Šta je novo?

Veliki test pasti za procesore

E najaci nema sta tovatnu mast na procesor haahahahahahaha :D:D:D

Hahahah nick ti je najj a pises najjaci sa jednim j :p

Inace, u nedostatku termalne paste jednom sam drzao colgate whitning pastu i radila je 7C losije od MX-2 koju inace i sada koristim ali to je bilo u idle, pod load-om boga pitaj sta bi se desilo.
 
Poslednja izmena:
Samo vodite racuna koliko je stavljate kolicinski da ne bi sprzili procesor, posto paste koje se prodaju su strujno neprovodne a ove ostale mogu biti provodne za struju tako da.......
 
Hahahah nick ti je najj a pises najjaci sa jednim j :p

Inace, u nedostatku termalne paste jednom sam drzao colgate whitning pastu i radila je 7C losije od MX-2 koju inace i sada koristim ali to je bilo u idle, pod load-om boga pitaj sta bi se desilo.

Hehehe greska u kucanju nije namerno :D Inace colgate se dobro drzi :d

PS: nevidim dobro upalio sam 3D na televizoru :D:D:D cek da stavim naocare :d:d
 
Poslednja izmena:
Ti si stavio pastu, da ti savet bude cista LOL, sad Colgate ili ArticSilver... big deal haha! A za tovatnu mast, potpuni respect, sta drugo! Pravac u EU :D
 
Poslednja izmena:
Pa krastavac, sta da radis kad nocu sklopis komp hoces da instaliras win itd da ne gubis vreme... Colgate to the rescue :p Odmah sam je sutradan zamenio :p
 
zar niko ne koristi silikonsku pastu tj vazelin kako je ja zovem. Na sve procesore stavljam to, nikad nisam obracao mnogo paznje tome,osim sto one zvake i srebrne paste ne mogu da smislim

btw znam da je pasta za zube zezanje,ali sve sto moze da se isuši nije dobro na duži period
 
Poslednja izmena:
Silikonska pasta ti nije mnogo bolja od paste za zube, ako je uopste bolja. :)
 
6-12 meseci (u mom slucaju)
 
Nema potrebe kvalitetna pasta da se mijenja ispod godine dana. Mislim da je beznacajan dobitak.
 
Ja kuler operem u toploj vodi 2x godisnje, ne mogu se drugacije otarasiti one sitne lepljive prasine koja me uzasno nervira :)
Tad detaljno ocistim i proc i zalepim mu svezu pastu.
 
To da. Hladnjak se brzo nakupi prasine kod mene. Iako imam neke filtere, toboznje, nisu od neke prevelike pomoci.
 
Manje mi fizikalisanje da voda odradi posao za mene :)
 
Ja ceo komp odnesem u autoperionicu, i oni tamo lepo isperu sa šamponom i toplom vodom :d :laugh:
 
Nisu testirali zaista vrhunske paste, npr Coollaboratory Liquid Ultra i sl...

Takođe, morali su uzeti neki CPU sa većom disipacijom i overklokovati ga (a ne slabi i7-860 na smešnih 3.3GHz), tu se mnogo jasnije vidi razlika između pasta... Npr AMD X6-1100T ocovan na 4GHz ili Intel 3960X ocovan na 4.5GHz itd.

I još jedna greška - trebalo je da uzmu neki još bolji kuler, kako ne bi on bio "usko grlo" - tj. trebalo je ceo test da podese tako da je "pasta usko grlo" - maksimalna disipacija CPU-u i odlično hlađenje sa "odvrnutim" ventovima na max., tako da ono što pasta zaista prenese na hladnjak, lako sa njega ode.
 
+1, test ima niz manjkavosti, moglo bi se cak reci da je dobar primer kako ne treba raditi, izgleda kao da je stvarno i bila namera pokazati na primeru kako se ne radi benchovanje generalno, a uzeli su kao model testiranje pasti.

@M_M, Collaboratory Liquid je izvanredna pasta, bila je jedno vreme da se uzme i kod nas, ali cini mi se da je vise nema, znas li mozda nudi li je jos neko od nasih maloprodaja, moze i na pm.
 
Mislim da je trenutno nema kod nas na tržištu... ja sam svojevremeno uzeo i prezadovljan sam. Lapovanje + ta pasta mi je skinulo oko 6-7C... Pogledaj i sam i proceni krajnji rezultat. U pitanu je Noctua NH-D14. 76C max na 4.8GHz sa Linx+AVX. Pod realnim opterećenjem tipično oko 67-68C na 1.44V... Naravno ne držim na ovoliko za svaki dan zbog napona, nego na 4.6GHz i 1.34V gde temp u realnosti bude max do oko 60-61C.
 

Prilozi

  • 4.8ghz-linx-max.jpg
    4.8ghz-linx-max.jpg
    167.3 KB · Pregleda: 115
Poslednja izmena:
Posle 1.5 god koriscenja AS5 paste i dalje nije promenila karakteristike.
 
