Šta je novo?

Win fast 1920 i acer x223h

nDiablo

Slavan
Učlanjen(a)
06.12.2005
Poruke
47
Poena
309
Koristio sam search ali nisam nasao ono sto mi treba.. I googlao ali samo sam se nesto zbunio :) pa mora da pitam..

Ovako, za svoju manju sobu, zeleo bih da kupim acer x223h
http://www.tigerdirect.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=4401406&sku=S445-10004&cm_re=Homepage-_-Spot%2008-_-CatId_12_A179-2300
i uzeo bih win fast 1920
http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/overview.asp?lineid=6&pronameid=474

E sad par pitanja.. Mora neko da mi pojasni, win fast 1920 je analogni tv?! A ja imam kablovsku televiziju, koja vec prebacije ili ima digitalnu tv?! Zavisi valjda od programa, e sad, dal ce ova karta moci da pusta te digitalne programe, ili kako vec?! :trust::trust: Dal cu ja moci uvek da gledam tv preko ove kablovske ( ne znam koja je, nije sbb) dal bilo dig tv ili analog tv?!
Ne razumem se mnogo u ovaj deo, pa moram da pitam.. Sve sam zbrkao nesto :wall:
Inace ovo bi koristio samo za tv bio bi zakacen na zid i povezao bih sa kompom da pustam da odgledam neki film ili povezem mozda neki dvd player..
nadam se da je neko razumeo moje pitanje :D
pozdrav i hvala na odgovoru..
 
Svi kanali koje tvoj kablovski provajder salje kroz kabl su analogni. Znaci nije bitno da li je odredjeni kanal digitalni ili nije kad se salju analogno, tako da nemoj da brines.
E sad kolko bi te ukupno izasla ova varijanta 23" monitor+ ovaj eksterni tjuner?
 
Svi kanali koje tvoj kablovski provajder salje kroz kabl su analogni. Znaci nije bitno da li je odredjeni kanal digitalni ili nije kad se salju analogno, tako da nemoj da brines.
E sad kolko bi te ukupno izasla ova varijanta 23" monitor+ ovaj eksterni tjuner?

Oke, a jedno pitanje, kada ce biti to digitalizovano? 100% :D odnosno, do kada cu moci da koristim ovo cudo?! Odnosno hoce li biti promena u skorije vreme?

acer x223h = 13000 din
win fast 1920 = 6500din

Ne bih rekao da ima neka jeftinija varijanta od ovog?! ili gresim? za 23"
 
A zasto ne bi uzeo hibridnu karticu? ima ih dosta!
 
Nadjoh..
pa ne bih, vise bi mi odgovaralo da ovakva varijanta stand alone, jer ne mora i komp da mi je ukljucen! A ovaj monitor bi mi stajao nekih 5 m od kompa (duzina kabla 5m) onda bi morao da pravim kabal za monitor te duzine pa da imam dual view.. Ne znam, mozda je to i bolja kombinacija?! Sta ga znam?! Mada ipak mi se vise svidja stand alone karta.. a i inace nemam potrebe da snimam filmove i td..
 
Poslednja izmena:
Kada domaci Freeview kanali (iliti kanali koje hvatamo uz pomoc loga antene) budu digitalizovani do 2012, oni ce traziti poseban dvb-t risiver ako ga televizor vec nema, a u vecini slucajeva u Srbiji nece imati. Znaci dvb-t risiver ce biti za ljude koji nemaju kablovsku.

Kada nasi kanali budu digitalizovani, kablovski provajder ce morati svima da pruzi risiver koji je dvb-c, upravo onakav kakav se trenutno dobija za SBB D3 uslugu. Posto nisam video da imaju dvb-c standalone tjuneri vec samo dvb-t, ti ces morati svejedno da kacis risiver koji ti kablovski operater pruzi na tvoj tv tjuner putem scarta, a posto nema scart neki scart>composite kabl.. ovo se malo komplikuje...

Isto ove hibridne kartice nemaju dvb-c, tako da ti nisu bitne uopste ako ne planiras da se vracas na logu.

Neka me neko ispravi ako sam negde pogresio, kucam ovo u 5 sati ujutru :D
 
Kada domaci Freeview kanali (iliti kanali koje hvatamo uz pomoc loga antene) budu digitalizovani do 2012, oni ce traziti poseban dvb-t risiver ako ga televizor vec nema, a u vecini slucajeva u Srbiji nece imati. Znaci dvb-t risiver ce biti za ljude koji nemaju kablovsku.

Kada nasi kanali budu digitalizovani, kablovski provajder ce morati svima da pruzi risiver koji je dvb-c, upravo onakav kakav se trenutno dobija za SBB D3 uslugu. Posto nisam video da imaju dvb-c standalone tjuneri vec samo dvb-t, ti ces morati svejedno da kacis risiver koji ti kablovski operater pruzi na tvoj tv tjuner putem scarta, a posto nema scart neki scart>composite kabl.. ovo se malo komplikuje...

Isto ove hibridne kartice nemaju dvb-c, tako da ti nisu bitne uopste ako ne planiras da se vracas na logu.

Neka me neko ispravi ako sam negde pogresio, kucam ovo u 5 sati ujutru :D

Spavas li ti?! :D
Hvala na odgovoru! Ma, do 2012 bice promena i kod mene :d Hvala na odgovorima, ja sad odo u kupovinu! poz
Javljam utiske..
 
Kupih ja sve ovo! :) i zadovoljan sam..
Tv lepo radi, brzo menja kanale, brzo skenira slika je ok!
Samo nemam ono sliku u slici, da radim na kompu i da gledam tv u nekom uglu!
Matrica 3x3 "radi" sa zaustavljanjem slike i menja kanale sam. Zadrzi se na jednom kanalu par sekundi pa se pomeri za jedan sledeci, stim sto se svaki prethodni zamrzne dok ne obidje ceo krug.. nadam se da ste me shvatili... :)

E sad, imam jedan mali problemcic:

Kada nakacim monitor na grafu direktno! Slika je super!
A kada izmedju stavim TV kartu, slika mi je losija! Odnosno slova su mi onako izmaknuta! Ne mutnija ali tako nesto! Zna neko mozda resenje ovog problema! Ume da iritira kada se duze radi sa textom! :S: :wave:
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno