Šta je novo?

Vek digitalaca?

prle83

Slavan
Učlanjen(a)
20.11.2005
Poruke
155
Poena
319
Kakva su vasa iskustva? Koliko slika mogu da odrade pre nego sto im dodje vreme za bacanje? Naravno, za razne proizvodjace i modele.
 
Nema pravila...
Evo, ja imam u firmi i dva Olympus Camedia C-1400L (1,4 mpix) iz (mislim) 1997. i, iako su ko zna koliko fotki napravili za ovo vreme, i dalje funkcionišu. Svaki je bio i po jednom na popravci (mehanički kvarovi usled pada).
Dakle, odgovor je: jako puno fotki - verovatno niko ne može precizirati (prognozirati) tačan broj...

p.s. Naravno, fotoaparat može da crkne i posle svega 1 napravljene fotke, dakle, relativna kategorija...
 
Ne zamajav je se time :)
To je pitanje jos gore nego "Koliko CD-RW moze da snimi diskova" :d

Sony MVC iz 2000, slikao sam skoro 20k fotki i sve sljaka OK. Doduse, poslednjih 2 godine stoji na polici i ne koristi se. Vezan sam za taj aparat, pa ga cuvam :)
 
Ok, zanimao me je cisto red velicine. Nije isto 1k, 10k, i 100k. U counter-u na aparatu postoje 4 cifre, pa rekoh da mu nekih 10k nije i realni maximum.
 
Ja sam sa A70 ispucao 11000 fotki i radi ok. Ali, crk'o je negde oko 4000 zbog jednog dela viška u objektivu :mad: . Sam sam to popravio.

Htedoh reći, kontrola kvaliteta kod jeftinih digitalaca ja slaba i ima svačega. Ali, do 20-30k ne bi trebalo biti problema.

BTW, pogledajte ovu vest: http://www.dpreview.com/news/0512/05122003sony_chinacam.asp
 
ja picim oko 6k, pljuc...pljuc... na mom a70 i radi josh. neki put mu pici neka struja kroz senzor i vidi se na slici kao smetnje na TVu, ali to je do nekog kontakta. ja ga samo malo izgibam rukama i on se smiri.
made in malezija
 
Poslednja izmena:
znaci to je ta vozdrica kod canon-a? fin thread da se vidi i ona druga strana medalje
 
Poslednja izmena:
ima-li-koga-tu je napisao(la):
na mom a70 i radi josh. neki put mu pici neka struja kroz senzor i vidi se na slici kao smetnje na TVu, ali to je do nekog kontakta. ja ga samo malo izgibam rukama i on se smiri.
made in malezija
Pazi kad je i kod mene isti slučaj na a60 (LCD, kad menjam baterije). :)

Ja sam za mesec i po sa a60 ispucao između 5.500 i 7.000 fotki (približna procena), koliko je prethodni vlasnik (neki porodični čovek, ostale mu sve njegove fotke sa ovogodišnjeg letovanja na kartici :p) ispucao mogu samo da nagađam, ali nije skupljao prašinu sudeći po "stanju". Plašim se za njega. :D

http://www.benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=734489&postcount=8
 
ma pusti stanje,vazno da je brojac poceo od nule kad si ga uzeo...........
 
pogresio sam, nije 6k, nego 60k. vidim ja nesto mi sumnjivo.
e da...

kod mene se te smetnje vide i na fotografiji, ako ga ne "smirim" pre toga. pozajmio sam ga drugu kad je bio na letovanju, i zeznuo mu je par fotki...ali nisam se setio da mu kazem da ga izgiba kad se to desi, uopste sam taj problem smetnuo sa uma..
 
Te smetnje na slikama su posledica greške na Sony cecedejovima koji su u većini aprata. To je ona priča od pre koji mesec kada su skoro svi proizvođači objavili da vrše besplatnu zamenu CCD čipova na pojedinim modelima svojih aparata. Događa sa ponekad i na mom A70. Liči na neke ljubičaste pruge i liči na ono što su proizvođači na svojim sajtovima navodili kao moguće "probleme tokom exploatacije".
 
andjelkoyu je napisao(la):
Ja sam za mesec i po sa a60 ispucao između 5.500 i 7.000 fotki

Ja sam malo dete za tebe:) Toliko sam ispucao za godinu i po, a ljudi me pitaju sta radim kad toliko slikam! Inace negde pre godinu dana se pojavio jedan mrtav piksel (posle otprilike 3500 fotki), a pre neki dan i drugi. Osim toga sve sljaka odlicno, mada je jednom prilikom pao sa sedista bajsa na beton.
U pitanju je A75, inace za A60 sa slike ne znam koliko je ispucao ali sudeci po stanju u kom je mnogo (obratite paznju na tockic sa modovima, ladno se nista ne vidi). E na njegovom displeju je slika kao tv smetnje (ali bukvalno, svakih par sekundi linije i sneg) a slike su odlicne samo jednu sam video losu (druga slika je 100% crop quality12 u ps, i cela je ovakva).

ima-li-koga-tu jel se i kod tebe desi da napravi ovaku fotku i jel to cesto? Kontam da ce to sve cesce da se desava pa mi pojasni malo to "gibanje", kako izvodis tu gimnastiku? I jesam ja to razumeo da si ispucao 60000 i slovima sezdeset hiljada fotki?

PS. Prodajem A60, jos uvek ima original foliju:)
(sala mala, ne prodajem nista, nije oglas)
 

Prilozi

  • A60.jpg
    A60.jpg
    33.8 KB · Pregleda: 118
  • IMG_0005 copy.jpg
    IMG_0005 copy.jpg
    130 KB · Pregleda: 100
:D

Meni se te "smetnje" inače ne vide na fotkama, samo na LCD-u. U stvari lažem, videle su se neke čudne linije na 1 ili 2 fotke do sada koje su fotkane noću i to je sve. Elem, Jeremy, pa tvoj a60 izgleda 3x gore nego moj! Ispade moj još i dobar. :p Meni za sada nije ispadao jer ga u tom pogledu zaista pazim, ali ne znam da li je prethodnom vlasniku... zarad mirne savesti uvek pretpostavljam da nije. :D
 
Poslednja izmena:
kako znate koliko ste puta slikali, odprilike ili postoji neki brojac kao na mobilnom minuti?
 
Pa piše ti u imenu fajla. Ako si na to mislio??
 
zar to nije datum i broj slike u tom folderu. tj ne pamti broj slike od pre dve tri godine pa nastalja dalje nego ide ispocetka. ne pise slika, naprimer 9458.jpg pa da znam koliko sam do sada puta slikao.
 
Poslednja izmena:
Pa zapamticesh valjda svaki put kad resetuje brojach na 10.000 :)
 
Vrh Dno