Šta je novo?

W810i... Kako da uklonim ime mreze..?

tsuki_no_hime

Slavan
Učlanjen(a)
14.09.2008
Poruke
14
Poena
304
E owako, moj fon w810i ima naravno ime mreze na display-u, ali dvaputa i to jedno ispod drugog i jedno je napisano vecim a drugo manjim fontom... I sada... ja bih nekako htela da uklonim makar jedno od dva... a ja naravno ne znam da uradim to.. jer sam noob.. i tako.. Tako da.. help?
 
Ne znam koliko se razumes u modovanje telefona, ali posto kazes da si "noob" tesko cemo nesto uraditi.
Ja znam da se taj naziv mreze 2 puta pojavljuje kod Vip-a, takodje se pojavljuje kad si u romingu.Sa laksom metodom modovanja ja nisam uspeo da uklonim oba logo operatera vec samo prvi, dok drugi ostaje.Sa malo tezom metodom modovanja se to moze uraditi...
 
Dobro.. nisam TOLIKI noob... To samo kazem jer sama nisam umela da uklonim nishta.. pa zato.. Ali ako mi objasnish makar nekako.. Nebitno.. makar i taj jedan.. a ako razumem i taj tezi postupak ili sta god moze i drugi... Samo nekako mi u koracima objasni... stwarno bih ti bila zahvalna uzasno!! :D Ako ti je teshko preko foruma.. makar mi preko mail-a objasni... Ewo.. [email protected] Jer stwarno nikad nisam pokushavala sa modovanjem fona i to.. A i da.. nisam u romingu i nisam vip... samo mi na dva mesta pishe YU MTS jedno ispod drugog... :trust:
 
Poslednja izmena:
Znachi owo wazi i za moj fon.. tj. w810i a ne samo za k800? Ajde pokushacu.. Treba sve ono da uradim i da skinem drajvere i da instaliram sve ono onako?? U onom textu ima samo za pomeranje logoa operatera... To je to tako?
 
Poslednja izmena:
Naravno ;) Poseti moj acc: sedownloads.4shared.com tu imas usb flash drajvere za w810, ne instaliraju se na nacin kao ovi za k800.
To za pomeranja iskoristis, tamo pise i putanja.
 
Pa kako se instaliraju...? Ja sam ceo postupak uradila pomocu ovih na onom tutorijalu... I sad mi je fon skroz sje***... Mislim.. sve se pomerilo... ne vide mi se ikonice u my themes.. u my sounds.. nigde... meni se pomerio.. sve granice su se ispomerale.. kako da ga vratim na prethodno stanje..?? Ja sam ga back up-ovala pre nego da bilo shta uradim.. ali ne znam kako da postavim taj back up..! Molim te pomozi... Da li mogu da ceo postupak ponovim sa ovim novim drajverima? Da li ce se onda vratiti u normalu?
 
Polako...
Pa ako ti je telefon prepoznat od strane xs++ znaci da su i ti drajveri ok :) Drajveri ne mogu da "uniste" telefon kako si ti opisala, vec je verovatno layout tj. onaj fajl koji si ubacila to sve uradio.
Btw. taj backup ti je samo backup gdfs-a, i njegovim vracanjem ne bi dobila nista ;)
Napisi sta si radila...
 
Pa owako... instalirala prvo ono flash.. pa onda ono sa 4in1 neshto.. I onda kako pishe upalila xs da bi proverila... E... kad se to upalilo... onda sam prvo connectovala dobro, i onda back upovala.. pa onda otishla na fsx.. i tamo chekala da se ono zavrshi.. pa sam onda skinula ono za layout i ubacila ga u tpa/system/layout I sve je bilo ok... pisalo je da je uspeshno zavrshilo.. i onda sam uradila sve shto je trazilo.. unpluggovala fon i izvadila bateriju na 5 sek i upalila... i zgranula se... E to je sve.. Stvarno nisam radila nishta vishe od onog shto je pisalo... Naravno izmedju svih ovih koraka sam vadila mob sa usb-a kad je trebalo i sve...

Da li imash prvobitne fajlove za ono za layout... ?? Molim te help.. Stwarno mi je mnogo kriwo shto se ovo desilo... fon nemam ni dva dana...
 
Poslednja izmena:
Pa eto znaci da su drajveri i ubacivanje prosli ok :) Nema potrebe dalje petljati sa drajverima.
Problem je sto taj layout ne odgovara w810, evo sad cu naci ja drugi i postavicu.


Izvoli:http://www.mediafire.com/?cm3afefpbrb
 
Poslednja izmena:
OK... uspelo je... sve se vratilo na mesto... ali sada se na displayu.. kada nisam u meniju i sve.. pojavljuje ono sa strane.. kao linija na kojoj se pomera ono kad idemo na dole.. o boze.. scrollbar waljda.. Kako sam *****... U svakom sluchaju u tom fajlu je problem... layout.xml.. Tako? Inache.. znam da owo nije nishta tvoja krivica shto sam zabrljala i sve.. i PUNO ali PUUUUNOOO ti hwala shto mi pomazesh.. mislim.. samo te muchim.. i sve... Izvini stwarno...
 
Pa doticni autor je napisao da je samo pomerio logo :D Verovatno je dirao i scrollbar.

Evo uradjeno(pomeren samo logo) i okaceno :) Probaj pa javi ;)
 

Prilozi

  • LAYOUT.rar
    3 KB · Pregleda: 45
Poslednja izmena:
Jaooo.. kako si dobaaar!!! Hwalaaaa puunoo!! Zagrlila bih te da mogu.. Ali ewo.. *HUUUUUUG* Stwarno me je bilo strah za mob i swe.. ali bice swe u redu waljda... =)
 
:) Ma nema na cemu, ovo je veoma lako, samo javi da li ti radi, ako ne onda da krenemo na malo "tezi" nacin.
btw. nema sta da te bude straha za telefon jer ovim ne mozes "unistiti" telefon, a i da se tako nesto slucajno desi flashovanje to resava.
Nego koji w810 imas?? Verovatno beli?
 
