Šta je novo?

Viber instalacija problem

Robi-bobi

Zapažen
Učlanjen(a)
13.03.2022
Poruke
4
Poena
21
Dobar dan, imam problem sa instalacijom bibera. Naime, starija komšinica koja se uopšte ne razume u smart tel uzela je nov preko yettel neki TLC. To na nagovor unuka koji je u drugom gradu da bi mogli da komuniciraju preko bibera, da može da joj šalje slike itd. Uglavnom ja sam joj napravio Gmail, Google acc i skinuo viber sa Play Store. Čim sam upisao njen broj izbaci mi sledeće. No connectivity. An internet connection is required to complete this action. Please check your connection and try again. Žena ima 30 gb u paketu mesečno, mobilni podaci su uključeni, probao preko wifi, delio moj internet...non stop isto izbacuje. Uninstalirao, ponovo instalirao isti problem. Razumem se dosta u ove stvari ali ovo prvi put vidim. Naravno dozvolio sam u tel sve dozvole što treba ništa ne pomaže. Može pomoć ako se neko susreo sa ovim problemom, hvala unapred
 
Možda će moje pitanje biti glupo, ali da li je vlasnica telefona uopšte stavila sim karticu u telefon?
 
Nije nijedno pitanje glupo, treba sve proveriti. Naravno da jeste, jer ne bi mogla da primi mobilni internet od yettel a. Sad sam probao i da isključim mobilne podatke i samo preko wifi, jer neke apk neće da koriste mobilne podatke. Ista poruka. Naravno, deinstalirao sam i ponovo instalirao viber sa wifi samo i opet ista poruka
 
Meni se to isto jednom desilo kod moje komšinice.
Rešenje je bilo da sačekamo dan ili dva(ne sećam se tačno) i taj drugi dan kad smo pokušali je proradilo.
Možda su im serveri preopterećeni.
 
Pronaći, nećemo ništa dirati dva dana pa ćemo onda probati, hvala na savetu
 
Izvinjavam se sto sam postavio link ka aplikaciji koja je stara 7 godina , udji u viber aplikaciju i obrisi kes memoriju i resetuj aplikaciju za pocetak. azuiraj i telefon na najnoviji firmware kao i na andorid.
 
Pozdrav. Da ne otvaram novu temu, imam sličan problem. OnePlus Nord 2, viber normalno radio do juče popodne od kad sam offline iz nekog razloga. Pokušao sa brisanjem keša, na kraju ponovo instalirao aplikaciju, ali i dalje ništa. Ne mogu čak ni kontakte da sinhronizujem. Izbacuje mi neku grešku...there seems to be a problem connecting to viber service!
Ostale aplikacije sve normalno rade ko i prije.
 
E svašta. A dobro, moram priznati bilo je zloupotrebe. Dogovarao sam fudbal sa ekipom, a ženi nisam prijavljivao za pivo posle.
 
Izvinjavam sam za dupli post...
Evo i kod brata isti problem. Nadam se da je do servera njihovih ili nešto, jer stvarno koristimo viber samo za dopisivanje sa drugarima, a nismo klinci da šaljemo neke gluposti ili šta bi već mogla biti ta zloupotreba.
 
Da je do servera, valjda bi i ostali korisnici Vibera bi imali isti problem, zar ne?
Kod mene i kod mojih(nas četvoro), i kod još troje što sam pitao, niko nema problema sa Viberom.
 
Neki je problem do mobilnih podataka tj. provajdera vjerovatno. Juče čim sam se zakačio kući na wi-fi proradio. Evo sad na poslu ponovo problem. Inače, ništa nisam dirao u podešavanjima da sam mogao sam da zeznem.
 
Samo da javim da je problem riješen ograničavanjem podataka na 2g, 3g i na kraju kad je vraćeno na 4g proradio. Možda je postojalo i drugo rješenje, ali ja sam tako uspio. Možda još nekom pomogne. Hvala na pomoći u svakom slučaju.
 
Nazad
Vrh Dno