Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Jel te ventilatore konektujes u neki fan hub od kucista? Posto ako nisi ogranicen sa samim konektorom u tom kontroleru, bez problema mozes da povezes bilo koji 4pin na maticnu ili taj kontroler.
 
Sva tri ventilatora su povezana jednim kablom koji je konektovan na maticnu.Za dva ventilatora Rgb je povezan direktno sa kabla u maticnu a sa tog istog kabla ima poseban kabal-konektor za taj treci ventilator i Rgb.
 
Kod nas imas da kupis ove Asus Tuf Gaming ventilatore, deluje mi da su slicni
 
kupi p12 rgb.
@Xith RGB nije ARGB
 
@milan95 ko sto @Marko_ spomenu Arctic P12 RGB ti je najbolji izbor

u domacoj N*vic*mp . rs ili preko Madjara

Rezervna opcija preko Madjaa Scythe Kaze Flex 120 RGB (preskoci 800 RPM model, prespor, 1200 RPM model ili 1800 RPM model)
 
@Marko_ @Dogzilla Xvala na preporuci samo koliko ja vidim i jedan i drugi model imaju 4-pin konektor za napajanje a moj kao sto se vidi na slici ima tri,pa me zanima da li to ima veze ili ne ?
 
nema. i tako je na ploci 4pin
 
Nije mi nista sad jasno...ja ventilator moram da konektujem na konektor koji ima tri pina postavicu sliku opet...a za osvetljenje mi treba 4 pina kao sto ima stari neispravni ventilator.
Nista nije prepravljano ventilatori su fabricki konektovani i tako je radilo sve dok se nije pokvario taj donji ventilator.
t2.jpgt3.jpg
 
Četvrti pin (taj koji nedostaje) služi za kontrolu brzine ventilatora. Ako nije priključen i neće se koristiti - ventilator će se, ipak, okretati.
 
e onda ti treba i y razdelnik sa 4pin muskim konektorima
 
Da li postoji ventilator da se uzme kao moj znaci 3-pin za napajanje i 4-pin za rgb da ne koristim nikakve razdelnike ?
 
postoji, samo treba naci ko ga ima na stanju

ja bih u svoje kuciste stavio 4pin ventove (za rgb mi nije bitno, ne koristim)

uvek mozes taj jedan 4pin povezati na plocu i namestiti isti profil u biosu kao ova dva vezana na razdelnik. mada koliko vidim ti si ih sve vezao na 12V molex od napajanja, tako da oni uvek vrte na max rpm
 
@Marko_ @Dogzilla Xvala na preporuci samo koliko ja vidim i jedan i drugi model imaju 4-pin konektor za napajanje a moj kao sto se vidi na slici ima tri,pa me zanima da li to ima veze ili ne ?
nema veze, koji god je povezuje se. ako je 3 pin kontrolisaces ga preko napona ako je 4pin kontrolisaces ga na pwm, a mozes opet na napon. sve to pasuje. bitno je da ne omaknes sa rgb/argb konektorima.
 
nema veze, koji god je povezuje se. ako je 3 pin kontrolisaces ga preko napona ako je 4pin kontrolisaces ga na pwm, a mozes opet na napon. sve to pasuje. bitno je da ne omaknes sa rgb/argb konektorima.
Nista onda ako ne treba taj razdelnik kao sto je @illidan napisao uzecu Arctic P12 RGB i problem resen.
 
ipak sam pogresio, neces moci tu ugurati 4pin zenski u taj muski. kao sto pomenu illidan, prikaci ga direkt na plocu i njega kontrolisi zasebno, a i ovi su ti samo bzvz povezani na 12 i vrte se uvek na max. mozes uvek fizicki taj muski sa strane polomiti i ugurati 4pin u 3pin, ali to ako bas mora.
 
Nisam siguran da li imam gde na ploci zasebno da ga prikljucim.Gledam upustva na oficijalnom sajtu njihovom ali ima samo taj jedan "AURA RGB header" gde su oni i prikljuceni.
Maticna ploca je Asus PRIME Z690M-PLUS D4.
Koliko vidim bice lomljenja :)
 
drugi su kontektori za napajanje ventilatora, imas sigurno 3-4 komada minimum. pusti rgb konektore. tu moras da pogodis sa 4pin jer je 3pin argb.rgb ces prikaciti na racvu a napajanje 4pin ces u plocu direkt. a i ove ventilatore bi raskacio sa napajanja i nakacio na plocu i da sve kontrolises.
 
Da li arctic p14 vrede razlike u odnosu na arctic p12? 5 pack arctic p12 je 25 eura a arctic p14 je 33. Naravno ako uzimam p14 dokupio bih kasnije jos jedan p12 da stavim nazad da izbacuje vazduh, 2 bi isla gore, a tri napred.
 
Da li postoji ventilator da se uzme kao moj znaci 3-pin za napajanje i 4-pin za rgb da ne koristim nikakve razdelnike ?
Scythe preko madjara koji nisu PWM imaju 3-pin-a za napajanje, i 4-pin za RGB, tacno sto ti treba, spomenuh ih vec iznad



Trazis jedan od ova dva prodavcu na KupujemProdajem
 
Kuler "DeepCool RF120R da li menja boje ili svetli samo u jednoj boji? Na sajtu koji gledam stoji crvena i plava?
 
Onda gledaš loš sajt.
DeepCool RF120R ima crvene svetiljke, a DeepCool RF120B plave.
 
Pa na svetlo je i mislio, Svima je ram crn a lopatice bele.
 
Pih bezveze. Koji model od Deepcool-a menja boje?
Sigurno su dosta skupi.
 
Samo ventilatori sa RGB i ARGB "Menjaju boje" ali su različiti načini povezivanja pa moraju da budu priključeni na odgovarajući kontroler na ploči ili posebni.
 
@Dogzilla Skupi su mi,cekacu kad nalete neki polovni.
@CountMike A na koji nacin menjaju boje RF modeli,na yt vidim menjaju vise boja? U naslovu bar pise da je RF model...
 
Ti sa statičnim bojama imaju LED-e svetlla samo te boje i tom bojom i svetle.
 
To su oni RGB. i ARGB modeli. Nemaju R, B ili W na kraju, Bez svetla ili samo jednobojni imaju samo jedan priključak a RGB i ARGB imaju 2.
 
Nazad
Vrh Dno