Šta je novo?

WD 500 GB Sata II AAM problem

stoske

Slavan
Učlanjen(a)
30.06.2005
Poruke
3,416
Poena
407
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Danas sam kupio novi HDD, WD5000KS Sata II, prilicno sam zadovoljan istim.

Prilicno se greje (do 54C), ali imam dobro hladjenje tako da radi na oko 34C.

Nego, problem je sledeci, hocu da smanjim buku (inace nije bucan, ali ipak se malo cuje), i rekoh da odradim AAM sa SysTool-om, kad ono



probao sam iz DOS-a Hitachi tool-om, ali nece da sljaka. U ovom slucaju mislim da je do ploce.

Ima li predloga kako da resim ovu situaciju?

p.s samo da napomenem da HDD sigurno podrzava AAM

http://www.silentpcreview.com/article617-page2.html

 
Poslednja izmena:
daj ga meni da mu upalim taj aam, vracam za par dana... ;)
inace tako ti i treba kad imas krsh plocu :D

za prvo sam ozbiljan, a za drugo se mozda malo i salim.
 
Zanima me samo, da li ti je hdd topao na dodir bez hladjenja, mislim 54C nije malo. Koliko vidim WD sata II diskovi se greju nenormano i ne samo kod mene i tebe, kao i moj wd250gb. Ja moj hladim sa jednom osmicom i temperatura mi je stalno 38C a kada ga pipam on je totalno ladan.
 
@velko

ajde mozemo da probamo kod tebe

@sikili

hard je bez hladjenja vreo. sa hladjenem(Hdd cooler 8cm) je mlak, tako da senzor ne laze.
 
Poslednja izmena:
Prilicno se greje (do 54C), ali imam dobro hladjenje tako da radi na oko 34C.

Nego, problem je sledeci, hocu da smanjim buku (inace nije bucan, ali ipak se malo cuje), i rekoh da odradim AAM sa SysTool-om, kad ono

Planiram da uzmem neki disk od 500gb pa me zanima koji si disk koristio pre ovog i u poredjenju sa njim kakva je onda temperatura i buka ?
I zasto si uzeo bas WD ?
 
Odluci se sta hoces:
max. peformance ili min.buku?

Da li je bas on najbucniji u kucistu?
 
pazi perfomanse WD su odlicne, mada je Seagate bila brza. zato je WD tisi, samo se cuje nekakvo malo "krckanje" u seek-u, pa sam mislio da nabudzim AAM negde na pola.

Jeste najbucniji + sto vibrira nevidjeno. :D

inace mislim da sam nasao resenje, samo jos da ga testiram

It may just be due to the controller used. For example I cannot change AAM of my Samsung Spinpoint P80SD SATA drive using HDDScan v2.8. Changing AAM mode of PATA drives is possible, so I would blame the controller. I got around the issue by creating a Hitachi Feature Tool bootable diskette and booted to PC-DOS in order to change AAM mode of my P80 and it worked. (P80 was on mobo (ASUS) integrated SIS controller.)

Doing the same with the WD5000AAKS in question would likely solve the issue. If it doesn't (if for example Hitachi FTOOL cannot see drives connected to the controller) the HDD has to be transferred to another computer with a more traditional SATA controller and try changing AAM mode there.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno