Šta je novo?

Veš mašine

Je li Beko B3WFU 77225 WB dobra kupovina za 30000? Valja li čemu?

Videh i Gorenje WNPI 84 BDS za 34k...
Moj brat juri isto neku masinu u tom cenovnom rangu i dobio je preporuku od drugara koji se razume oko masina za ves za model

Beko WUE7722C​

Brat trazi neku od 7kg kapaciteta i ovaj drugar mu je preporucio ovaj model.
32 soma je skroz ok cena za ovaj model.Ima dosta dobrih programa za pranje i dosta njih se moze skratiti prilikom pranja.
Sad ima li neke razlike izmedju te beko za koju si ti pitao i ovu sto sam naveo u linku stvarno ne znam.
Javice se vec neko ko ima vise iskustva oko ovih modela.
 
Moj brat juri isto neku masinu u tom cenovnom rangu i dobio je preporuku od drugara koji se razume oko masina za ves za model

Beko WUE7722C​

Brat trazi neku od 7kg kapaciteta i ovaj drugar mu je preporucio ovaj model.
32 soma je skroz ok cena za ovaj model.Ima dosta dobrih programa za pranje i dosta njih se moze skratiti prilikom pranja.
Sad ima li neke razlike izmedju te beko za koju si ti pitao i ovu sto sam naveo u linku stvarno ne znam.
Javice se vec neko ko ima vise iskustva oko ovih modela.

ova Beko ne moze da skrati programe pranja..
Inače mašina je odlična!!!
 
Ukoliko standardno trajanje programa nije baš neko predugačko i ukoliko postoji bar jedan brzi program, mislim da ne treba mašinu eliminisati iz kupovine zbog nepostojanja skraćivanja programa. Važno je da je mašina dobra, a većina će sama malo skratiti program kada ima manje veša.
Npr. kod moje mašine skraćivanje programa je za oko 30minita na programu pamuk na 60C, 75C i 90C, odnosno za oko 15 minuta za programu za obojeno na 40C, 50C i 60C (pritom ne menja max. količinu veša). Tako da i nije neka ogromna razlika.
 
Testirana sinoć i preksinoć, treba vremena da se upoznamo još sa programima ali je mašina extra. Nivelisana I postavljeni zvučni sundjeri ispod mašine, skinute blokade(4 srafa). Mašina je necujna u toku rada, na 1400 obrtaja se čuje ali ne mnogo. Sve u svemu za prva 2 pranja sam zadovoljan, ogroman bubanj, led svetlo u bubnju, mnoštvo programa, zvuk na biranju programa, pri paljenju i završetku je interesantna. Sve u svemu za sada preporuka za ovaj model HAIER.
 
Bolje Vas našao…😉
Nadam se da je odluka bila dobra.
Pišem prve utiske po montaži za par dana. baš me interesuje kako će se pokazati u poređenju sa drugom tj. prvom mašinom.
 
I naravno javi utiske, nadam se da ces biti zadovoljan kao i ja.
 
Resio da kupim Candy masinu, posto je prethodna radila savrseno vise od 15 god, ali posle ovde procitanih komentara sam se predomislio...
Neki predlog tj neki konkretan model za masinu do 500e?
Bitno je da bude bar 8kg.
Od funkcija ne treba nista posebno da ima, klasicni programi su sasvim dovoljni.
Samung, Lg, Bosch..?
Hvala.
 
Mašina stigla juče, na isporuku sam čekao nepuna 24h.
Montirana, zatim odrađeno “prazno pranje”, pa onda i jedno regularno.
Prvi utisci sasvim OK. Za više utisaka mora i više pranja…😉

@maxy @tobacco road dva pitanja:
da li ste kod registracije za 7g garancije u polje broj računa kupovine, unosili PFR broj računa ili brojač računa?
Kratki program od 15 min. po uputstvu je samo za 1kg veša, to mi deluje neupotrebljivo… da li ste ga koristili sa više kg veša od navedenog u uputstvu?

E i hvala Vam na preporukuma…😉
 
Ja sam uneo brojač računa. Da li sam pogrešio, nadam se da nikada neću saznati :)

Vidi na i-time koliko možeš da produžiš program kako bi ubacio još veša (na aplikaciji možeš sam proces pranja da povećavaš u intervalima od 3 do 12 minuta). Realno, brzi program 15" može da opere malo veša (par manjih stvari ili jedan pamučni duks, trenerku i sl.), ne može baš pola mašine ili punu mašinu.
No, tih 15" se odnosni na pranje hladnom vodom.
 
