Šta je novo?

Veš mašine

Ne bih se slozio. Imao sam i ja ovo misljenje pa sam posle Aristonove masine kupio Bosch. Isti uslovi isto sve Bosch je uspeo da mi izbeli majice koje su bile sive a krpe koje donosim iz kafica uspe da opere bez da ih prethodno otkuvam u loncu
Ima i do tvrdoce vode,ali ima i do praska takodje.Ali opet velika je razlika izmedju Indesit/Ariston i Bosch.
Koji model izabrati od ova 2:
  • HAIER HW80-B14979-S
  • LG F2WR509SWW.
Hvala unapred na odgovorima.
Obe su dobre.
Valja li čemu BEKO WUE 8622B XCW ?
Za cenu koju kosta je dobra.Imas i Gorenje WNEI 74BS za 36500 ona je isto ok za te pare.
 
Zato i gledam Beko i Gorenje, jer za ta dva proizvođača imaju solidnu podršku u tom cenovnom razredu.
 
Ima li neko preporuku za majstora, za Gorenje masinu? Da je ok majstor i da naplacuje razumno. Beograd.
Ne znam da li postoji neka posebna tema za majstore?
 
Da, kao LG Wash Tower.
Samo šta se dešava sa sušilicom kada crkne veš mašina, ili obratno? Verovatno se sve u kompletu baca.
Drugo, ne vidim ni kod jednih ni kod drugih da se može čistiti filter ispred izmenjivača.
 
Sa strane ima nešto, možda su filteri.
 
Zdravo svima,

Dvoumim se između:
Gorenje WNEI74BS
Samsung WW80T304MBW/LE
Samsung WW80T4020EE1/LE

Jel može neko da me posavetuje šta da uzmem? 😁
Cena od 36000 do 41000 dinara.

Hvala,
 
Pre par dana napisah post za preporuku za slim masinu sa punjenjem odozgo. Trazio sam masinu koja ima mehanizam da vrati bubanj nakon pranja tako da kad otovorite poklopac masine bubanj je zakljucan i njegov poklopac je na poziciji spremanoj za otvaranje, ne mora da se vrti. Obe Candy masine koje sam imao ranije su imale ovaj mehanizam, jedna je bila skuplja a druga bas entry lvl, obe kupljene 2000. i neke. Imam jos jednu sa punjenjem odozgo ali Whirpool koji tu funkciju nema i takodje je bio entry model. Misleci da je ovo kod Candy standardno uzeo sam Candy CSTG 482DVE/1-S za koji feature set ukljucuje "gentle touch" otvaranje medjutim ispostavlja se da ovaj model nema to automatsko pozicioniranje vrata bubnja, mora da se vrti.

E sad, nigde vise ni ne nalazim uopste pominjanje takvog mehanizma igde. Otisao sam do Tehnomanije gde su imali par top loading masina i ni jedna nema zakljucan bubanj samim tim verovatno ni tu funkciju. Kada sam pitao radnike oni nisu imali ni ideju o cemu pricam (sto i nije neki parametar, uglavnom i nemaju pojma sta prodaju).

Da li iko zna postoje li masine sa ovim mehanizmom sada, Candy ili neke druge, ili je to negde usput ukinuto kao "suvisno"?
 
Izgleda da je danas bitno da postoji displej u boji sa nebitnim stvarima, a ono što je zaista bitno i korisno da se izbacuje kao višak...
 
Pozdrav svima!

Da li neko ima iskustva sa Favorit veš mašinama? Dobio sam preporuku za njih, konkretno model sa inverter motorom, 8122N BLDC.

Svaki savet toplo dobrodošao!
 
Pozdrav, uzeo sam ves mašinu Bosch WGG14402BY..Ali nailazim na probleme..Naime, nevezano za kolicinu stvari u bubnju(bio on skroz pun ili skroz prazan), masina pri manjim obrtajima lupa, dok na vecim obrtajima je skroz mirna. Cak se u nekoliko navrata desilo da se masina pomeri sama od sebe. Proverio sam da li je dobro nivelisana sa libelom, u granicama je. Sta moze biti razlog tome i kako resiti to? Unapred hvala.
 
Pre par dana napisah post za preporuku za slim masinu sa punjenjem odozgo. Trazio sam masinu koja ima mehanizam da vrati bubanj nakon pranja tako da kad otovorite poklopac masine bubanj je zakljucan i njegov poklopac je na poziciji spremanoj za otvaranje, ne mora da se vrti. Obe Candy masine koje sam imao ranije su imale ovaj mehanizam, jedna je bila skuplja a druga bas entry lvl, obe kupljene 2000. i neke. Imam jos jednu sa punjenjem odozgo ali Whirpool koji tu funkciju nema i takodje je bio entry model. Misleci da je ovo kod Candy standardno uzeo sam Candy CSTG 482DVE/1-S za koji feature set ukljucuje "gentle touch" otvaranje medjutim ispostavlja se da ovaj model nema to automatsko pozicioniranje vrata bubnja, mora da se vrti.

E sad, nigde vise ni ne nalazim uopste pominjanje takvog mehanizma igde. Otisao sam do Tehnomanije gde su imali par top loading masina i ni jedna nema zakljucan bubanj samim tim verovatno ni tu funkciju. Kada sam pitao radnike oni nisu imali ni ideju o cemu pricam (sto i nije neki parametar, uglavnom i nemaju pojma sta prodaju).

Da li iko zna postoje li masine sa ovim mehanizmom sada, Candy ili neke druge, ili je to negde usput ukinuto kao "suvisno"?
Ja koliko znam, Miele toploaderi to imaju danas. Mozda eventualno nesto od AEG/Elux ali nisam siguran.

Druga opcija koja mi je preporučune u sličnom cenovnom rangu jeste Tesla WF81493M.
Takođe intervter motor.

Ako neko ima iskustva, bio bih zahvalan.
Za izbegavati oba modela. Biraj npr Gorenje WNEI84BS, beko b3wf..
 
Ja koliko znam, Miele toploaderi to imaju danas. Mozda eventualno nesto od AEG/Elux ali nisam siguran.
Elux nema, barem modeli koje sam ja video, Miele sa svojom cenom jos da mora da se vrti bubanj pa da je zapalis komotno. :) Ajd ovo 39k Candy sto sam uzeo, prikladna je, nema tu funkciju, ok, koliko vidim nemaju ni dosta skuplje. Pristojno je tiha, odlicno pere u smislu 60C je 60C. As advertised, za tu cenu to je to. Realno bih se odrekao glupave NFC aplikacije koja nicemu ne sluzi za taj mehanizam ali jasno mi je kako trziste funkcionise, itd.
 
Poslednja izmena:
Možda ima još neku blokadu, skini poklopce i pregledaj. Ljuljni bubanj rukom da vidiš kako ide.
 
Nema potrebe za time. Blokade su jedna od stvari koje su najjasnije nacrtane u uputstvu. Često zalepe i na vratima mašine nalepnicu sa informacijom da se skinu blokada i gde se nalaze.
 
Pisali su ovde ljudi skoro za blokade do kojih da bi se došlo mora se skinuti po poneki poklopac.
 
Ovo prvi put cujem da mora da se skida poklopac da bi skinuo blokadu?
 
U prirucniku stoji da moze dodji do lupanja pri centrifugiranju ako ves nije dobro rasporedjen. Danas smo ponovo proverili nivelaciju, ali smo i pod nogice stavili po parce gume(cisto zbog vibracija, da ne seta), i sada radi besprekorno. Verovatno je problem bio u rasporedjivanju vesa (posto je bilo i tankog i debelog vesa).
 
Drugari sa Haier mašinama da li znate koja je temperatura pranja kad se uključi stain removal opcija i koristite li ovu opciju pranja?
 
Na beli veš ne uključujes jer nema efekta ako pers belo na 95C, na ostalo mozes da uključujes ali ne znam tačno koja je temperatura osvežavanja parom. Ja koristim za ostali veš.
 
Nisam mislio na paru (steam) već na uklanjanje fleka (ikonice trava, vino, sok itd). Moja pretpostavka je da je u pitanju presetovana temperatura, ali nemam načina da proverim jer se pri izboru "stain removal" izgubi mogućnost konfigurisanja t.
 
Potrebna mi je preporuka za izbor slim masine sa punjenjem odozgo.

Nikakvih posebnih zahteva, sem da je sto jednostavnija za upotrebu (sa sto manje displeja/elektonike ako je moguce), i da se pokazala dobro u radu.

Bitne su mi najosnovnije funkcije (pranje sarenog vesa 30 stepeni, beli 40-60 stepeni), i pouzdan rad.
 
Nisam mislio na paru (steam) već na uklanjanje fleka (ikonice trava, vino, sok itd). Moja pretpostavka je da je u pitanju presetovana temperatura, ali nemam načina da proverim jer se pri izboru "stain removal" izgubi mogućnost konfigurisanja t.
Na aplikaciji mogu da menjam zadatu temperaturu na programima za uklanjanje fleka. Po difoltu su 30-40 C.
 
Odlozio sam kupovinu ves masine zbog onoga sto je vukmirica napisala o Beko ves masini na prethodnoj strani ove teme.
Pocetkom sledece nedelje moram da donesem odluku o kupovini a jos uvek ne znam koja je best buy.
Planirao sam da uzmem Beko WUE 7722 XW0 za 38 hiljada u BC g___p ali trenutno je nemaju na lageru u toj prodavnici.

Da li dostavljaci ves masine pomognu oko postavljanja ako im se ne plati deblokada bubnja?
Koju od masina sa spiska je po vama najbolja do 40 hiljada?
Gorenje WNEI 74 BS ~36500 dinara
BEKO WUE 8622B XCW
BEKO B3WFU 78225 WB 8 kg, 1200 rpm
BEKO WUE 8726 XST

Primetio sam da na sajtu eponuda nema svih prodavnica bele tehnike.
Moram do ponedeljka da narucim masinu.
Unapred hvala na odgovorima.
 
Koliko puta nedeljno ukljucujes masinu tj.da li cesto koristis ili ne.Sve su ove sa spiska manje vise slicne po kvalitetu samo Gorenje ima dodat senzor tezine pa smanjuje vreme pranja ako ima manje vesa.
 
^
Hvala ti na brzom odgovoru.
Masinu bih koristio najvise 10 puta mesecno a najcesce 7-8 puta.
Vidim da ljudi pisu da je u neke masine potrebno dodati vodu i da ne operu dobro ves.
Beko masinu bih uzeo zbog produzene garancije i pro smart inverter motor ali cu kupitii masinu koju mi vi preporucite.
Koliko je bitan broj obrtaja kod ves masina?
Jesu li ok masine koje imaju 1200 obrtaja?
 
Vrh Dno