7.1 Radi bez drajvera, tj sa onima koje je sedimca instalirala. I necu da diram. Probaj (ako vec nisi) u onom setupu C.panel/Sound pa na default katicu da cekrias na 5.1. Desavalo se da i to ljudi nisu odradili. Takodje, koristim SRS SoundBox, zvuk je gotovo isti kao sa nekom solidnom 5.1 Live karticom.
 
ja sam sve probao jednostavno na win7 rear zvucnici ne rade :(
Moze da se namesti u Real. sound panelu opcija "fill speakers" ( mislim da je speakers ) i onda se cuju rear zvucnici ali je zvuk uzasan, kao iz bureta.
Nadam se da ce se neko konacno smilovati i srediti te drajvere za Win7 pa da zvucnici rade normalno, kao sto rade na XP-u.
 
Moze da se namesti u Real. sound panelu opcija "fill speakers" ( mislim da je speakers ) i onda se cuju rear zvucnici ali je zvuk uzasan, kao iz bureta.
Nadam se da ce se neko konacno smilovati i srediti te drajvere za Win7 pa da zvucnici rade normalno, kao sto rade na XP-u.
znam za to namestanje ali ipak necu bolje je i sa 4 zvucnika nego 6 a da su dva iz bureta i ja se nadam da ce ipak naci neki drajver koji ce da to popravi
 
Nazad
Vrh Dno