Šta je novo?

Wii - Opšta diskusija

Koliko sam video na netu, moze i hardmodovana konzola da se softmoduje.
Razlka je u tome sto sa softmodom pustas sve igre sa eksternog harda, USB-a ili SD kartice, tako da nema potrebe za diskovima.

Sent from my HTC Wildfire
 
Evo da se pohvalim, veceras sam pazario nintendo wii mario kart pack, od jednog clana sa foruma. Nintendo je bukvalo upaljen 2 puta i ima garanciju jos 23 meseca, a prosao sam jako povoljno 130e. Decica ce biti zadovoljna. Sutra vec krecem u Softmodovanje i igra pocinje :D .
 
Ukratko poziv za pomoc
Sestra mi poslala Wii uzela klincima pre par meseci, dobili onu igricu mario londom 2012 vidim cena na kutiji 20999, pa da im nabavim jos neke igre. E sad malo googlah na brzinu, ali se setim ima tema sigurno pa ako bi neko ko je u toku i ne predstavlja mu problem 10ak minuta kuckanja na PM objasni nakrace i najlakse resenje, videh neko softmodovanje, skidanje .iso na disk formatiranje usb diska neki format load itd, previse pojmova za jedno vece, pa bi malo konkretnih stvari znacilo da se ne bih gubio po stranim sajtovima i linkovima. Hvala unapred, nadam se da ce se neko javiti na PM
 
Кад имаш гомилу пирата неће деца да играју ни један дуже време, него ће само да пале и гасе различите игре. Кад купиш пар оригинала много је квалитетније играчко искуство. Моја ћерка игра само Пепу прасе и голф.
 
Pozdrav,kupio sam mojim devojcicama nintendo wii ,e sad ,one bi zelele karaoke ,jel ima neko iskustvo,preporuku za igricu i koji mikrofon kupiti?Svaki savet je dobrodosao.
 
Imas mikrofone baš za Wii, od Logitecha (isti su i za PS2, PS3, itd)
Ali izbor pesama se svodi na uglavnom Disneyeve klasične (crtani) i Disneyeve moderne (Hannah i društvo).
 
Neko iskustvo sa wii U? Ima li leka za 8k dinara igre :( Preterashe ga sa cenama.
 
Кад имаш гомилу пирата неће деца да играју ни један дуже време, него ће само да пале и гасе различите игре. Кад купиш пар оригинала много је квалитетније играчко искуство. Моја ћерка игра само Пепу прасе и голф.

Pa ne mora da im daje non stop pirate. Nek nareze jednu igru nedeljno pa ce imati isto iskustvo sam za 10 manje para:)
 
Чуј, недељно. Тренутно играм на компу једну једину игру већ 6 месеци а да ни једну другу нисам упалио. Једном годишње купиш оригинал и то је то. Какви бре недељно, и да су пирати у питању па једна игра недељно је превише.
 
Oce neko da mi kaze koliko ova konzola moze da bude zabavna za nekog pc gamer-a od 23leta? Pitam jer mi ga nude za neke bagatela novce , tacnije 80e sa svim nekim cudima , mada sam gledao nesto po netu izgleda jako decije?? Je sam upravu?
 
Vidi, generalno je namenjena mladjima ali ima i ozbiljnijih igrica...mi matori smo jednom dobili upalu misica od tenisa jer smo se ponasali kao da smo na terenu, iako nema ptrebe, ali je bilo zezanje...ono sto znam da ozbiljniji gejmeri uvek uzimaju ps3 ili onaj xbox ili sta vec a omalovazavaju wii, ali isto tako znam da ima odlicnu grafiku i da moze da bude extra zabavan zato sto prati pokrete + ako kupis wii board mozes da igras skijanje, snowboard i sl. vrlo realno...verovatno jeste malo neozbiljniji od drugih konzola ali upravo to mu i daje draz i odlican je za zezanje sa drustvom...
 
Koliko je komplikovano samostalno softmod-ovati Wii ukoliko ga kupim polovnog nemodovanog?
Jel treba na nesto da obratim paznju (sem da ne uzmem crvenu verziju :) )?
 
Ne moze biti jednostavnije... Mozes preko http://modmii.zzl.org/ sto je najjednostavnija opcija ili preko tutoriala sa emuglx... Samo pratis korake i to je to...
 
Posto je WD Elements 2.5 USB 500GB odradio svoje, treba da kupim novi 1TB 2.5" USB HDD za Wii. Koji je dobar i nema spindown (elektronika ne iskljucuje motor nakon izvesnog vremena neaktivnosti)?
Trazim nesto kao sto je ovaj prethodni bio.
Kakvi su ovi, sta odabrati?
WD
Silicon Power
Samsung/Seagate
 
Da uletim i ja sa noob pitanjem: cemu sluzi SD kartica koju sam dobio uz (softmod-ovan) Wii?
 
na njoj se nalaze aplikacije tipa usb loader, razni emulatori i tome slicno. tu isto ubacujes razne aplikacije kao sto su media player i sta ti vec treba.
 
Da li je neophodno imati sd karticu u wiiju da bi se koristili programi tipa usb loader?
 
Da li neko ima Wii U i kakva su vam iskustva (na stranu cene igrica znam da su 60-70€)?

