Šta je novo?

Video nadzor - saveti

0xgrande

Zapažen
Učlanjen(a)
14.06.2023
Poruke
1
Poena
1
Pozdrav, trebaju mi saveti oko video nadzora.

Na slici mozete da vidite diva dvorista sa objektima koja su udaljena oko 150m, u jednom dvoristu ce biti internet, ali me zanima kako je najbolje sprovesti video nadzor. Da li

WIFI kamere neke bolje koje mogu toliku udaljenost da iznesu bez gubitka kvaliteta ili ipak POE IP.

Budzet nije ogranicen, 4k 8mp po mogucnosti, ali vise mi je bitno na koju varijantu da se ide jer je razdaljina malo veca.

HvalaB4083FAF-B2E3-4730-B83A-4C39E0CBA6DD.jpeg
 
Već sam pisao i u temi Supernova pa pišem i ovde jer se tiče video nadzora.

Imam Supernova optiku i javnu fixnu IP adresu, a dobio sam od njih ONT ZTE F680 i iza njega koristim svoj router TP-Link Archer AX73 na koji su mi preko SWITCH-a priključeni svi uređaji u kući kao i video nadzor.
Potrebno je da forvardujem portove za video nadzor (portovi su 37777 i 80), pa da li neko može da mi objasni ili me bar usmeri kako da na ZTE F680 forvardujem te portove i da li bi onda eventualno trebalo port forwarding uraditi i na Archer AX73 s obzirom da se nalazi iza (posle) ZTE F680?

Hvala i pozz.
 
Već sam pisao i u temi Supernova pa pišem i ovde jer se tiče video nadzora.

Imam Supernova optiku i javnu fixnu IP adresu, a dobio sam od njih ONT ZTE F680 i iza njega koristim svoj router TP-Link Archer AX73 na koji su mi preko SWITCH-a priključeni svi uređaji u kući kao i video nadzor.
Potrebno je da forvardujem portove za video nadzor (portovi su 37777 i 80), pa da li neko može da mi objasni ili me bar usmeri kako da na ZTE F680 forvardujem te portove i da li bi onda eventualno trebalo port forwarding uraditi i na Archer AX73 s obzirom da se nalazi iza (posle) ZTE F680?

Hvala i pozz.
Rešen problem i da odgovorim sam sebi! ;)

Potrebno je bilo samo forvardovati (otvoriti) portove na oba Routera. :D
 
Da li si siguran da je pametno ove portove izlagati javnom internetu?
Portove naravno možeš da promeniš, ukucao sam i stavio skroz druge portove na NVR-u i te nove onda forvardovao u routeru!
Da li misliš da je P2P sigurnije rešenje... predlažeš nešto sigurnije od forvardovanja portova, možda VPN?
 
Poslednja izmena:
Portove naravno možeš da promeniš, ukucao sam i stavio skroz druge portove na NVR-u i te nove onda forvardovao u routeru!
Da li misliš da je P2P sigurnije rešenje... predlažeš nešto sigurnije od forvardovanja portova, možda VPN?

P2p je tek nebezbedan.

Ako imaš mogućnosti - da, Vpn!
 
Pozdrav, trebaju mi saveti oko video nadzora.

Na slici mozete da vidite diva dvorista sa objektima koja su udaljena oko 150m, u jednom dvoristu ce biti internet, ali me zanima kako je najbolje sprovesti video nadzor. Da li

WIFI kamere neke bolje koje mogu toliku udaljenost da iznesu bez gubitka kvaliteta ili ipak POE IP.

Budzet nije ogranicen, 4k 8mp po mogucnosti, ali vise mi je bitno na koju varijantu da se ide jer je razdaljina malo veca.

HvalaPogledajte prilog 393199

Wifi je nepouzdan (moguće je ometanje signala).

Ethernet kabliranje zahteva dužinu segmenta DO 100m. Preko te dužine potrebna je aktivna oprema (Switch), pa iz njega opet do 100m segment.

Eventualno bi aktivnu opremu mogao da postaviš na sredini placa, pa bi moguće dužine segmenata bile 75m + krivine.

Neki Poe svičevi omogućavaju produžene segmente, ali nisam siguran da li je to standardizovano, koliko obara brzinu, napon i sl.
 
Evo pokusacu da iznesem svoj problem ako uspem da bi me razumeli. Imam par razlicitih ip kamera (kineskih) oko kuce. I samo jednoj me mogu da pristupim iz LAN mreze preko IP adrese. Aplikacija na telefonu radu. Cak instaliram aplikaciju na racunaru u sve radi. Ali preistup samoj kameri ne funkcionise da mi mogao da joj dodelim IP adresu i dodatno podesim. Evo i greske koju mi izbacuje. Hvala unapred na pomociScreenshot_2024-05-12-18-32-28-340_com.miui.gallery-edit.jpg
 
Nazad
Vrh Dno