Šta je novo?

Video nadzor za nadolazece saobracajne situacije, na automobilima

JohnnySM

Slavan
Učlanjen(a)
07.08.2006
Poruke
536
Poena
319
Kako uskoro krece novi Zakon o bezbednosti u saobracaju, svi se pripremaju i diskutuju o tome sta je dobro u vezi tog zakona, sta lose itd. :). Velike su diskusije na odredjene delove Zakona koji se odnose na prolazak na zuto svetlo, crveno svetlo itd. E sad, da ne sirim previse diskusiju i ne idem u off, i do sada je, po starom Zakonu bilo regulisano prolazenje na zuto i crveno svetlo, ali je u jako mnogo slucajeva dolazilo do problema oko ubedjivanja i dokazivanja sa policijom. Mnogo je onih koji su prosli na zuto svetlo, zbog nemogucnosti da prikoce u datoj situaciji, pa je posle morao da se ubedjuje po principu "Jeste. -Nisam. -Jeste! -Nisam! -JESTE!".

Meni je palo na pamet da, kako bih sprecio takvo ubedjivanje sa policijom, dostavim realne dokaze koji pokazuju na koje sam svetlo prosao tako sto bih video nadzorom snimao situaciju na putu ispred sebe.

Zanima me, da li se neko razume u to, kako bi se to moglo izvesti i koliko bi otprilike kostalo. Neka jeftinija varijanta bi bila kacenje mobilnog telefona na neki nacin, tako da snima nadolazece raskrsnice i saobracaj, ali to nije bas najbolje resenje.

Idealno bi bilo namestiti kamerice koje bi mogle da snimaju predstojecu situaciju, a jos idealnije, kamerice koje snimaju i spreda i pozadi. Kako bi to funkcionisalo i da li to moze da se izvede?

Da li bi te kamerice snimale na neki ugradjeni hard disk, flash uredjaj u automobilu i kako bi se podaci vadili sa tog hard diska/flash uredjaja? Pretpostavljam i da bi kamerice morale da imaju sirok ugao snimanja, zbog preglednosti saobracaja ispred ili iza automobila.

Eto, za pocetak to :).
 
Mislim da se slegla prasina... mada bi realno lik mogao da nagrabusi prekrsio je mnogo propisa a sve je lepo dokumentovano... nego ova Corsa OPC je bas pravi auto za grad.
 
Da, ovo je jako dobro, a i ne kosta mnogo.

Onaj gore klip sam gledao, ali je to vec nesto malo naprednije, GPS pracenje, merenje sila itd., to bih preskocio :). Ovo za 70+ dolara je ono sto ja trazim :). Pitanje je sad, da li bi se i gde to moglo naci ovde :). Mozda bi moglo da se naruci preko nekog servisa ili nesto.
 
Nazad
Vrh Dno