Meni se mnogo sviđa SuperMario 3D World i još 2-3 igre koje sam do sada gledao na YT. Želim da kupim ovu konzolu ali me interesuju iskustva vas koji je imate.
 
Posedujemo WiiU Mario Kart Edition. Od igara imamo Mario Kart 8 i Zelda WW.
Ako si voleo Wii i ako si spreman da das novce za originale, uzivaces i u Wii U igrama, ako nisi bolje uzmi PS3/PS4 ili XBOX 360/One.

Inace odlicno resenje je i Dolphin emulator za PC. Kupi blutut stik, IR sensor, Wiimote i nuncak... pa navali na Wii igrice (naravno ako imas dovoljno jak PC, onda u 1080p)

Igrice imas i jeftinije. Recimo taj Mario 3D World je 45€, Mario Kart 8 40€...a polovne mogu da se nadju i jeftinije, doduse retko.
 
Nikada nisam imao Wii.... praktično uopšte Nintendo konzolu ovo bi mi bila prva. Pirati me ne interesuju, iskreno ni na PC-u ne igram pirate, 98% igara koje igram su multplayer pa moraju biti originalni a i nemam problem sa novcem da kupim originan igru.

WiiU smatram kao dobar potez "porodičnog igranja" i sa prijateljima jer vidim da ima dosta igrica gde mogu da igraju 4+ i da se dobro zabave, na kraju krajeva svidjaju mi se Nintendo igrice, pogotovu ove novije što imaju samo za WiiU.

Što se tiče emulatora gledao sam taj ali Delfin ne može da tera WiiU igre, komp mi jeste jak (i7, GTX7, 24gb ram itd itd) i uopšte WiiU bi stajao u dnevnoj sobi da se igra na 42" LED TV-u za potpuni ugodjaj.

Ćerkica hvala bogu raste pa WiiU smatram i kao njenu zanimaciju jer ima dosta dečijih igara koje su fenomenalne.


Uopšte smorio sam se od COD, BF, Diablo igara.... oću da upalim konzolu i da pustim mozak na pašu sa Mariom a ne da mislim gde je moj tim, kad će da zauzmu zastavu i ostalo.... valjda me i godine stigle pa sam došao u stanje da se "igram" :)
 
Poslednja izmena:
Uopšte smorio sam se od COD, BF, Diablo igara.... oću da upalim konzolu i da pustim mozak na pašu sa Mariom a ne da mislim gde je moj tim, kad će da zauzmu zastavu i ostalo.... valjda me i godine stigle pa sam došao u stanje da se "igram" :)

Wii U ima baš dosta tih igara, koje ujedno možeš igrati sam ili sa ćerkicom i ženom, New Super Mario/Luigi Bros U, Nintendo Land, Lego City Undercover, Pikmin 3, Zelda Wind Waker HD, Mario 3D World, Donkey Kong, Mario Kart..u pitanju su vrlo kvalitetne i zabavne igre, a ima i par ekskluziva za odrasle, recimo Zombi U i Bayonetta 2.

Inače Wii U pušta i igre sa Wii konzole koja ima gomilu dobrih naslova, takođe podržava i Wii kontrolere (preporučuje da uzmeš i minimum jedan Wii Remote).
Preko Virtual Console servisa podržava NES i SNES igre.
 
Ma bre fantastične su igre sve koje si nabrojao.

Godinama nisam ama baš ništa gledao vezano za konzole pa sam izgubio pojam uopšte o kvalitetu Nintendo igrica, jer šta da ti kažem kada je meni SuperMario u sećanju kao sa "terminatora" :D Kada sam video kakve su to igre na GinxTV pa posle na YouTube raspametio sam se.... gotovo da bih pre uzeo Nintendo nego PS4.

Kapiram da ćemo se u kući najstrašnije "poklati" oko Mario Kart ili SuperMario 3D World igranje u četvoro... nešto slično kao kada smo se klali ko će da gleda RTS a ko će da igra ManicMiner na spectrumu :D
 
^ Imam Wii (onaj stari) vec bas bas dugo. Jbga, old school sam igrac, odrastao uz nes, pa snes, pa nintedno64, i na kraju wii. Jednostavno, ako volis super maria, nema prave zamene za njega, jedan je jedini. ;) Prava zabava, i za drusto, i za porodicu, ima dosta igara za klince takodje, tako da ce ti dete definitivno uzivati. Ako pare nisu problem idi definitivno na Wii U, mada i stari Wii ima gomilu dobrih mario igara koje zaista vredi igrati.
 
Definitivno ću uzeti Nintendo WiiU prvom prilikom.

Gledao sam malo oglase i video da se dosta nude Bundle-ovi najčešći su MarioKart, Zelda Premium i LegoCity pa me interesuje koji uzeti od ova tri jer se cena razlikuje 5-10€ gore dole.

Isto tako me interesuje da li vredi uzimati onaj volančić za Mario Kart ili je to čista glupost? :)

Još jedan savet da mi kažete što uzeti od dodatne opreme što ne ulazi u bundle ili standardna pakovanja a da zaista vredi da ne bude da uzmem nešto što ću uključiti 2 puta i nikad više.
 
Nazad
Vrh Dno