Ne... ne volim belo... Crni.. i bash je onako mali, mrachan i leeep... eeevvviiiilll... ^^ Shto pitash? =) Odakle si ti inache??
E, i da... ovaj layout shto si mi dao... It's perfect! THANK YOUUUUU!!! <3 Izgleda potpuno isto kao pre... samo nema uopste logoa operatera.. nijednog!!!! I sada izgleda mnooogoo profi!!
 
Poslednja izmena:
:p Pitam jer je sad veoma tesko naci crni(barem ovde u BG).Ja sam imao crni, ali ovaj beli mi se mnogo svidja :)
Odlicno, znam da su mnogi hteli da pomere oba logo operatera ali nisu uspeli ovo metodom...
 
A pa to za crni.. nije cudo.. kad je leeep.. ^^ Ma moj fon nije now... Dodushe nije ni toliko polovan... ne znam koliko je tacno star, ali meni je skroz nov.. ^^ Tek treci dan.. hihi.. A.. pa moguce da su mi oba logo-a nestala zato shto je prethodni layout uklonio jedan.. a owak drugi uklonio drugi.. hehe... filozof.. ne slushaj me.. lupam.. =P A iz BG-a si?? Lii, cool... Znam par ljudi, mada ono.. ne verujem da ih znash, BG je veliki grad... =)

E.. um.. A mogu da te izmuchim da mi pomognesh i da promenim ikonice menija?? I ako te ne mrzi da mi kazesh gde mogu da nadjem one acoustic drajvere... tj. ono za zvuk.. da se jace i bolje cuje...?? Je l' to mogu sve sa onog tutoriala da skinem, da li su to za w810i? Ili mi treba neki drugi.. stwarno mislim da ne bi trebalo sama da se upushtam u menjanje stvari koje nikad nisam pre dirala... hehe.. =D
 
Poslednja izmena:
Ako si stavila novi layout onda on pregazi, tj. izbrise stari i ubaci novi :p Drajvere moras naci sama, jer u onom tutoru sam stavljao za novije telefone, a w810 njima ne pripada... Nisam cesto na ovom forumu pa ako imas neki messenger mogla bi da ostavis pa da ti tamo objasnim :)
 
Okajz.. Ewo na primer... msn? [email protected] Doduse nisam chesto tamo, ali eto bicu sutra posle shkole... Ili vec ako ti to ne odgovara, reci gde... =) Inache, hwala puno... Stwarno se ponasham kao uzasni noob i sve... ^^ a mislila sam da znam poneshto... hehe.. Dobro, znala sam ovo za layout... ali morala sam da izblebecem neshto sumanuto.. da to sam ja.. XD
 
Da li mene ovo moje oci varaju ili ovde krece neka romansa? :)

Uz duboko postovanje Milanu i respect. Predlozio sam ga za Moderatora.
 
sirNemanjapro, i tako su se dvoje smuvali...(salim se) :d :D
Ne znam zasto ali mi je dosta lakse to srediti "uzivo", zavrsim to za 5min. ovako se rastegne... Mislim sve to pise u mojom tutorijalima ali je nekom lakse to uraditi "uzivo".

tsuki_no_hime, ;) Ubacio sam te... Dalje mozemo na pp ili na msn :p
 
Poslednja izmena:
i tako su se dvoje smuvali...(salim se) :d :D

Da.. ne verujem da cemo ikada da se vidimo... Tako da.. romanse nema.. =P ^^
A i da.. IZUZETNO mi je lakse ''uzivo'' nego da chitam tutorijale zato shto me uvek neshto kopka i moram da pitam nekoga... hihi... To sam ja.. ^^ :banana:
 
O boze ;) Anime fanovi na sve strane ujedinite se! :)

YAOI that is so KAWAIIII :p
 
nema Miki guru ;)
 
Pozdrav.
Zeleo bih da debrendiram svoj SE w810i(Vodafone)
Skinuo sam:
-XS++v3.1
-SEMC USB drivers
-W810_R4EA031_MAIN_GENERIC_HN_RED49(slaze se sa mojim telefonom)

Prvo sam uradio GDFS, a zatim sam flash-ovao sa file-om navedenim gore.

Sada dobijam error u "menu.ml" file-u kada stisnem taster za meni. Kada pritisnem meni jos jednom dobijem generic ikone i sve funkcije telefona su ok.
Greska nastaje zbog (pretpostavljam) toga sto telefon i dalje ima Vodafon-ov firmware, tacnije nije debrendovan.
I da napomenem da su svi podaci ostali u telefonu posle flash-ovanja ???
Dali neko moze da mi ukaze gde sam pogresio?

Hvala
 
Kad si vec flashovao sto nisi uradio i flash FS? Kad uradis i flash FS bice sve ok ;)
 
Ako zelis da imas srpski nece biti problema ako FS i MAIN imaju razlicite verzije(jer FS sa srpskim jezikom ima samo jedna malo starija verzija)...
Nisam najbolje razumeo, ti si u odeljak FS stavio ovaj MAIN?? Ne znam samo kako si uspeo to :) vazno je da telefon radi...
Evo full pack, MAIN koji ti imas, i FS koji ima srpski(starija verzija ali to nije vazno, vazno je da radi) i custom file za zavrsnicu:

http://rapidshare.com/files/86024709/W810_R4EA031_MAIN_GENERIC_HN_RED49.rar
 
Nazad
Vrh Dno