Šta je novo?

Win7 nece da boota sa dvd-a...

PDESD

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2008
Poruke
134
Poena
320
Narezao sam Win7 (koji provereno radi, dakle do mene je problem) pomocu UltraISO, PowerISO i ImgBurn-a tako sto kad otvorim win7 .ISO fajl i to sto je on raspakovao narezem na 4x speedu...
I sad kad podesim u BIOS-u da boota sa CD/DVD roma i posle restarta on mi izbaci ono 'press any key to boot from cd/dvd' i nakon sto ja kliknem 'eni ki' umesto da krene instalacija, Win se normalno podize kao da nisam nista dirao...
Ploca je GygaBitova...
Nisam ima ranije problema sa tim rezacem i hp dvd diskovima...

Sta moze biti problem?

Evo slika sadrzaja ISO fajla koji narezujem: http://tinypic.com/r/zlyv08/6
 
treba da rezes sa nekom opcijom Burne image file, znaci da samo izaberes ISO fajl i da ti se raspakovan sadrzaj snimi na DVD...

to sto si raspakovao sa UltraISO, dobio si samo sadrzaj, bez boot opcije i mozes da koristis samo kao Upgrade DVD iz Windowsa...
 
Narezao sam Win7 (koji provereno radi, dakle do mene je problem) pomocu UltraISO, PowerISO i ImgBurn-a tako sto kad otvorim win7 .ISO fajl i to sto je on raspakovao narezem na 4x speedu...
I sad kad podesim u BIOS-u da boota sa CD/DVD roma i posle restarta on mi izbaci ono 'press any key to boot from cd/dvd' i nakon sto ja kliknem 'eni ki' umesto da krene instalacija, Win se normalno podize kao da nisam nista dirao...
Ploca je GygaBitova...
Nisam ima ranije problema sa tim rezacem i hp dvd diskovima...

Sta moze biti problem?

Evo slika sadrzaja ISO fajla koji narezujem: http://tinypic.com/r/zlyv08/6

uzmi lepo nero....i ne otvaraj taj iso fajl....nego idi na opciju burn image i narezi disk...i to je to:))
 
otvorim Nero (ili koji god app) idem na Burn image pa browsujem .iso fajl i narezem ga?

moze li step by step objasnjenje, sad sam skroz zabunjem i nije mi jasno kako to d uradim...
 
otvoris nero...ides na opciju BURN...umesto BURN COPMPILATION izaberes BURN IMAGE...nadjes win7.iso...i samo kliknes burn...i kad zavrsis sa rezanjem....ubaci taj narezan dik..i videces da sljaka:)
 
aj hvala probacu i to, imam jos jedan dvd, izgleda sam protracio 4 komada :)
 
можда требаш да укључиш ону опцију из биоса, да ти раде усб портови, USB Legacy Support или тако нешто. можда ти једноставно тастатура није "укључена" током тог учитавања.
 
Poslednja izmena:
можда требаш да укључиш ону опцију из биоса, да ти раде усб портови, USB Legacy Support или тако нешто. можда ти једноставно тастатура није "укључена" током тог учитавања.

Odem ja do burazera i ispricam mu sve... kaze on, mozda te tastatura zeza... dodjem ja kuci vidim tvoj post i reko u bog te zar tako banalna stvar me ebe evo dva dana :D

Jeste, tastatura je bila u pitanju... ona opcija USB Keyboard support je bila na disable, pa sam je samo enejblovao i sad, hvala Bogu, sljaka ko podmazano

Hvala i tebi, resio si me muka hehe :banana:
 
...pa sad, pa minuta dok se ne nareze disk moze i da se radi nesto drugo :D
 
Imam slican problem. Nabavio sam disk Win sedmice koji nije butabilan. Disk se pokrece lepo iz xp-a, ali ja hocu da montiram prazan hdd i "cisto" instaliram. Jel moguce napraviti kopiju (sa nekim izmenama), pa da disk postane bootabilan?
 
Vrh Dno