Šta je novo?

Viewsonic Viewpad 10s problem

dingdong

Slavan
Učlanjen(a)
09.10.2007
Poruke
10
Poena
304
Pozdrav svima.

Imam ovaj tablet već neko vreme, i kada sam ga uzeo od jednog korisnika sa BENCH-a vec je na sebi imao instaliran VEGACOMB (Honeycomb custom rom). Pošto sam uspeo da na svom HTC telefonu uspešno uradim root i da na njega instaliram custom rom pomislio sam da ću to moći i sa ovim tabletom.

Instalirao sam Rom manager, i instalirao CWM recovery koji je Rom manager zahtevao. Kada sam kliknuo na Backup Current Rom, tu su nastali moji problemi. Tablet se restartovao, upalio ekran kao da ce da boot-uje i zatim se ugasio. Od tog trenutka nikako nisam uspeo da stignem dalje od tog crnog ekrana.

Pokušao sam sa povezivanjem tableta sa računarom, međutim računar ga uopšte ne prepoznaje. Čak sam i otvorio tablet i pokušao sa skidanjem konektora sa baterije, ali ni to nije upalilo...

Da li je neko imao slična iskustva i da li neko ima ideju kako da sredim nastali problem.
 
Taj tablet ne moze da se brikuje. Ako nije fizicki ostecen, da se srediti. Treb a samo da se iz nvflash moda instalira neki stock rom ili drugi u odgovarajucem formatu (vegaics, npr).
 
Koliko sam ja shvatio iz upustva, da bi mogao bilo sta iz nvflash-a da uradim, potrebno je da se pokrene APX mod na tabletu i da se poveze preko USB-a sa kompjuterom. Nisam uspeo da pokrenem APX, bilo kojom kombinacijom tastera (vol- i power, vol+ i power, back i power, back i vol-+ i power). Isto stvar se desava, ekran se za trenutak osvetli, i onda se ugasi...
 
Ne brini to je karakteristika viewsnic-a da nece odmah da udje uflash mod. Prvo, pretpostavljam da imas instalirane drajvere, onda da imas ravi data kabl da bi ti se povezao sa kompjuterom. Zatim na xda u sekciji viewsonic skini nvflash varijantu stock rom-a ili nvflash varijantu vegacomb ili viewcomb (ja je koristim) roma i nju instaliraj. Ove custom varijante romova imaju u sebi vec ubacen cwm pa ne moraas sa time da se mucis.
Procedura ulaska u flash mod: Prvo pritisnes back dugme pa dok je to pritisnuto posle dve sekunde pritisnes zajedno sa back i power dugme, zatim posle dve sekunde pustis power dugme a nakon jos dve sekunde i back dugme. Sad ti je tablet u flash modu i u device manageru ti se pojavljuju nvidia driver. Nemoj da brines ako ne uspes probaj ponovo ja sam jednom izgubio vise od sata dok sam usao u flash mod. Probaj i d drzis jedno dvadesetak sekundi power dugme tada se tablet ugasi kako treba (necu da kazem resetuje jer to ne radi) i onda ponovi postupak. Nemoj da brines ne mozes da ga brikujes ja sam sa mojim svakakve ludorije pravio i jos je ziv. Nadam se da sam ikako pomogao, pozdrav !
 
Ja uvek ulazim u fleš mod kada su ubodeni i usb kabl i punjač, držim back sekund-dva pa onda i power. Čim se čuje zvuk iz kompjutera, to je to, mogu da se puste tasteri. Na tabletu ne treba ništa da se pojavi, tj. izgleda kao da je ugašen sve vreme.
 
Uspeo sam. Računar nije prepoznavao tablet sve dok ga nisam povezao na punjač.

Hvala svima na odgovorima.
 
Nazad
Vrh Dno