Šta je novo?

Vodafone Smart Tab 10.1

Ne bi trebalo da je ostao. Ako je mdusan radio backup preko fastboot boot recovery.img a pre toga nije flashnuo CWM recovery onaj u backupu bi trebalo da bude stock. Jesi li probao reboot pa opet da uđeš u recovery?
 
Naravno i CWM je tu zato i pitam.
 
To mi treba sad cu da ga flesnem :)

Edit: To je to zavrsio sam posao sad je skroz stock.
 
Poslednja izmena:
Radio sam backup preko fastboot boot-a i nisam imao CWM instaliran tako da mi nije jasno sto je ostao. Ne bi trebalo . . .
 
pomagajte prijatelji, ne mogu nikako da instaliram driver za Android on XP posto TAB udje fastboot, pa tako ne mogu ni da ga rootujem. Probao sam i sa onom forom HDW's ID -a i ne prepoznaje uredjaj. Ne znam vise sta da mu radim. Inace ovako menadzment sistem (XP SP3) vidi normalno uredjaj kao Tablet i Android ADB.
 
Poslednja izmena:
`ladno nisu hteli da mi prime uredjaj na reklamaciju,jer se ugovor vodi na moju kevu,kao mora ona licno da dodje da preda,iako sam imao njenu licnu kartu kod sebe na uvid da im pokazem...da kazem da mogu da razumem neku politiku firme,ali ovo... :pissed_off_smiley:
 
cudno, posto se meni ugovor za fon koji sam nosio na reklamaciju vodi na caleta, i ja sam ga i odneo i dosao po njega.Btw, radi se o vip droid 2 fonu (zte avali valjda).Konacno su resili onaj problem sa zujanjem u slusalici,sad radi ok
 
Izvinte sto ovako upadam u temu...ali stvarno u zadnje vreme nemam vremena da sedim za racunarom u veliiikoj sam guzvi...
Da li neko moze ukratko da mi napise prednosti i mane ovog tableta...citam nesto na brzaka vidim da se neki zale na neke hardverske "greske" (probleme)...
Zanima me kakav mu je ekran i kakva je podrska zajednice inace mi je ok :D
Unapred hvala....
 
pomagajte prijatelji, ne mogu nikako da instaliram driver za Android on XP posto TAB udje fastboot, pa tako ne mogu ni da ga rootujem. Probao sam i sa onom forom HDW's ID -a i ne prepoznaje uredjaj. Ne znam vise sta da mu radim. Inace ovako menadzment sistem (XP SP3) vidi normalno uredjaj kao Tablet i Android ADB.

Na kraju sam ga roknuo sa Droid Explorerom
 
Nema veze. Imaš ovo programče http://www.winmd5.com/ pa proveri md5 sume za svaki fajl. Moguće da je i prilikom kopiranja fajlova na tab došlo do korupcije jer je MTP na smarttabu očajan. Dakle treba da proveriš fajlove koje si prekopirao na tab na kome želiš restore.

Mislim da taj restore neće promeniti ništa jer ne verujem da je do os-a. Verovatno je hardver faličan.

Evo sta sam ustanovio. Kada uradik wipe cache i dalvik cach sistem radi normalno jedno vreme u zavisnosti koliko sa radio na tabu. Onda opet pocne da se resetuje, ja uradim wipe cache i dalvik cache ( mada sam gotovo siguran da je u pitanju dalvik cache) i ispocetka dok se ponovo ne resetuje Ubacio sam mu #60 kernel ali bez obzira na to, dalvik cache mu je uzrok resetovanja sistema. Kada uradim wipe sve je ok i radi normalno do odredjenog trenutka. Sta bi tu moglo biti problem, nekako nisam siguran da je hardverski mada ko zna . . ..
 
Šta bi sa /proc/last_kmsg? Šta imaš od aplikacija instalirano. Neka specifična?
 
Ajde ponovo mi kazi kako da dobijem last_kmsg ? Instalirao sam terminal emulator na tabu ali kad otkucam ne dobijem nista (u prevodu nemam pojma gde gresim). Nemam nista specijalno instalirano, mx video, office, asphalt 6, i jos poneku igricu. Ubacio sam script manager, i ubacio supercharger. E da uspeo sam da bekapujem moj tab koji radi savrseno pa sam preko cwm instalirao na moj rom na ovaj tab (sa #60kernelom), bio je problem sto je lose kreirao md5sum, i definitivno je stabilnije ali eto desava mi se da posle nekog vremena pocne da se resetuje ( jednom u dva dana ili jednom dnevno nije cesto). Mene to nervira jer na mom tabu ja ne znam sta je resetovanje, sve radi kako treba.
 
