Šta je novo?

VPS ili cloud hosting za REST API, React i MySQL web aplikaciju?

Z1k4

Cenjen
Učlanjen(a)
21.04.2012
Poruke
52
Poena
160
Pozdrav, radim na web aplikaciji, i došlo je vreme da je postavim na net, ali nemam ideju kako da to uradim, niti koji host da koristim.

Suštinski, imam Django REST API za backend, React za frontend i MySQL bazu. Moje pitanje je, gde ja to mogu da hostujem (i kako), što jeftinije?

Istraživao sam malo i cloud hosting je besplatan za manje potrebe tipa Fly.io ili Renderer. U suštini, meni to više odgovara jer ne očekujem mnogo saobraćaja, maksimalno 100 poseta mesečno, mada ne znam ni šta da tražim kada je cloud hosting u pitanju.

S druge strane Digital Ocean ima VPS koji je 4$ mesečno, što je okej u krajnjem slučaju, ali mi deluje previše jer ne očekujem ikakav saobraćaj.
Moje drugo pitanje je kako postaviti sve ovo? Nemam iskustva sa ovim, ali koliko sam video po tutorijalima, potreban mi je Docker, ili GitHub, što verovatno mogu da naučim.

Svaki savet je više nego dobrodošao.
 
Evo malo sam istraživao, i skapirao da mi ipak treba nešto jače, tj. sa malo više RAM-a.

1. Railway - 5$/month + Resource usage, 8 GB RAM / 8 vCPU per Service, 100GB bandwidth mesečno. Ne razumem kako ovo radi, 5$ + ono resursa što potrošim? Koliko prostora imam, ništa mi nije jasno?
2. Contabo - 4.5Eur/month, 4 vCPU Cores 6 GB RAM 100 GB NVMe. Ovo deluje super, samo vidim da se SSL kupuje dodatno. Nije mi jasno da li to trebam da dokupim i kako to tačno ide?
3. Hetzner - € 3.79/month 1vCPU i 2GB RAM-a, što može i ne mora biti dovoljno. Vodim nude i ARM64, ali ne znam koliko je dobar, plus ono na čemu radim ne radi sa ARM64, tako da verovatno ne može.

Ako neko se razume, neka baci pogled i pojasni mi kako tačno sve ovo radi. Za sada Contabo ima najbolje opcije, iako je najskuplji. Railway nudi isto odličane specifikacije ali ne znam da li ima nekih skrivenih troškova?
 
e ovo radis production app, mislim koliko ozbiljno zelis ovo, mislim ako bas bas ozbiljno uzmes svega po 2 i neki load balancing ili kuberneti da u slucaju jedan da overi prebaci na drugi al predpostavljam da nisi nabtom nivou, za neku polu sprdacinu od sajta mozes i sam da self hostujes, uzmem ovaj oracle free tier i reverse proxy na neki kucni komp na kome instaliras sva ta sranja, jedino tu tibke sranje ako ugasis komp ili ti ode net kuci jer budjavi sbb xD
 
Pozdrav, radim na web aplikaciji, i došlo je vreme da je postavim na net, ali nemam ideju kako da to uradim, niti koji host da koristim.

Suštinski, imam Django REST API za backend, React za frontend i MySQL bazu. Moje pitanje je, gde ja to mogu da hostujem (i kako), što jeftinije?

Istraživao sam malo i cloud hosting je besplatan za manje potrebe tipa Fly.io ili Renderer. U suštini, meni to više odgovara jer ne očekujem mnogo saobraćaja, maksimalno 100 poseta mesečno, mada ne znam ni šta da tražim kada je cloud hosting u pitanju.

S druge strane Digital Ocean ima VPS koji je 4$ mesečno, što je okej u krajnjem slučaju, ali mi deluje previše jer ne očekujem ikakav saobraćaj.
Moje drugo pitanje je kako postaviti sve ovo? Nemam iskustva sa ovim, ali koliko sam video po tutorijalima, potreban mi je Docker, ili GitHub, što verovatno mogu da naučim.

Svaki savet je više nego dobrodošao.

AWS ECS ili ako iole poznaješ Linux administraciju, jedna AWS EC2 free tier instanca bi zadovoljila tvoje zahtjeve. Samo će ti trebati domen za Let's Encrypt TLS sertifikat.
 
Slicna situacija, ja koristim Fly.io za slicnu aplikaciju. Mislim da ti za web aplikacije, ne treba vise od 256 ili 512mb. Ja imam tesku Node aplikaciju i nikad mi nije presla 180mb pod loadom i 50 korisnika istovremeno. Takodje tamo mozes da hostujes i dockerizovanu MySQL bazu.

Meni su trenutno tamo 3 aplikacije, React + Node.js serveri i prezadovoljan sam sa njima na free tieru. Jako lako koriscenje, jako lako se radi deploy. Ja jos tamo nisam hostovao bazu ali moracu sto pre dok PlanetScale ne ugasi free tier.

Edit: sad vidim da ne postoji vise free hobby plan.
 
Nazad
Vrh Dno