Šta je novo?

Vrh sa 9600XT!

narednik

Slavan
Učlanjen(a)
11.04.2005
Poruke
364
Poena
330
Ubio sam 5355 poena u 3Dmarku2003 sa HIS Radeon 9600XT Turbo karticom!!! core/mem 621/405(810)
Ima li slicnih rezultata?
 

Prilozi

  • REZULTAT ZA PRIMER1.jpg
    REZULTAT ZA PRIMER1.jpg
    237.3 KB · Pregleda: 139
nema

Nema nista slicno, uglavnom su tu negde oko 4400 sa 9600XT u 3Dmark2003
iskreno nisam ni ja verovao da cu toliko da prebacim 5000, cilj mi je bio da dosegnem 5000!
 
Cekaj polako decko tebi ipak pise turbo na kraju zar ne?? Gledao sam na netu testove bash te kartice i zakljucio da se jako dobro klokuju.Def je 500/300 a moze opusteno na 575/375 sto je izvanredno za XT.Znaci daj ti nama lepo taj turbo pa da se izjednacimo.
I taj X600XT je nezahvalno porediti sa 9600XT-om pa svi znamo da je X600XT jaci od njega.
 
Jerry[NS] je napisao(la):
...I taj X600XT je nezahvalno porediti sa 9600XT-om pa svi znamo da je X600XT jaci od njega.

Ja ne znam, u čemu se razlikuju? Mislio sam da se radi o istom VPU-u... :p
 
jest isti VPU ali razlicita magistrala (agp@pcx) :d
 
?

1.Naravno da se ne mogu porediti X600 i 9600xt, i nije da su isti k...
2.Nemam 2005icu, nabavicu i pustiti rezultate soon
3.Naravno da se sa sufixom TURBO razlikuje od obicne XT (ima pridodate alu hladnjake na memoriji i po defaultu je 325/500) sto i dalje ne osporava cinjenicu da je 5355 u 3Dmarku 2003 dobar rezultat za ovu graficku karticu zar ne?
Razlika u ceni takodje postoji
U svakom slucaju smatram da HIS radi odlicne Radeon kartice, kako sa TURBO varijantama tako i sa IceQ (HIS 9800pro IceQ je fenomenalna)
 
i u 2005 vrh

evo rezultata i u 3Dmark 2005, mada je nisam forsirao kao u 2003. :d
 

Prilozi

  • rezultat 3dmark 2005.jpg
    rezultat 3dmark 2005.jpg
    141.7 KB · Pregleda: 101
  • riva tuner.jpg
    riva tuner.jpg
    136.7 KB · Pregleda: 77
Poslednja izmena od urednika:
Ovaj... izvinjavam se na smetnji.. ali ne vidim poentu treda o oc kartice koja je stara 2 godine approx. Moze li neko da mi objasni? Takodje "narednice" ako do sada nisi naucio da ne kacis slike u .bmp formatu, tvoja karijera ovde bice dugotrajna kao i prosecan zivot vojnika na bojnom polju....
Takodje hvala ti sto si nas informisao o tome da je HIS odlican proizvodjac a o 9800pro jos nismo pisali pa te molim da nam kazes koju rec o toj kartici.
 
Poslednja izmena:
da, da, da

Marti Misterija je napisao(la):
Ovaj... izvinjavam se na smetnji.. ali ne vidim poentu treda o oc kartice koja je stara 2 godine approx. Moze li neko da mi objasni? Takodje "narednice" ako do sada nisi naucio da ne kacis slike u .bmp formatu, tvoja karijera ovde bice dugotrajna kao i prosecan zivot vojnika na bojnom polju....
Takodje hvala ti sto si nas informisao o tome da je HIS odlican proizvodjac a o 9800pro jos nismo pisali pa te molim da nam kazes koju rec o toj kartici.