Da, dobio sam dva mejla.
Dve registracije moraju da se urade. Jedna za garanciju od 7 godina i druga za garanciju na inverter motor od 15 godina.
 
Resio da kupim Candy masinu, posto je prethodna radila savrseno vise od 15 god, ali posle ovde procitanih komentara sam se predomislio...
Neki predlog tj neki konkretan model za masinu do 500e?
Bitno je da bude bar 8kg.
Od funkcija ne treba nista posebno da ima, klasicni programi su sasvim dovoljni.
Samung, Lg, Bosch..?
Hvala.
Candy je pridruznica Haier brenda tj kinezi su ih kupili. Vrlo verovatno da imaju slične modele.
Ako je Haumier jeftiniji onda njega kupi. Vrlo verovatno da mu dodje na isto.
 
Nemaju nista zajednicko.Sem sto je Haier kupio Candy nista drugo zajednicko nemaju
 
Bravo za njih, cim su hteli da budu zasebni i dalje. Verujem da imaju kvalitet i da žele da ga zadrže.
 
Kandi, Huver, Hajer. Tim redom od dna ka vrhu ponude u okviru grupe. Inače, cene Hajer modela su duplo veće od Kandija.
 
Mašina stigla juče, na isporuku sam čekao nepuna 24h.
Montirana, zatim odrađeno “prazno pranje”, pa onda i jedno regularno.
Prvi utisci sasvim OK. Za više utisaka mora i više pranja…😉

@maxy @tobacco road dva pitanja:
da li ste kod registracije za 7g garancije u polje broj računa kupovine, unosili PFR broj računa ili brojač računa?
Kratki program od 15 min. po uputstvu je samo za 1kg veša, to mi deluje neupotrebljivo… da li ste ga koristili sa više kg veša od navedenog u uputstvu?

E i hvala Vam na preporukuma…😉
Ja sam uneo PFR broj računa kao što se unosi za onu nagradnu igru "Uzmi Račun i Pobedi" 🤣, ako si dobio mejl i pdf file sa garancijom onda je sve ok. Taj program od 15' nisam koristio do sada, više koristim i-time + para pa tu izaberes trajanje programa. Ako dodas još i paru tu ti se dodaje nekih 30' dužeg pranja.
@maxy me je posetio za registraciju inverter motora, ja uradio samo za mašinu, pa sam upravo odradio i za motor. Tnx bro... 👍
 
Ocistih filter na kandiju posle 84 pranja...

Realno nisam ni morao...

Kupite kandi, pere masina kao luda. Suši jos bolje 😀
 

Prilozi

  • Screenshot_20231117-130015_simply-Fi.jpg
    Screenshot_20231117-130015_simply-Fi.jpg
    74 KB · Pregleda: 43
  • Screenshot_20231117-130041_Gallery.jpg
    Screenshot_20231117-130041_Gallery.jpg
    64.6 KB · Pregleda: 37
  • Screenshot_20231117-130045_Gallery.jpg
    Screenshot_20231117-130045_Gallery.jpg
    70.3 KB · Pregleda: 35
  • Screenshot_20231117-130048_Gallery.jpg
    Screenshot_20231117-130048_Gallery.jpg
    55.6 KB · Pregleda: 38
  • Screenshot_20231117-130700_simply-Fi.jpg
    Screenshot_20231117-130700_simply-Fi.jpg
    69.7 KB · Pregleda: 42
Drz' se ti tog kandija, a pusti ostale da kupuju sta valja :D
 
Ocistih filter na kandiju posle 84 pranja...

Realno nisam ni morao...

Kupite kandi, pere masina kao luda. Suši jos bolje 😀
Evo ovde se vidi razlika između Hajera i Kandija. Hajer ima posebno izvedeno crevo za odvod vode (npr. u neku posudu), dok se kod Kandija ta voda odmah razlije po podu, čim se filter malo odvrne. Nije da je neki problem, ali recimo bitna stvar za one koji mašinu ne drže na pločicama.
 
Može zaista da bude korisna stvar, ali ne mora ništa za sebe da znači. Npr. ni Miele mašine nemaju to crevo.
 
Može zaista da bude korisna stvar, ali ne mora ništa za sebe da znači. Npr. ni Miele mašine nemaju to crevo.
Možda nemaju sve ali imaju. Ja sam imao Miele koje je imalo to crevo, kao i poslednja Siemens je imalo to crevo. Veoma korisno rešenje.
 
Kako se čisti kondenzator kod kombinovanih mašina?
 
Nazad
Vrh Dno