Šta je novo?

Vivo X100 Ultra

ProdigyFreak

Cenjen
Učlanjen(a)
16.02.2021
Poruke
1,437
Poena
185
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 5700x3d / 140mm AIO
Matična ploča
ROG STRIX B550-I GAMING
RAM
Kingston HyperX 3466 @ 3600
GPU
Radeon 6800 XT
PSU
650W SFX-L 80Plus Gold Fully Modular
Kućište
NZXT H1 (v1)
Mobilni telefon
Pixel 7 Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vivo, poznat po inovacijama u mobilnoj tehnologiji, uskoro lansira svoj najnoviji model – Vivo X100 Ultra. Opisan kao „profesionalna kamera koja može obavljati pozive“, ovaj uređaj dolazi sa zapanjujućim fotografskim mogućnostima koje postavljaju novi standard u industriji. Vivo X100 Ultra se ističe sa svojim impresivnim Quad HD+ E7 AMOLED ekranom koji ima osvežavanje od 120Hz i pokreće ga najnoviji Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 procesor. Uređaj je opremljen sa nizom kamera koje uključuju 50 MP glavnu kameru sa Sonyjevim Lytia LYT-900 senzorom, ultraširoku kameru, telephoto kameru i periskopsku telephoto kameru od 200 MP sa mogućnošću 4.3x optičkog i do 200x digitalnog zumiranja.
 

Prilozi

  • RDT_20240510_0735344485133024752216322.png
    RDT_20240510_0735344485133024752216322.png
    555.2 KB · Pregleda: 84
  • RDT_20240510_0735542383649513297396426.png
    RDT_20240510_0735542383649513297396426.png
    870.8 KB · Pregleda: 51
  • RDT_20240510_074037589467291844570013.png
    RDT_20240510_074037589467291844570013.png
    543 KB · Pregleda: 75
Oko 1000e za 12/256 što je "džaba" u odnosu na global x100pro koji je gde ga ima 1200e.
 
Da, ako se pojavi u domaćim prodavnicama cena će verovatno biti u rangu Xiaomi 14 Ultra, ako ne i malo viša.
 
Jooojj lepote 😍😅
Tesko da cemo da ga vidimo u domacim prodavnicama posto je vivo otisao iz Srbije.
Prezentacija je u ponedeljak ako nisam pogresio.
Samo da ne bude problema sa baterijom i zagrevanjem kao sa 14ultra.
 
Xiaomi lažinja sa tim baterijama + im je softver loše optimizovan. Na svim uporednim battery drain testovima Xiaomi prvi crkava.
X100 Pro sa 5400mah je odmah posle Honor Magic6 Pro, ako se ne varam X100 Ultra će imati 5500mah i biće sigurno tu negde u vrhu.
Vrh baterija, vrh kamere, ekran, čipset... Ne vidim kako ovaj fon može da fejluje 🤞
 
Jooojj lepote 😍😅
Tesko da cemo da ga vidimo u domacim prodavnicama posto je vivo otisao iz Srbije.
Prezentacija je u ponedeljak ako nisam pogresio.
Samo da ne bude problema sa baterijom i zagrevanjem kao sa 14ultra.
Vraća se Vivo kod nas i u Evropu - BBK je imao problem sa Nokia-om proteklih par godina. Sad, da li za ovaj model ili sledeći, videćemo.
 
Odlicno ako dodje.
Za sada po meni odlican tel sa na papiru odlicnim kamerama.
Ali kolika je ova "budza" pozadi auu. Kamera- telefon.
Samo kad bi mogli da poboljsaju video da bude malo priblizan kao na ip i da ne "trza" s vremena na vreme.
@ProdigyFreak i to x100 pro ne koristi snap.
Ove godine sa fotografijama ce biti zanimljivo: oppo x7 ultra, xiaomi 14u i vivo x100 ultra i ceka se kraj godine za ip 16pm (ili kako se ce vec zvati).
 
mozda lokalna BBK kancelarija obezbedi nesto zanimljivo jer je vivo sponzor EURO_a i FSS_a.
 
