Šta je novo?

Vracanje Windows XP i Windows 7 slike na SSD

q3railer

Slavan
Učlanjen(a)
21.06.2004
Poruke
503
Poena
330
Pozdrav!

Naime, imam dve bekap slike za Windows XP i Windows 7 koje sam uradio pre jedno godinu i po dana. Koristio sam Acronis True Image softver sa Hiren's BootCD 10.1 diska. Ranije sam bez problema vracao te slike po potrebi umesto reinstalacije celih operativnih sistema. Medjutim posto je na starom kompu bilo neophodno da ocistim SSD-60GB (malo je poceo da usporava i koci s vremena na vreme, a nisam ga formatirao jedno godinu dana i vise), krenem da ga formatiram uz KillDisk (metod sve nule, brzi), a nakon zavrsenog formata uz Acronis Disk Director ponovo napravim odgovarajuce particije za Windows XP (20GB) i Windows 7 (35GB) - takve su bile i ranije. Onda pokusam da vratim slike uz Acronis True Image, medjutim ni Windows XP, a ni Windows 7 ne mogu da se podignu, kaze da fajlovi tipa ''ntldr'' (Win XP) i odgovarajuci na Win 7 (zaboravih ime, ali i neki boot file pored toga) nisu u redu, kao treba da se koristi Windows XP repair disk (koji ne znam da koristim, niti mislim da cu preko te recovery konzole uraditi nesto). E sad, da li je moguce da je killdisk format i kasnije kreiranje particija kroz Acronis Disk Director izostavilo kreiranje nekog boot sektora na novostvorenim particijama pa zato ne moze da uspesno boot-uje operativne sisteme? Sve mi je to cudno, jer sam ranije bez problema vracao slike. U Acronis True Image softveru, nudi mi 3 opcije za vracanje slike, kao Active, Primary i Logical. Probao sam prve dve za oba operativna sistema, medjutim isti problem (treca opcija cini mi se da nije za vracanje operativnih sistema). Svaki predlog je dobrodosao samo da nekako prorade oba operativna.
 
Potrebno je da vratiš i MBR, koji se automatski smešta u arhivu, i obavezno izabereš za XP, verovatno ga vraćaš kao C, Primary i Active
 
Nazad
Vrh Dno