Šta je novo?

Win XP metuzalem komp via ruter "ne vidi'' ASUS O!play mini MP

konspirator

Cenjen
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruke
19
Poena
154
...sigurno je neopisiva trcarija ali ja svasta pokusavah i nista,reko bolje ispasti glup-u-drustvu nego li se dalje bezuspesno baviti sledecim problemom:

Znaci,Win XP SP3 matora (754 Athlon ) ali dobrodrzeca masina je umrezena po PSu sa 3 kompa po kuci sto preko LANa a sto wireless i sve radi Ok,svi kompovi se svuda pojavljuju,share-uju itd...

Ruter je TP link WR740N,kakav je takav je ali sve odradjuje.Naime u DHCP Client listi vidi sve MACove (i doticnog ASUSA) svih uredjaja povezanih na net preko njega i svi rade kako treba.

ASUS O!Play mini +(btw moze li komplikovanije ime za media player???) koji ima wired i wireless konekciju i pristupa preko rutera netu i mrezi tih 4 racunara i sve ih vidi i pristupa svima kako je i namesten.

Problem je sto nisam kadar :S:da pristupim pomenutom ASUS-u ni na koji nacin preko nijednog od navedenih kompova.Napominjem da su svi podaci (subnet mask,IP adress...)konfigurisani bez greske i sve stima bez konflikta a sam ASUS ne pravi nikakve probleme.

Trazio sam po forumu nesto slicno te procitah 1001 korisnu informaciju ali ne i resenje mog problema...

Debelo zahvalan na odgovoru,podnosiocu resenja problema mitim picem/slatkisom/skromnim hasom cheers
 
Dali je Firewall aktivan? ako jeste iskljuci ga.Mozda antivirus program ne dozvoljava.
Koja maticna i OS na ostalim kompovima?
 
Poslednja izmena:
Znam za jadac:d i to su valjda prve radnje koje sam preduzeo na pocetku,iskljucivanje firewall-a i svih NODovih zastita...

Svi kompovi su takodje WIN XP SP3,ploce tipa ASUS n-force 3 i 4 i vec neka znatno novija na lap topu mada smatram to ne toliko bitnim jer nemam nikakav problem sa kompovima izmedju sebe,jedino nisam u stanju pristupiti tom ASUS MPu.

Mozda neki dodatni port treba rucno otvoriti sto sam cak i uradio ali bez uspeha,da li sam jurio krive portove-ne znam,radio sam po nekim instrukcijama koje nadjoh po raznim site-ovima.Nekako sumnjam da ima veze sa ruterom u smislu da bi trebalo nesto ukljuciti/iskljuciti i stvar bi se resila na precac :lupko:
 
Zaboravih da pomenem:koristim filezill-u medjutim ili nesto nisam namestio kako treba ili je problem nevezan za filezill-u,ostaje ftp problem...
 
Vrh Dno