Šta je novo?

Vojvodjanska ( OTP ) mbanking

Od 30.4. Vojvodjanska banka postaje OTP banka zajedno sa bivsom SOGe se integrisu u jednu - OTP banka Srbija Novi Sad Trg Slobode 5.
 
Kako sam cuo od 26.4.nece biti moguce uraditi kredite u bivsoj SoGe sadasnjoj otp dok se ne spoje otp banke u Srbiji, takodje od 29.4. nece raditi isplata EUR sa otp ex.SoGe bankomata kao ni uplata RSD. Buduci da se integrisu za Praznike mozda pripaziti na kolicine novca koje podizete jer jeste da nisu najavili da ce nesto biti sa karticama ali ko zna vec je SoGe ima probleme a skoro i Intesa.
 
Bilo bi najbolje da se naslov teme promeni u OTP banka, a ono Vojvodjanska može u zagradu ili ni ne mora, kao što nije ni Societe u naslovu, a odatle su kranuli da se ukrupnjavaju 😃

On topic:

mBanking aplikacija sa novim update-om omogućava ubacivanje QR koda sa slike ili dokumnenta, napokon 😁
Nalazi se u okviru IPS

WK9N4mU.jpg


Još uvek nisu shvatili da na iOS-u postoji swipe back za šovratak u prethodni menu. Ubacili su još neke dodatne mogućnosti koje su za pohvalu

iSCdlef.jpg
 
Bilo bi lepo da ima i prikaz rezervisanih sredstava, pošto ja nisam pronašao tu opciju. U transakcijama se pojave transakcije tek kada budu proknjižene.
 
Nisam ni ja to našao, a moglo je u onoj prvobitnoj aplikaciji. Čudo su sa nelogičnim neprikazivanjem bazičnih funkcija. Ovo se odnosi na mogućnost blokiranja pojedinih kanala za plaćanje.
 
Poslednja izmena:
Bilo bi lepo da ima i prikaz rezervisanih sredstava, pošto ja nisam pronašao tu opciju. U transakcijama se pojave transakcije tek kada budu proknjižene.
На почетној страни кликнути на три тачке поред расположивих средстава. Отвориће се мени у коме треба кликнути на опцију „види детаље рачуна". После тога ће се приказати страница са насловом „Текући рачуни физичких лица у РСД”. На њој се налази износ резервисаних средстава. Листу резервисаних средстава можете видети кликом на иконицу поред.
 
Са новим апдејтом када се кликне код опције "Рачуни" на оне три тачкице сада има посебна опција на другом месту која директно води на резервисана средства са којом се смањује број додатних радњи (кликова):
 

Prilozi

  • Screenshot_20221022-105036.jpg
    Screenshot_20221022-105036.jpg
    47.5 KB · Pregleda: 22
Aplikacija sa novim ažuriranjem omogućava privremeni blokadu kartice i promenu limita za kanale potrošnje, otvaranje računa po vidjenju i trajnih naloga, prelged polise OTP osiguranja, prikaz PIN-a za kontakt centar.
 
Pojavila se i kategorizacija potrošnje u odeljku "Moje finansije". Lepa poboljšanja svakim novim ažuriranjem
 
Mislim da im je aplikacija sada u samom vrhu po pitanju kvaliteta i opcija. Rame uz rame sa Raiffeisenom.
 
Ove dodatne mogućnosti, sa privremenom blokadom kanala plaćanja i promenom limita, je čine još funkcionalnijom od Raiffeisen bankovne aplikacije 😃 Samo da im to i ubuduće pouzdano radi 😃
 
Od većeg apdejta od pre par meseci animacije na mom tel (Huawei P40) su dosta bolje nego u Rai apk, brzina učitavanja za sad još uvek nije kao kod Rai apk
 
Dobio sam neku super ponudu za kredit pa cu verovatno preci u OTP. Deluje da je app super? Ima li opciju za pravljenje virtuelnih jednokratnih platnih kartica?
I kakva je generalno banka sa kreditnim karticama? Ima li slicnih opcija kao intesine master i amex kartice?
 
Da li neko ima problem sa logovanje u OTP aplikaciju na Android OS-u poslije nedavnog azuriranje?
Ja ne mogu da pristupim nalogu ni preko app ni preko internet pretraživača kad koristim mobil data, preko WiFi nikakav problem 🙎 Do pre par dana perfektno sve radilo. Reinstalirala app više puta (uključeno u podešavanjima da je dozvoljen pristup internetu i preko mobil data). Korisnički servis ni od kakve pomoći kao ni u filijali 😒 Izbacuje mi "IO error" pa me guglanje dovelo do ovog foruma 🙂 Molim ako se neko susreo s ovakvim problemom i ima rešenje da podeli 🤗
 
Ja sa svakim apdejtom njihive aplikacije imam problem, resenje je da nista ne diras dan-dva i samo od sebe proradi.
 