Pošto uskoro moram da menjam pastu,koju preporučujete a da može da se nabavi u Srbiji?Razmišljao sam o AS5 ali me baš zanima iz vašeg iskustva ima li još neka pasta a da je u istom rangu.
 
Do sad sam koristio Ceramique (pakovanje od 20g) koja se stegla od stajanja i ne bih je opet uzimao.
Mislim se izmedju:
1. Noctua NT-H1 (3g) 440din.
2. Artic Silver MX-4 (4g) 600din.
3. Xigmatek PTI-G3606 (3g) 640din.
4. AS5 (3.5)g 760din
5. Prolimatech PK-1 Nano Aluminium (5g) 1200din. (po testovima je najbolja i najvece je pakovanje, ali cini mi se da je preskupa za ono sto mislim da bih dobio mozda stepen ili dva nizu temperaturu)

Interesuje me misljenje korisnika gore navedenih pasti i ako je neko nasao negde jeftinije, a posebno ako je neko koristio ili koristi ovu Prolimatic da li se isplati dodati 600-700 kinti?
 
koristim Artic Silver MX-4 i zadovoljan sam.:)
izuzetno lako se razmazuje, nije potrebno 200 sati da postigne radne karakteristike, ne mora da se menja svake godine jer vremenom ne gubi svojstva, a sto se termalnih karakteristika tice - odlicna je.u pakovanju ima vise nego dosta za desetak upotreba i moze da se stavi i na graficku kartu. ne reaguje sa podlogom kao neke silikonske i " metalne " paste, a ni struju ne provodi tako da nisi u opasnosti da slucajno kratko spojis nesto ako ti pobegne sa hladnjaka ili kapne negde gde netreba.

od gore navedenih ja bih ( sam )uzeo bas nju.
 
Pa planirao sam da uzmem MX-4, ali nije bilo na stanju u E.... morao da cekam dva dana, pa sam uzeo Noctua NT-H1. Zamenio sam je na Cpu, grafici bez obzira sto ne pise da moze i na Northbridge (pasivno). Lako se razmazuje i ne provodi struju. Bice sigurno bolja od ove stare Ceramique. Sad sam u fazi farbanja kucista, pa kad budem sve sastavio videcu razlike u temperaturama (pre svega na grafi). Mozda i pazarim MX-4 ako budem morao ;)
 
da ces morati - neces.

blaga prednost Artic Silver MX-4 nad noctua-inom def. pastom ne opravdava dodatno ulaganje u jos jednu pastu.
narocito ako si zadovoljan. ;)
 
Meni se Noctuina pasta sasvim dobro pokazala, za nijansu bolja nego OCQ freeze.
 
Cooler Master High Performance mi se pokazala 5 stepeni boljim resenjem u idle/load nego pomenuta OCZ Freeze. Noctua je tu +-2C, sto je meni nebitno . Thermalright Chill Factor me je razocarao (mozda mi je naleteo neki skart), losiji je bio od OCZ Freeze.
 
Evo sad sam bas narucio Prolimatech PK-1 i 3x Arctic Cooling F12 venta pa da vidim jel moze to jos koji stepen nize. krastavac kad bi uspeo jos 4 stepena da spustim temp mogao bi da teram proc za jos 100-150mhz vise a da mi temp bude ispod 55C :)

Inace, testirao sam kod mene CoolerMaster High Performance, Arctic Silver Ceramique, Arctic Silver MX-2 i to izgleda ovako na max temperaturama 57C, 61C, 55C istim redosledom kao sto su navedene. Tako da pasta komotno moze da promeni do 6C iz mog primera. Ako Prolimatech moze jos 2-3 stepena da spusti to bi bilo extra :)

Po skinnee-ju bi trebalo da moze PK-1 da bude bolja od MX-2 za 3 cela stepena, a njegovi testovi su mi za sada bili merodavni sto se tice radijatora i pumpu... Javljam sutra, prekosutra rezultat.
 
Jel moze neko da preporuci nekoliko kvalitetnih pasti,do npr 800 din.
Trnutno koristim pastu koju sam dobio uz 212+,pa me zanima neka koja bi mi spustila temperature za 5+ stepeni.
Hvala

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk
 
Ljudi,gde u Srbistanu(Beograd) moze da se kupi neka od ovih pasta?.....moze i na pm,ako je zabranjeno rekalmiranje

Coolink Chillaramic

Arctic Silver MX-2

CoolerMaster High Performance
 
Do sad sam koristio Ceramique (pakovanje od 20g) koja se stegla od stajanja i ne bih je opet uzimao.

Ima fora kako se upotrebljava ta pasta kada se stegne. Zastitis pastu necim i stavis je u toplu vodu da popusti malo pa onda upotrebis i tako svaki put pre upotrebe. Skoro sam citao negde kako se upotrebljava ako te bude interesovalo mogu da iskopam tacan postupak ;)


A sta kazete za ovaj test http://translate.google.com/translate?act=url&hl=sr&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.rs&sl=de&tl=en&u=http://www.hardwaremax.net/charts/waermeleitpasten.html :eyebrows:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno