Šta je novo?

VoIP telefon i pitanje

voodoons

Slavan
Učlanjen(a)
14.08.2005
Poruke
2,519
Poena
379
Planiram da kupim Siemens Gigaset C450 IP pa me interesuje sledece..
Da li cu moci da ga koristim, posto nasa zemlja Srbija nije na spisku zemalja na doticnom linku?
Tamo pise, takodje, da moze da se koristi VoIP i bez racunara. Mene interesuje ako neko zna malo da pojasni nacin povezivanja, stelovanje, itd..
Jos jedna nedoumica koju imam je sto u cenovniku firme gde hocu da uzmem doticni tel imaju 2 modela C450IP i C450IP R a nigde ne mogu da nadjem (a da razumem jezik) koje su razlike, sem ovde u ceni od 500din (u ceskoj je ta razlika dosta veca, 2 790 Kč prema 3 990 Kč)...
Jbmli ga, valjda je ovo pravi podforum, ne znam ni sam....
:wave:

PS.dobijam ga jaako jeftino pa mi se zuri..
 
Poslednja izmena:
U sustini je to IP+Klasican telefon, imas mrezni prikljucak i telefonski. Teorijski bi trebalo da radi bilo koji provajder IP telefonije u svetu. Podesavanje je relativno slozeno, jer moras imati makar malo predznanja o tematici....

Ako je jako povoljno, pa daj i nama malo i raja vole jeftino ;)
 
Dobro, snasao bih se za podesavanje..
Uzecu ga definitivno al stvar je u tome da ima samo 1kom C450IP i 1kom C450IP R. Ja bih uzeo taj C450IP R a ostavicu u oglas C450IP.
Cenu ne znam tacno ali su mi rekli ~4000 jeftiniji, ~4500din skuplji.. Koji dinar gore-dole..
Gledao sam malo, Skytel Srbija je jedan od provajdera..
Jel bih onda dobio jos jedan tel.broj? Ili kako neko mene da zove na taj netFon, tj.dok je prikljucen samo na ruter..
 
Dobio bi SIP broj ali to vec moras da vidis sa provajderom. Poziv bi spolja verovatno isao na neki broj (recimo digitalna fiksna linija kod provajdera sa 100 DID brojeva), ali opet to zavisi od provajdera.

Interesuje me taj telefon (vise komada), ajde posalji neki kontakt te firme na PM ili ovde. A taj (te) telefon kada budes dobio nema smisla da stavljas u oglase ;) vec samo posalji PM...
 
Vidim da je zvanje vecine zemalja 7din i 8din...
Kako se obracunava nacionalni saobracaj (da li je uopste moguce) i koliko kosta kad se zove Crna Gora posto to nigde u cenovniku Skytel-a ne pise?
 
Poslednja izmena:
Ne bih znao da ti odgovorim na to pitanje.
 
Crna Gora 10din - skuplje od telekoma koji drzi cenu od 9.11din..
Ja odustajem od kupovine do u dogledno vreme.. Bezicni mi jos jedan ne treba a VoIP za sad u ovoj meri mi ne treba..
 
Nazad
Vrh Dno