Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Pa da ,problem je u dometu wi fi-a ,ali problem je što mi je ta zadnja kamera na drugoj kući (deli nas ulica )tako mi je bilo najlakše preko wi fi-a,ali nije bas najsrecnije rešenje .Nekada radi savršeno,učita za sekundu,a nekad kada mi bas treba da pogledam nešto ,ona kao za baksuz neće .A sta mi je potrebno da bih povezao kamere preko LAN-a?

Jedno pitanje: da li lje ta kamera nakačena na neki colud server pa gledaš preko njihove aplikacije, ili direktno se povežeš na kameru pa tako gledaš?
 
Izvini na kašnjenju ,na telefonu gledam preko Imou app.
 
Pa da ,problem je u dometu wi fi-a ,ali problem je što mi je ta zadnja kamera na drugoj kući (deli nas ulica )tako mi je bilo najlakše preko wi fi-a,ali nije bas najsrecnije rešenje .Nekada radi savršeno,učita za sekundu,a nekad kada mi bas treba da pogledam nešto ,ona kao za baksuz neće .A sta mi je potrebno da bih povezao kamere preko LAN-a?
Možda će ovo da ti reši problem. Meni radi na oko 400m razdaljine. Dobiješ 2 uređaja, jedan je master, kačiš ga preko poe na svoj ruter, drugi je slave, kačiš ga preko poe na kameru ili ruter. (u mom slučaju ruter jer pokriva ceo objekat sa wifi). Kamera je ovde nebitna skroz, neka jeftina kineska i slika je bezveze, stavljena radi probe. Pa čim dozvoli vreme biće zamenjena sa imou bullet 2c 4mpx.
 

Prilozi

  • InShot_20240519_232834019.jpg
    InShot_20240519_232834019.jpg
    244.5 KB · Pregleda: 37
Trebalo bi da na aplikaciji za kameru piše ako je slab signal. Ako je to slučaj onda bi neki pojačivač signala sigurno pomogao.

Nego, da li neko zna više ili je imao problema u vezi zakona za postavlajnje kamera na ulici? Imam jednu jeftinu WiFi kinesku koja mi gleda u ulazna vrata. Pokriva trotoar i deo ulice i mesto ispred garaže. Ne snima ništa.
 
Može li ovo kao preporuka?
Drug hoće da uzme nešto u budžet varijanti, a neće ove iCSee PTZ kamere.
Ovo je varijanta sa 4MP.
Screenshot_20240522_112104.jpg
 
Koji je razlog zašto neće kineske IP kamere koje se upravljaju preko iCSee aplikacije?
Dahua je kineska kompanija, a kamera koristi Imou Life aplikaciju preko clouda. Ne vidim razliku osim u kvalitetu. U svakom slučaju, ja bih pre uzeo Dahua kameru nego neku random koja koristi iCSee, pošto tu ima svega i svačega.
Ja imam 4 te random kineske već godinama, i za sada mi sve radi kao i prvog dana. Za 30-tak evra, koliko sam platio kameru, ne mogu baš da se žalim... Još uvek imam DVR i CCTV kamere, ali mi samo skupljaju prašinu.
Pričamo o budžet varijantama.
 
Losa prethodna iskustva, ne rizikuje im se zarad minimalne ustede itd., reklame, ponasanje algoritma u specificnim uslovima...

Rade i te genericke kineske ok ali sve zavisi od zahtevanih uslova i pouzdanosti.

Licno sam zadovoljan sa V380 duplom crnom kamerom koju sam montirao kod tasta, narocito od kako su azurirali izgled V380 aplikacije pa sad izgleda prilicno dobro. Reklame (jos uvek) nisu invazivne osim na ulasku u aplikaciju ali videcemo vremenom, narocito kad prodje 12 meseci.
 
Zdravo, drugari. Vidim da će sutra na akciji biti "Mi bežična spoljna sigurnosna kamera 1080p".

Vidim i da su komentari podeljeni. Zanima me postoji li neka normalnija varijanta kamere koja ima bateriju da ne moram napolje da sprovodim struju? Imate li neku preporuku? Vredi li ova kamera i završava li posao?

Hvala.
 
@component , @Lanikor pokazivao sam mu svoju iCSee, nego je u fazonu hoće kvalitetnije.
Meni moja iCSee preživjela zimu i minuse. Radi sasvim pristojno. Ovde sam je kupio za nekih 2400 dinara.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
€17.37 64%OFF | 4K Mini PTZ Wifi Camera H.265 Auto Tracking 8MP Wireless IP Camera 4xDigital Zoom AI Human Detection Dual Light Source ICSEE
 
Zdravo, drugari. Vidim da će sutra na akciji biti "Mi bežična spoljna sigurnosna kamera 1080p".

Vidim i da su komentari podeljeni. Zanima me postoji li neka normalnija varijanta kamere koja ima bateriju da ne moram napolje da sprovodim struju? Imate li neku preporuku? Vredi li ova kamera i završava li posao?

Hvala.
Ja koristim ove kamere, negde oko dve godine i za sada sam zadovoljan sa njima. Rade na dve litijumske AA baterije, i od tri komada dve su sa prvim baterijama (negde oko 22 meseca stare). Na trećoj sam zamenio baterije posle godinu i par meseci, ali je ona na "udarnom" mestu (ulaz) i mnogo češće se koristi. Aplikacija je Blink i vrlo je dobra, a ako imaš i Amazon Echo show, onda je pun ugođaj. Mogu se kupiti na Amazonu, a ima ih i kod nas na KP.
 
@Nidzo
Ja sam prosle nedelje kupio par Tapo C320WS koje su u slicnom cenovnom rangu kao navedena IMOU koju tvoj drug zeli da kupi. Potrebne su mi i microSD za iste, pa ako moze preporuka od clanova foruma za odgovarajuce 128/256GB verzije.
 
Potrebne su mi i microSD za iste, pa ako moze preporuka od clanova foruma za odgovarajuce 128/256GB verzije.
ovde otvoriti temu
 
Vrh Dno