I da bude kod nas biće sigurno +400eur na kinesku cenu. Ja bih pre išao na kinesku verziju jer je OriginOS jedna od najboljih iteracija androida. Mana može biti nedostatak band 20 u ruralnim mestima
 
Kakav je MT u odnosu na EXY? Davno je bio bas los, a po navodima mt d 9300+ je u rangu sa najjacim snap.
Ocekuje se dosta od x100 ultra. Ako je kamera na x100pro bila odlicna, kako ce tek ovde da bude, a plus ce moci gcam da se instalira ako bude bilo potrebe.
Ako neko nadje link za prezentaciju nek okaci ovde link, ako bude bilo u normalno vreme.
Ne bi bilo lose da se promeni ime teme, posto ce biti dosta modela u ponedeljak, a vec imamo x100 i x100 pro, pa bi bilo dobro da svi modeli budu u jednoj temi.
 
Dimensity je egal ili nešto bolji od Snapdragon 8 Gen 3 u svemu osim i gpu delu. Tu malo kaska.
Ne izlazi dosta modela, izlaze X100 Ultra i X100S :)
 
X100s, x100s pro i x100 ultra, a vec imamo x100 i x100 pro, zato sam ovo gore i napisao.
 
Sutra u 13h po našem vremenu je predstavljanje svih novih modela pa ćemo znati sve. Ima lik na KP ovde iz NS što švercuje telefone i preko njega uzimam odmah Ultru pa ćete imati informacije iz prve ruke :)
 
ja bih iskreno sačekao sa x100 ultra i pazario pro ako već neko hoće Vivo.

ultra verzija nikad nije ni trebala da postoji, nego su se bukvalno iznenadili šta su napravili sa x100 pro pa su odlučili da probaju sa ultra verzijom da vide kako će proći.

isti ekran, isti dizajn, isto kućište i isto bez četvrte kamere.
nema sumnje da će biti bolja kamera nego na pro ali ako je cena duplo veća, definitivno ne vredi.

tek će sa sledećom generacijom ultra biti prava ultra.
 
@psychofedex ja sam mislio da uzmem x100 ultra kao primarni tel, zato me toliko i zanima. Videcemo sutra kakav ce da bude i koliko ce da bude razlike izmedju njega, x7 ultra i 14u.
Da, ali i sledeca generacija oppo-a i samsunga ce biti dobra i tako opet idemo u krug.
Bice skoro isti kamera sistem kao kod xiaomi 14 ultra, ako ne gresim.
Edit: danas sam pitao u Np kod prodavaca tel da li uzimaju vivo i niko ne uzima zato sto niko i ne pita za njih i da sam prvi sto je pitao.
 
@psychofedex ja sam mislio da uzmem x100 ultra kao primarni tel, zato me toliko i zanima. Videcemo sutra kakav ce da bude i koliko ce da bude razlike izmedju njega, x7 ultra i 14u.
Da, ali i sledeca generacija oppo-a i samsunga ce biti dobra i tako opet idemo u krug.
Bice skoro isti kamera sistem kao kod xiaomi 14 ultra, ako ne gresim.
Edit: danas sam pitao u Np kod prodavaca tel da li uzimaju vivo i niko ne uzima zato sto niko i ne pita za njih i da sam prvi sto je pitao.
ma naravno, to stoji, ali ozbiljno kažem da im je ova ultra više eksperiment, samo kamera i CPU, nula promena što se ostalih stvari tiče.
nisu čak ni drugu telefoto kameru stavili.

mislim, šta sve izvlače sa sadašnjim 3x, i pitanje je da li im treba još jedan senzor ali bez razlike koliko im 3x senzor i optimizacija kida, krop je krop. nema prirodnog blura i dubine.

ako ćeš uzimati Vivo kao primarni, funtouchos na globalu je baš osakaćen a originOS koji kida i koji je možda najbolji skin od svih androida, na njemu kasne notifikacije, ne postoji android auto, istorija geo lokacije ne radi i još par stvari.

ja bih ga uzeo svakako jer ono što sam gledao, predobro je, ali ne bih mogao da se oslonim da mi bude glavni telefon zbog notifikacija.
ostale stvari bih i preživeo, ali su notifikacije ključne zbog posla i generalno normalnog funkcionisanja.
 