Ako je stara i ako nije bitna zasto uopste drze rezultate na "nekim" sajtovima i porede je sa X600 recimo ovde? U ostalom ako ti se ne svidja sto neki jos uvek "pricaju" o starim karticama-sto uopste posecujes ovakve tredove? Mislim bez uvrede, iako si pokusao da budes ironican ne verujem da ti je uspelo, ali dobro. To sto je slika u .bmp formatu a ne u .jpg ili drugom nema nikakve veze sa tredom ni sa mojim uspehom na vojnom polju o kom izgleda ni sam ne znas puno! To sto sam dao svoj komentar i mishljenje o HIS karticama mislim da ne treba nikog da vredja a po najmanje da smeta nekom (niko se do sad nije zalio osim tebe na bilo sta u vezi sa ovim tredom-ili si najpametniji ovde ili je neki drugi problem) :smoke:
p.s. prva slika za rezultat u 3Dmark 2003 je u .jpg formatu ako ce kod tebe to ista promeniti ;)
 
Poslednja izmena:
Ma sve je to super, ali jos uvek mi nisi objasnio koja je razlika u odnosu na X600XT? Mislim, imao sam obe pa bih voleo da znam...
 
Vidi ovako narednice, pre nego sto si postovao svoj prosvetljujuci tred trebao si malo da sednes, da pogledas tredove po ovoj sobi, da vidas malo sta je sada aktuelno, o cemu smo raspravljali jedno 1000x a o cemu nismo. E da si postovao nesto o cemu ovde nije razgovarano zilion puta (funkcija search za tvoju info) ja ti ne bih ni reci rekao. Ovako ovaj tred je potpuno besmislen. Zamisli da ja dovezem ficu sada u kraj i stanem na crtu ortacima i kazem - ej bre, imal ko jaci sa fitjkom ovde!? Ne znam da li kapiras o cemu ti govorim.
 
razlika

razlika ju u magistrali X600 je PCI-E a 9600XT je AGP, u principu to je isti procesor samo su izmene u magistrali i jos par "sitnica".
"The X600 as being the revised GPU of 9600XT was of course far cheaper. In performance, the X600XT lingers around 5900XT PCX version. While the X600XT fully supports fully four shader model 2.0 pipelines, which just defeats the heavily flawed PCX series."
9600XT ima jezgro RV360 a X600XT RV380
"First, for X600XT video cards ATI has changed the memory latency timings through raising them essentially as compared to Radeon 9600XT (730 versus 600Mhz), That is, the X600XT will be in any case faster than its AGP counterpart."
"The 9600XT and X600XT is the same core, except the two things - the I/O block of the AGP standard has been revamped to the PCI-E (the native support itself). Secondly, the memory latency timings have been raised (600Mhz -> 760Mhz)."

o.k
priznajem da sam malo zakasnio-generacijski je ova kartica naravno vec pregazena, ali daleko je od podcenjivanja, i jednostavno sam mislio da su rezultai vredni pomena makar malo. U svakom slucaju bez uvrede!
 
Poslednja izmena od urednika:
Marti Misterija je napisao(la):
Ovaj... izvinjavam se na smetnji.. ali ne vidim poentu treda o oc kartice koja je stara 2 godine approx. Moze li neko da mi objasni?

Ja ne vidim poentu u OC-u 7800GTX ali dooooobroooo...
 
Ma poenta je u tome da smo o 9600-tkama, 9800-tkama i kartama iz te generacije provrteli gomilu thread-ova i da je posle toliko vremena malo glupo ponovo pokretati istu temu. ;)

narednik je napisao(la):
The 9600XT and X600XT is the same core, except the two things - the I/O block of the AGP standard has been revamped to the PCI-E (the native support itself). Secondly, the memory latency timings have been raised (600Mhz -> 760Mhz)."

Sam si dao odgovor koji je i Vule hteo da ti "izvuce", al' izgleda da ne verujes u njega. :d

Identican GPU (AGP, PCI-E sa ovim kartama isti q ;)), razlicit takt memorije, al' si i ti tvoju podigao, tako da...
 
A bre deco doke bre da vas uce da crop-ujete slike kad postavljate rezultate
 
Nazad
Vrh Dno