Zavisi o kom uređaju pričaš. Na iOS-u je svaki update radio kako treba 😃
 
ja na androidu nisam imao problema do sad
 
Jel i u OTP-u važi da ako plaćam u inostranstvu Masterom, i na računu imam EUR i RSD, prvo skida EUR?
 
Jel i u OTP-u važi da ako plaćam u inostranstvu Masterom, i na računu imam EUR i RSD, prvo skida EUR?
Važi i prikazuje u sms poruci raspoloživo stanje u RSD i EUR, za razliku od transakcija u Srbiji gde se navodi samo RSD.
 
Tako je i ako nemaš dovoljno u evrima, skida sa dinarskog po važećem kursu za tvoj paket usluga 😃
 
Mozda nije za ovu temu ali je u vezi OTP banke.
Da li moze onlajn da se ugasi racun ili mora samo u banci?
Danas sam otisao u banku da ugasim racun i kada sam dosao na red kaze mi sluzbenica posto im je guzva da dodjem iduce nedelje.
Mislim mozda jeste guzva ali sam ja stigao na red nisam upao preko reda oni sto su dosli kasnije neka dodju drugog dana ako danas ne stignu na red.
Pa ako postoji mogucnost gasenja racuna onlajn voleo bih da to obavim da ne bih opet morao da idem do banke (nemam je u mom mestu pa opet imam trosak da odem do nje).
 
Moraš u banku, ali možeš da nazoveš i rezervišeš termin u određenoj banci i onda ne moraš da čekaš u redu.
 
Drugar jutros javio da su mu preko Dina kartice juče skinuli sav novac sa računa.. A što je najcrnje, tu karticu nikad ne koristi i svo vreme mu stoji u stolu od računara. Bio je do OTP banke, kažu da će verovatno moći da mu storniraju isplate pošto su i dalje u rezervisanim sredstvima.

Čovek je u šoku kako je neko mogao da mu iskoristi karticu koju on nikad ne nosi niti je ikad koristio bilo gde..
 
Jel zna neko, da li prilikom promene telefona mora da se kontaktira banka da bi se aktivirao mbank. Pokušao sam samostalno da aktiviram, ali mi izbacuje da je mbank već instaliran na drugom telefonu. Na tom drugom telefonu ne vidim opciju da deaktiviram uređaj, pretpostavljam da običan uninstall aplikacije ne bi pomogao.
 
Menjao telefon pre pola godine i nisam zvao banku. Mislim da je pre toga obrisana aplikacija sa prethodnog telefona, ali ne mogu da garantujem :)
Jedino ako su nešto u međuvremenu menjali, a ovde je uputstvo, ali to si već sigurno gledao :)

 
Menjao telefon pre pola godine i nisam zvao banku. Mislim da je pre toga obrisana aplikacija sa prethodnog telefona, ali ne mogu da garantujem :)
Jedino ako su nešto u međuvremenu menjali, a ovde je uputstvo, ali to si već sigurno gledao :)

Mislim da su mjenjali, ja sam na istom telefonu obrisao pa sam ih morao zvati. Bar na Androidu.
 
Definitivno mora banka da se zove, probao sam uninstall sa starog telefona, ali ne pomaže. Izbacuje da mi je aktiviran profil na drugom uređaju i da pozovem banku.
 
Ne mora preko telefona ako aktivirate preko ebanking-a, uđete u proflil u ebankingu, zatim u sekciju token, pa nakon toga reaktivirajte token koji se tu nalazi. Doći će vam kod na sms kao da ste zvali call centar, a broj tokena se vidi u ebankingu. Meni je tako radilo pre nedelju dana otprilike :D
 
  • Like
Reagovanja: iOS
Ne mora preko telefona ako aktivirate preko ebanking-a, uđete u proflil u ebankingu, zatim u sekciju token, pa nakon toga reaktivirajte token koji se tu nalazi. Doći će vam kod na sms kao da ste zvali call centar, a broj tokena se vidi u ebankingu. Meni je tako radilo pre nedelju dana otprilike :D
To sam i ja radio i posto nije prolazilo onda sam zvao. Probacu opet posto uskoro mjenjam tel pa valjda bude radilo.
 
Nazad
Vrh Dno