Šta je novo?

WD2001FASS Problem ili nesto drugo?

Phoenix257

Slavan
Učlanjen(a)
15.02.2005
Poruke
4,512
Poena
440
Pozdrav svima
pre neki dan sam uzeo WD2001FASS , raspakovao i stavio u masinu i poceo da prebacujem podatke sa starog diska i sve je bilo u redu dok nisam prebacio Image C diska na novi disk sa W7 koji posle toga nije hteo da se podigne, onda sam uzeo i instalirao W7 ponovo od nule i tu pocinju problemi, a to je da je instalacija trajala veoma dugo , (inace konfiguracija je iz potpisa) i kada se zavrsila napokon , 'ajde da izmerim brzinu sa HD Tune Pro i gle cuda max. brzina je bila 142 Mb/s, min.brzina je bila 62 Mb/s , a Access time cak 32 ms, prvo sam pomislio da se nesto zeznulo prilikom instalacije , pa sam uzeo da cloniram disk sa Acronisom , ali posle njega je jos gore bilo tj posto mi je bilo sumnjivo uzeo sam Hard Disk Sentinel i zacudio se naime moj novi disk je imao Health samo 9% (samo sto ne umre) i 1332 Badblocka, onda sam malo Googlao i video da jos ima ljudi sa slicnim problemima, ali i da se neki mogu resiti, pa sam tako skinuo sa WD-ovog sajta program WD Data LifeGuard Diagnostic koji je isto prikazao mnogo BB i onda sam sa njimeuradio Write Zeros i posle toga nemam NI JEDAN Bad Block na Hdd-u, sada Hard Disk Sentinel kaze da mi je Health diska 100% i kao sve je u redu i disk sada stvarno i radi kako treba, ali crv sumnje je prisutan, a to je sta mislite sta sada da radim sa diskom, on sada prolazi sve testove, ali kako da znam da se ovo nece ponoviti i da li da vratim disk?
 
Sad kad si ga repair-ovao, tesko da ce ti uvaziti garanciju, mada bi ti vjerovatno, da si ga odmah odnijeo u servis i oni isto uradili sto i ti i vratili ti disk kao ispravan! Tako da... mozda i bolje sto se nisi cimao sa reklamacijom.

E sad, sto se diska tice, razumljivo je da imas (i vjerovatno ces jos neko vrijeme imati) crv sumnje, jedini lijek je sada po meni da ga u pocetku maksimalno nadgledas i ni po koju cijenu ne stavljas bitne podatke na njega (bar ne bez posjedovanja backup-a tih istih podataka). Postoji realna sansa da se disk samo privremeno "zabagovao" zbog rada sa Acronis-ovim image-ima i sl., ali da ubuduce neces imati problema sa njim... Vrijeme je tvoj jedini saveznik ovdje.
 
na disku su se ponovo poceli pojavljivati BB pa sam ga vratio i cekam drugi
 
Verovatno su u pitanju bili logički BS a ne fizički, dok si ih softverski uklonio. Čudno je da su se ponovo pojavili.
 
dobio sam drugi disk i sada je sve u redu
 
Srecko.
Ja na svoj jos cekam... i cekam ... :S:
 
Nazad
Vrh Dno