Šta je novo?

Visejezgarni procesori?

the sickness

Cenjen
Učlanjen(a)
10.08.2010
Poruke
1
Poena
151
Planiram da kupim novi komp, namena nove masine je da tera nove igrice i za rad u 3d programima...e sada sam cuo neku glupost da mi igrice nece raditi na procesoru koji planiram da uzmem a to je AMD Phenom II X6 kao nisu optimizovane za rad na 6 jezgara sto mi nije nikako logicno, vec se duze vreme proizvode procesori sa vise jezgara i nzm ali valjda 6jezgara bolje obavlja posao nego 1.....da li je to istina i da li mi treba toliko jezgara?????? HELp
 
ako imas kesa uzimaj
btw koju si graficku mislio da pazaris? od nje ti mnogo vise zavisi kako ce igre raditi
 
@ilidan ma ima se kinte za nego me brazilko pobuni sa ovim ovaj procesor x4 jeftini za 8 hiljada a ne zaostaje mnogo pa da li je bolje da tu ustedim i uzmem neku bolju grafiku? nisam nista jos za grafiku planirao ali neki ati hd 4870 sa 1gb gdr 5 mi se ne cini lose ako imate neki predlog da slicno kosta a da je bolja izvolite =D
 
ako si planirao 4870 bolje onda uzmi x4 i ati 585(7)0
 
ok hvala vam samo mi je trebalo misljenje oko visejezgranih procesora da li rade igre na njemu i tako to a nov sam i omasio sam temu tako da odoh na drugi forum =D tnx svima
 
Ako planiras ozbiljan rad u 3d aplikacija uzmi x6 znacice ti....sto se igara tice x4 ti je i vise nego dosta i to amd phenom ii 955be uzmi i uzivaj.

E sad ako se odlucis za jeftiniji proc. ostatak novca ulozi u plocu znacice ti....sto se grafe tice 5770 ti je sasvim dovoljna, lako ces kasnije preci na 5870.
 
@ateluv......A neka alternativa iz intela ovi novi i5 i i3 procesori? mada mi se cini da je amd onos cena-mogucnosti jeftini od intela, a za grafiku neka alternativa iz nvidie? sta mislis o tome? kakav je onos nvidia-ati?
 
amd ti nudi bas to sto si rekao-bolji odnos cena-mogucnosti.bolje uzmi x4 955/965 i neku jacu grafu,bolja ti je opcija ako vec planiras da se igras da se isprsis za grafu,a bice vremena za x6...

i sto se mene tice bolje uzmi neki fermi,recimo gtx465,sa novim driverima su ti bolje od atija jedino sto vuku vise struje.
 
Moj savet....ako nisi surovi profesionalac (tj. ne jedes 'leba od 3d aplikacija) uzmi amd phenome II x4 955BE(lepo se klokuje) ali iskljucivo njega a ne 965......a ako jesi gore navedeno ili planiras da budes uzmi X6 naravno ostatk novca definitivno ulozi u plocu (videh neke AsRock u firmi na G...ron za 13500 deluje mi da nisu lose) a ako se ima za vise onada definitivno Gigabyte.Sto se grafe tice 5770 ti je trenutno super osim ako nisi ekstremni gamer pa zelis sve sve sve na MAX i 16x AA :wave:
 
Pa i 5770 moze da istera skoro sve igrice (osim mozda dve-tri) sa max podesavanjima u 1080p rezoluciji na nekom 22" monitoru.

Sestojezgarac nema smisla ako ti je budzet bitan a ne bavish se nekim 3D/video rendering aplikacijama koje koriste potencijal svih jezgara (npr. 3D Max,Photoshop...itd.). Retke su igre koje koriste pun potencijal i kvadova,six core je potpuno nepotreban za gaming.

Ako volish da se kockash mozes da probas da uzmes i neki 555 BE. Novija C3 revizija jezgra i solidna sansa da se otkljucaju druga dva jezgra. Time fakticki dobijesh 955/965,ali to je vec kocka. Otprilike su ti fifti-fifti sanse da dobijes funkcionalni kvad...
 
Nisam pro i ne jedem leba od 3d trenutno, ali planiram kada upisem fax dogodine da se posvetim 3d-u ali ko zna sta ce se biti za dve tri godine dokle ce tehnologija dogurati xD trenutno me vise privlace igrice :D nego da zasto 955 a ne 965 cena im je gotovo ista cak je 965 jeftiniji a nudi malo vise? http://www.anandtech.com/bench/Product/102?vs=88 a da sata mislite o nvidia grafi npr GeForce GTX 465 1GB
 
Nisam pro i ne jedem leba od 3d trenutno, ali planiram kada upisem fax dogodine da se posvetim 3d-u ali ko zna sta ce se biti za dve tri godine dokle ce tehnologija dogurati xD trenutno me vise privlace igrice :D nego da zasto 955 a ne 965 cena im je gotovo ista cak je 965 jeftiniji a nudi malo vise? http://www.anandtech.com/bench/Product/102?vs=88 a da sata mislite o nvidia grafi npr GeForce GTX 465 1GB

Ako palniras da klokujes onda 955 be,a ne vidim zasto ne bi izvukao iz njega bar jos 30% :wave::wave::wave:
 
Poslednja izmena:
Pa to zavisi od primerka, moze on sa 965 da natera na veci takt od 955 i obrnuto. Kupi bilo koji od ta dva, odlicni su to procesori :)
Posted via Mobile Device
 
Au, ne znam da li da klokujem procesor, tj da probam pa da vidimo dokle ide.
Imam 965 i ne znam da li smem da ga klok sa stock kulerom? Mada, daje mi jako nisk temp. u idle je 32-33c.
 
Nazad
Vrh Dno