Šta je novo?

Veliki problem!

stankovic82

Slavan
Učlanjen(a)
12.01.2009
Poruke
2,631
Poena
405
Jutros sam se probudio i kako to obicno biva ponedeljkom,ceka me problem.
Racunar nece da udje u Windows.U stvari,on ne izbacuje nikakvu sliku,posle par sekundi samo izbaci na monitoru no signal.Vadio sam grafiku,memoriju...I non stop je prisutan onaj zvuk cd-roma,znaci cd-rom se neprestano cuje.Probao sam i njega da iskljucim ali ostaje problem Da li neko zna sta moze biti problem.Nocas sam imao problema sa strujom ali racunar nije radio,mada je bio prikljucen na mrezu.
 
Probaj da uđeš u Safe Mode pa da izbrišeš drajver za grafičku...
 
Kako da udje u safe mod kad lepo covek rece da ne daje uopste sliku na monitoru :)
Ako si vec probao da izvadis memoriju i grafiku i i dalje je isto onda ti ne ostaje nista drugo nego da ides sistemom eliminacije. Podji od napajanja pa onda graficke, memorije, naravno probaj da pozajmis negde ispravne komponente da bi probao. A pre toga probaj opet da resetujes bios na ploci. Ako nista od ovoga ne prodje onda je moguce da je ploca otisla.
 
Kako da udje u safe mod kad lepo covek rece da ne daje uopste sliku na monitoru :)
Ako si vec probao da izvadis memoriju i grafiku i i dalje je isto onda ti ne ostaje nista drugo nego da ides sistemom eliminacije. Podji od napajanja pa onda graficke, memorije, naravno probaj da pozajmis negde ispravne komponente da bi probao. A pre toga probaj opet da resetujes bios na ploci. Ako nista od ovoga ne prodje onda je moguce da je ploca otisla.

Slazem se sa svim ovim sto si napisao, ali ajde neka krene od najlakse stvari, tj. biosa. resetuj bios na ploci pa vidi da li ces da dobijes sliku. Ako ne, onda kreni redom jednu po jednu komponentu da menjas dok ne nadjes gde lezi problem
 
Ja sam razumeo iz prvog posta da se upali monitor ali da kada treba da uđe u OS postane crn....

Ako nije to, onda standardna procedura:

resetovanje CMOS-a, vađenje jednog pa drugog modula memorije (mada ne verujem da je memorija, jer bi dao neki beep), probaj da prebaciš monitor na integrisanu grafiku na ploči ako je imaš, pogledaj da li ti se okreću kuleri na procesoru i grafici). Ako imaš od nekoga pozajmi napajanje i isprobaj ga.
 
Poslednja izmena:
Resetovao sam BIOS,ali nije ni to.Znaci,racunar palim,rade svi kuleri ali na monitoru nista.Znaci ne izbaci mi ni onaj ASUS logo,nista.
 
Napajanje, grafika, ploča ili procesor (najmanja verovatnoća za ovo poslednje).
 
Uh,ocigledno je nesto crklo.Nadam se da je napajanje,kada vec moraju da se daju pare.Nista,videcu sta je,pa javicu kada budem resio problem.Hvala svima,na odgovorima.
 
1. probaj da izvadiš grafičku i zakačiš monitor na integrisanu
2. ako imaš dodatnih kartica u kompu povadi ih
3. očisti kontakte na grafičkoj, memoriji i dodatnim karticama gumicom za brisanje, a slotove očisti kompresorom ili usisivačem
4. poskidaj sve komponente sa ploče, zajedno sa procesorom, otkači kablove za napajanje i zvadi bateriju i ostavi komp neko vreme, jedno pola sata ili više, pa vrati nazad cpu i memoriju i probaj ga tako...

ne moraš sve korake odraditi ako da sliku, ja ovako obično radim kad mi dođe mašina bez slike, možeš još probati sa drugim napajanjem ili procesorom (mala je šansa da je do cpu-a), probaj isto samo sa jednim modulom memorije u raznim slotovima, ako ne da sliku posle svega ovoga najverovatnije je matična...

srećno
 
Posto vidim da imas 4GB RAM 2x2 probaj module,izvadi prvo jedan pa ga probaj,a onda drugi...isti problem imao sa 8GB 4X2 (2GB mi crklo i samo NO SIGNAL) ;)
 
Ali ako je RAM neispravan najčešće pišti spiker isprekidano nakon paljenja...
 
Ali ako je RAM neispravan najčešće pišti spiker isprekidano nakon paljenja...

Kod mene je bilo standardno paljenje racunara,NO SIGNAL me odmah povukao na grafiku..skidao stavljao drugu i nista..i onda probam memoriju od 8GB 4x2 1 modul je bio neispravan,ta stara masina i danas mi radi ok samo na 3x2 tj 6GB RAM mem.
 
Nazad
Vrh Dno