BBK electronics grupacija radi dobar posao na čelu sa OPPO, Vivo, OnePlus pa i iQOO i Realme telefonima. Jedina mana je što su usmereni uglavnom na Azijski kontinent prevashodno naravno Kina, Indija. Nemaju sankcije kao Huawei, problem im je pravila Nokija oko nekih patenata ali su posle 2 godine i to rešili, nadajmo se da dodju na naše tržište, OPPO je svakako najavljen kod nas kao vodeći brend te kompanije 👌 Kada sam zimus uzimao tel, lomio sam se izmedju najavljivanih OP12, Oppo-a, Viva ali pošto ih nije bilo legalno + neizvesnost oko podrške na kraju sam odabrao HM5P.
Od svih telefona iz premijum klase, meni lično najotmeniji i bez premca je OPPO, videćemo dal će sledeće godine X8Ultra biti kod nas (trebalo bi) a za Vivo mi baš žao što je otišao, voleo bih da je na kratke staze ta odluka 🙂
 
@psychofedex sad si me bas obradovao sa ovim -.- .... Nisam znao nista od ovoga..Znaci ipak je bolje uzeti oppo kad dodje kod nas i ako dodje..
je li istražuješ ti nešto pre nego što odlučiš šta ćeš ili mi samo baciš mamac i čekaš da prokomentarišem? 🤣
 
Istrazim da i to previse, ali ovo za softver i notifikacije nisam znao. Nije ni cudo sto kazu da od BBK grupacije najbolje da se uzme oppo (do sad).
 
Notifikacije ne kasne, drugar ima x100pro. Nema čak ni problem sa band 20, svuda ima 4g u NS.
Android auto ne radi, za geo lokacije ne znam, ne znam ni kome je bitno to :)
OriginOS kida, jednom mesečno update.
Da je Funtouch ne bih uzeo nikad, ni da su kineske cene. Izgleda kao neki OS od pre 2-3god :)

Danas je dan kad ćemo saznati sve :D kontam da neki revieweri već imaju svoju Ultru na testiranju i da se čeka NDA da prođe.
 
Poslednja izmena:
Malo droge još pred izlazak
 

Prilozi

  • Screenshot_20240513-092929~2.png
    Screenshot_20240513-092929~2.png
    360.8 KB · Pregleda: 44
  • 006UeSpAgy1hpnpnap9jdj30u01uoadl.jpg
    006UeSpAgy1hpnpnap9jdj30u01uoadl.jpg
    58.5 KB · Pregleda: 50
Pitao sam vivo podrsku u petak da li ce biti x100 ultra modela kod nas u Srbiji i evo odgovora.
Zdravo, Stefane,


Hvala Vam na interesovanju za vivo.

Pomenuti model nije predviđen za domaće tržište.

Ukoliko budete imali novih pitanja, slobodno nam se ponovo obratite.
vivo korisnička podrška Vam je uvek na raspolaganju.


Pozdrav,
Andrea
vivo korisnička podrška
 
kakvi ste to benchmarkovci kad se ne snalazite :D

1715598401402.png
Notifikacije ne kasne, drugar ima x100pro. Nema čak ni problem sa band 20, svuda ima 4g u NS.
Android auto ne radi, za geo lokacije ne znam, ne znam ni kome je bitno to :)
ne znam, ne bih se zezao da mi to bude glavni telefon jer ljudi bas imaju problem sa notifikacijama na nekineskim aplikacijama.
sta je drugar uradio telefonu da mu sve radi? posto nikom drugom ne rade? :D
ili prorade na par sati sa raznoraznim fiksevima pa posle 3 sata sve po starom.
 
kakvi ste to benchmarkovci kad se ne snalazite :D

Pogledajte prilog 442191

ne znam, ne bih se zezao da mi to bude glavni telefon jer ljudi bas imaju problem sa notifikacijama na nekineskim aplikacijama.
sta je drugar uradio telefonu da mu sve radi? posto nikom drugom ne rade? :D
ili prorade na par sati sa raznoraznim fiksevima pa posle 3 sata sve po starom.
Ne znam šta je radio, probacu kad stigne Ultra. Kontaktirao sam lika sa KP jel ima već neki info za nabavku, čekam.

Po ovome je cena za osnovnu 850eur, nadam se da se naši "dileri" neće ugrađivati previše tj da cena neće ići preko 1000e za osnovnu.

Imam ponudu primamljivu za X100 Pro star mesec dana za 750e, isto kineska verzija.
 

Prilozi

  • 006BlblIly1hpo5wn4wncj31z41407c0.jpg
    006BlblIly1hpo5wn4wncj31z41407c0.jpg
    118.2 KB · Pregleda: 34
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno