Šta je novo?

virus i zbogom grafic card

savan

Slavan
Učlanjen(a)
17.04.2008
Poruke
43
Poena
310
Pozdrav svima, imam ovaj problem. Danas mi uleti virus sa usb sticka i antivirus ga detektuje ali ne uspeva da ga obrise. Odmah zatim se gasi windows i posle toga na monitoru mrak. Pokusavao sam svasta i da reflashujem bios i da reinstaliram windows ali jednostavno nece nikako dok na staru graficku sve radi normalno znaci da je do graficke. Medjutim odnesem graficku na reklamaciju i covek je ubaci u njegov kompijuter i kad ono sve radi normalno. Vratim se kuci i ponovo pokusam sve od pocetka bios windows itd i jednostavno nece nikako. Sta bi moglo biti :wall: nije mi jasno uopste. Konfiguracija je sledeca: athlon 64 x2 graficka asus eah4550 maticna msi k9nu neopLEASEEEEEEEE HEEEELP:wall::wall::wall::crash:
 
Virus ne može da ošteti grafičku kartu. Neka nekompatibilnost je najverovatnije u pitanju.

Moj savet ti je da da prvo resetuješ BIOS ploče na default vrednosti, očistiš kontakte grafičke karte tvrdom gumicom i pogledaš ima li prašine u slotu i da li je neka od žičica koje ostvaruju kontakt možda slomljena. Takođe obrati pažnju da li su kondenzatori na ploči naduveni i radi li ventilator na kartici.
 
sve sam to proverio ubacio staru graficku nvidia 7600gt i radi sve ok znaci ne verujem da je do neceg drugog. Ta graficka je nova ima mozda 3 meseca. Kad sam je odneo u pcshop na reklamaciju covek je probao i radi normalno kod njega. Kada je ubacim kod mene jednostavno nece. Ne znam dali ona u sebi ima bios ako ima dali je moguce da ga je virus prepakovao
 
mozda napajanje ne daje dovoljno struje (sta ja znam...:d)....Ako radi sa 7600gt sve normalno onda ne postoji HW kvar...A virus ne bi mogo da sredi karticu da uopste ne radi..znaci,rece ti morbius,samo ti resetuj bios na default vrednosti (to bese mozes da uradis kad izvadis bateriju na ploci na par minuta)...pa probaj opet...:)
Inace neko logicno resenje bas i ne postoji..:d
 
i bateriju sam vadio i postavljao na default i formatirao disk pa ponovo instalirao windows pa instalirao bios ponovo jednostavno nece da posalje signal na monitor na monitoru samo trepce sijalica. Ali nije mi jasno radila kod tog tipa normalno a i kod mene. Znaci cim je virus uleteo i restartovao windows vise nije radila
 
Kada ubacis tu tvoju novu grafu jel ti prikaze bilo sta na monitoru, mora nesto, cak i kada nisi ubacio grafu pise ti da ubacis grafu. I ocisti malo komp ako je prljav meni se desavalo da nece da se podigne komp zato sto mi je ram memorija bila mnogo prljava, kao i njen slot. A virus ne moze nikako da ti ubije grafu. I pokusaj da od nekog druga uzmes hard sa instaliranim sistemom, ali pre toga izvuci taj svoj hard i reci sta ce tad da se desi.

Pozdrav!
 
kada izvucem kabal od monitora sto ide na graficku pise no signal a kada ubacim trepce lampica i tako isto trepce kad pokrenem racunar. Do memorije ne verujem ili do bilo cega drugog jer sve ama bas sve radi normalno sa nv7600gt. Pokusavao sam i da otkacim hd i mislim da hd nema veze sa tim jer ona mora da pusti signal i da mi pokaze bar bios
 
naci virus je sto posto jer radi kod tog tipa a pre svega radila tri meseca kod mene
 
da zaboravio sam reci nikad mi se nije desilo da ne mogu virus da obrisem uvak je bila opcija ako nece u karantin ide automatski opcija delete on reboot. Ali nije htelo na tu opciju. Ubacio sam opet usb stick i detektuje mi virus i zaglavi mi windows naravno resetujem ga. Kad sam hteo da vidim log file i da vidim koji je virus u pitanju nema loga :wave: hehe sad neznam koji je virus u pitanju
 
ne znam dali je dozvoljeno postavljanje linkova ali da ne bude copy paste na ovom linku sam video tutorijal za flashovanje ati grafickih link pa me interesuje dali je moguce da se virus infiltrirao u mom slucaju u bios od graficke na primer da je upisao neki hardware id od neke od mojih komponenti pa je tako blokirao ili tako nesto na taj fazon ajde ljudi pleaseeeee:wall:
 
pa to bi bio mnogo specifican virus. i brze bi se prosirio po netu nego preko USBa, pa bi se pre saznalo o njemu. jel si zapamtio ime virusa?
 
Virusi se brisu iz safe-moda.
 
meni se takodje cini da nemas dovoljno struje... virus i graficka su samo koincidencija
 
i bateriju sam vadio i postavljao na default i formatirao disk pa ponovo instalirao windows pa instalirao bios
:d

kako se instalira bios? :D

pa gluplju stvar nisam video da je neko napravio.