Moguće je da nema taj debugging omogućen?? Ako nakon slučajnog reboota u folderu /proc ne postoji fajl last_kmsg onda mućak. Pogledaj preko root explorera ne mora terminal i kucanje.
 
Kmsg je klasičan logcat. Last_kmsg je logcat u trenutku reboota. Koristi se u dijagnostici random reboota. Neznam zasto ga nema na tabu???
 
Ma nacicamo neko resenje ni ova varijanta sa ovim kernelom i romom sa mog taba zasad nije losa videcemo kako ce raditi . . .
 
Kmsg je klasičan logcat. Last_kmsg je logcat u trenutku reboota. Koristi se u dijagnostici random reboota. Neznam zasto ga nema na tabu???

Last_kmsg definitivno nisam nasao ali sam sledece uspeo da ustanovim. Ranije sam rekao da izgleda da mi dalvik cache pravi problem, ali nije. U pitanju je data cache. Kada uradim wipe data cache on izvesno vreme radi normalno i onda pocinje da se resetuje sam od sebe ili se blokira.
Na marketu sam nasao programcic "cache fixer", koji ima opciju move cache to data i move cache to ftmps. Ovo drugo ne radi, blokira komp. E sada kada stikliram move cache to data ( usput daje mi i opciju koliko rama hocu za data cache), on odradi svoj deo posla i od tada meni sistem radi maksimalno stabilno dok ga ne ugasim. Kada ga upalim i ne ukljucim tu opciju pocinje vrlo brzo da se resetuje. Cim odem u cache fixer i stikliram move cache to data on pocinje normalno da radi.
Da napomenem da je root obavezan za ovaj programcic.

mobilx, imam jedno pitanje za tebe ! Da li je moguce napraviti neki update da mi odmah pri boot-u uradi move cache to /data jer ocigledno samo tako radi stabilno. Da idem u servis nema smisla jer je tab bio vec jednom i vratili su ga sa objasnjenjem kako sve radi. Nisam siguran da ce uspeti spda rese problem. Pozdrav !
 
Uh komlikovano. Trebalo bi da se uradi skripta koja bi se izvršavala iz script managera na startu. Pitanje je koji postupak se koristi u toj aplikaciji?!
Meni je od početka sumnjiva ta /cache particija kao da je sistem i ne kristi. Pogledaj komandom 'df' u terminalu koje je veličine i koliko zauzeta?
 
Uh komlikovano. Trebalo bi da se uradi skripta koja bi se izvršavala iz script managera na startu. Pitanje je koji postupak se koristi u toj aplikaciji?!
Meni je od početka sumnjiva ta /cache particija kao da je sistem i ne kristi. Pogledaj komandom 'df' u terminalu koje je veličine i koliko zauzeta?

Po ovome sto mi prikazuje ovaj programcic, sistem koristi 259MB i ostaje slobodno 4MB. Kada aktiviram ovaj program on dodeli max 128MB i prikazuje mi 0MB slobodno ali sve radi kako treba. Ja se vec duze vremena vrtim oko tog cache-a ali nikako da ustanovim sta se desava, do sada a sada mi se cini da je to glavni uzrok koji se pojavljuje kod mnogih koji imaju problema sa resetovanjem tableta, barem mislim tako. Ja sam imao sa mojim tabom u pocetku tih problema ali je custom kernel to resio. Kod ovog taba to nije slucaj, bez obzira sta koji kernel da ubacim ono se posle izvesnog vremena resetovao ili blokirao, tek sa ovim "cache fixer" programom radi ali moram to jos detaljno da istestiram . . .
 
/cache 302360k total / 4996 used / 297364 available (4096 block size) . Evo to pise kada otkucam df u terminalu
 
A evo sta pise kada uradim pokrenem cache fixer program:
/cache 126931k total / 13k used / 126918k free (1024 block size)
 
izvinjavam se unapred, mozda je vec odgovoreno: kako da otkljucam tablet da bi radio na svim mrezama, ili da li znate ko to radi, i koja je cena ?.Slobodno mi pustite pm.Hvala unapred
 
Samo da javim da se tablet vratio sa servisa. Ekran je zamenjen I ovaj nema mrtve piksele. Vrlo brzo I profesionalno uradjeno.

P. S. CWM izgleda da i ne vraca recovery kad se uradi restore.
 
Poslednja izmena:
Koliko si cekao da zamene?Ja sam u nedelju ostavio na Uscu u poslovnici,problem sa neprepoznavanjem SIM kartice..
 
pozdrav
zanima me da li neko ima da mi okaci neki link o rootovanju posto ce me ovaj tablet biti prvi android uredjaj,pa da se upoznam sa pogodnostima koje root donosi :)
 
Nazad
Vrh Dno