Možeš to da radiš do sutra ako kasnije ubaciš grafičku koja ne daje nikakve znake života.

Prvo se smiri, sedi lepo i opusti. Ubaci lagano grafičku, pogledaj kontakte, da li je sve lepo leglo i da li si prikačio dodatni naponski za grafičku ako je potrebno. Pogledaj ako imaš više izlaza pozadi analog - dvi.. da probaš i njih.

Ako i onda ne radi verovatno pravi kontakt negde, izvadi ploču iz kućišta i stavi je na karton i probaj onda sve ispočetka.
 
Neka glupost 100% nije virus, da se nadovezem na PF proveri obavezno da li imas molex prikljucak ili nesto slicno na samoj karti, moguce da zaboravljas da ubodes dodatno napajanje, meni se desavalo :p
 
Meni kada se desilo da sam zaborawio dodatni kabal za napajanje mi je izbacilo poruku da sam zaborawio da ga nabodem xD
mada to je na k9agm2 plochi i 3850 grafi

mada je stoo posto ili naprasno oslabilo napajanje ili kontakti, kada wetj radi druga grafa who knows maybe gremlini xD
 
^Zavisi, i meni je na matoroj 6600gt cini mi se izbacivao tu poruku a kad sam imao nekog radeona simptomi su bili isti kao kod savana.
 
za dodatno napajanje nema prikljucak na sebi ali danas sam primetio da se 5 kondezatora na maticnoj sa gornje strane ispupcilo i kada sam pipnuo jedan primetio sam da se nenormalno ugrejao a vrednosti su im 1500uf sto znaci da su za stabilizaciju napona cim su tih vecih vrednosti. Probacu da ih zamenim. Ali opet mi nije jasno kako gf7600 skystar2 i ostalo radi normalno a ova graficka nece hm
 
Pa dosta je jaca graficka 4550,pa verovatno trazi vise struje....i tu negde nastaje problem....Probaj da ih zamenis...pa nam javi kakav je epilog...
 
ajde proveri jos jednu stvar. da li ti je TV out spojen sa nekim uredjajem TV ili sl?
 
ili si mozda prebacivao u cp sliku sa monitora na tv out
 
e sad ga i ti lupi....kazem da sam formatirao disk kakve veze ima cp ako je fresh instaliran windows??? Al u svakom slucaju hvala. Evo danas sam pokusavao i drugo napajanje i 4 vrste grafikckih karti i nijedna nije htela. Sad mi se pojavio jos jedan problem. Nece vise da radi ni ona stara graficka :wall::crash:. Pokusao sam da ubacim stari procesor i opet radi stara ali i dalje nece nova. Skroz sam zbunjen i nista mi sad nije jasno zbog cega sad nece procesor da radi na staroj grafikoj a juce je radilo. Dali je moguce da je sad skroz prsla maticna i skroz pobrljavila
 
Izgleda da je ploca otisla.
 
nisi popunio u opcijama my computer. kakav monitor imas dvi ili obican dsub konektor? da li kacis preko onog dvi-vga konektora monitor na graficku, da li je stara zakacena isto tako kao i nova ili na dsub bez tog dodatnog konektora? koje napajanje imas? koliko hard diskova, opticikih uredjaja?
 
kacio sam i sa dodatnim konektorom i bez dodatnog konektora posto na novoj ima ili tako ili onako dok na staroj moze samo sa dodatnim konektorom. Napajanje je 450w jedan hd i dva opticka uredjaja lcd monitor samsung 19".Ali to nije toliko bitno jer je sve radilo tri meseca bez ikakvih problema tipa restartovao mi se sam racunar ili nesto mi koci i trza znaci sve je radilo extra do trenutka kada mi je uleteo virus i ugasioracunar
 
Poslednja izmena:
Svakako zameni kondenzatore na ploci ako su se vec naduvali kao sto kazes. To je prvo sto treba da uradis.
 
Poslednja izmena:
Sredi te kondenzatore na ploči, pa ako i dalje ne bude radila, menjaj je. Do sada si mogao da ukapiraš da ona zeza.
 
Stvarno, vi na prvoj strani samo ga skrećete sa problema koji je uočio, nadji nekoga da ti zameni kondenzatore (ako ne umeš sam).

Ploča 1000%
 
ma da ploca je 1000% cim nije htela ni jedna druga nova graficka i nijedno novo napajanje nema sta drugo nego mi je malo cudno da mi se to desilo bas u trenutku kad mi je uleteo virus zato sam sve sumnje usmerio na virus medjutim do ploce je ali i vreme ce pokazati dali je to prouzrokovao virus ili ne ....hvala svima na trudu i pokusaju pomoci pozz :wave:
 
Poslednja izmena:
Au covece al si zapeo za taj virus. Virus ti nikad nece doci do graficke. Tacka! Ja sam prvo pomislio da je napajanje jer je sa starom graficnom htelo ipak a sa novom ne. A ustvari ti je ploca bila na izdisaju i nije mogla da daje vise struje. To je sve.
 
Vrh Dno