Šta je novo?

vazdušni kuler za 5700X do 60€

Ulrich

Poštovan
Učlanjen(a)
04.12.2020
Poruke
761
Poena
95
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X & DeepCool AS500
Matična ploča
MSI B450 Tomahawk Max
RAM
32 GB (2x16GB) Kingston Fury Renegade 3600Mhz
GPU
ASRock Radeon RX 6900 XT Phantom Gaming
Storage
Samsung SSD 860 EVO 1TB & Kingston SKC 600 512GB & Seagate Barracuda 4GB,2GB
Zvuk
Creative Sound BlasterX G5 & Genius SW-G2.1 1250 & Samson SR850
PSU
FSP Hydro G PRO ATX3.0 1000W
Kućište
Sama Ark
Monitor
Gigabyte M32UC & Philips 325E1 & Philips 272E1GAEZ
Miš & tastatura
A4Tech W60 & Redragon Vishny
Laptop
HP Omen 17
Mobilni telefon
Samsung Galaxy M51
Pristup internetu
  1. Optički internet
Nešto i nisam oduševljen kako LC CC 120 RGB sa Artic ventilatorom hladi 5700X.....mislim,radi posao nekako ali pod punim opterećenjem posle nekog vremena predje i 61,62,63 stepena.....nekada i više....da ne pominjem da onda postaje i bučniji...

Pa me zanima šta je neki best buy od kulera do nekih 50-60 eura.......naravno da što bolje i tiše hladi 5700X.....da li ovako nešto

 
Ja,valjda,navikao na prethodni procesor ryzen 3600,ovaj LC CC 120 sa tim Artic ventilatorom ga je tako hladio da ni pod punim opterećenjem,posle par sati gaminga, retko kad je prelazio 53,54,55 stepena i bio solidno tih....:)

Pa sam zato mislio,da li postoji neki skuplji kuler koji bi i ovaj 5700X držao u tim nekim granicama....:).....ovako,u nešto zahtevnijim igrama temperatura mu se bliži i 70tom stepenu a i postaje solidno bučan,što me nervira
 
Poslednja izmena:
Ja,valjda,navikao na prethodni procesor ryzen 3600,ovaj LC CC 120 sa tim Artic ventilatorom ga je tako hladio da ni pod punim opterećenjem retko kad je prelazio 53,54,55 stepena i bio solidno tih....:)
Meni sa CoolerMaster MF240L Ryzen 5 3600 šibao i do 80 stepeni prilikom igranja. Stavio sam sada Arctic Freezer E-sports duo i on ga drži na 78 maks u Witcher 3, a za moj budući 7800X3D sam naručio Deepcool AK620.
 
Ček, sti cpu kod tebe isao do 80 a kod njega 55 uz losije hladjenje?

E-sports odličan
 

Id-cooling Se-224-xts Black​


SCYTHE Mugen 5 TUF Gaming Alliance

Artic I35 RGB

Koji je najbolji od ova tri?....cene su od 35 do 55 eura


Arthur,jesi ti menjao redovno termalnu pastu na kuleru?...koje kućište koristiš?
 
Ček, sti cpu kod tebe isao do 80 a kod njega 55 uz losije hladjenje?
Iz nekog razloga moj CM AIO radi slabije nego Arctic Freezer 34 E-Sports Duo, a kućište mi je, istina, drugačije provetreno sad sa vazdušnim. Dva ventilatora koji su hladili radijator sad samo izvlače toplinu iz kućišta tamo gde je bio radijator.
ALI...
...Arctic Freezer 34 ima bakarno podnožje koje je poprilično usko ( 4 heatpipe-a ) i koje pokriva 2/3 R5 3600 procesora i nema teoretske šanse da ga stavim na 7800X3D. AK620 ima niklovano i veće podnožje i samim tim je mnogo bolji kuler za novije procesore.

Inače nemam ništa protiv freezer-a, odličan kuler.
Arthur,jesi ti menjao redovno termalnu pastu na kuleru?...koje kućište koristiš?
Jesam menjao termalnu pastu gotovo najmanje jednom godišnje. Problem kod CoolerMAster AIO jeste što koriste one "default" plastične "kačilice" od procesora i posle mesec dana šrafovi koji pričvršćuju glavu pumpe obavezno popuste, te moram da ih zatežem, ali me to strašno nervira, ma koliko je to, bukvalno, 3 minuta posla mesečno.

Inače, koristim Thermaltake 500 tower kućište, dva 12 venta spreda koji uvlače vazduh za 2x12 koji ga guraju u kućište i 2x12 na radijatoru, tako je bilo. Videti u attachmentu. Sada je razlika što je vazdušni umesto AIO, a dva venta su i dalje gore, samo bez radijatora. Što se provetrenosti tiče to nije problem, ali uvek mi je bilo tako. I na BeQuiet Silent Base 801 mi je bilo isto.

Posle toliko vremena sam naučio šta i kako ohladiti kućište i komponente, gde i kako šts postaviti, ali uvek kod mene bar 20 stepeni toplije nego na testovima ili iz priča.

Edit: Stavio sam fotku mog starog BQ kućišta, sve 14 ventovi gde treba, plus AIO i temperatura ni blizu tvojim nabrojanim.
 

Prilozi

  • The Tower 500 11-10-2022 004.jpg
    The Tower 500 11-10-2022 004.jpg
    131.9 KB · Pregleda: 60
  • old.jpg
    old.jpg
    275.7 KB · Pregleda: 55
Poslednja izmena:
Mislim da sam našao moj budući cooler.....trebalo bi da posluži i za neku AMD5 konfiguraciju nekada u budućnosti.....koliko vidim poprilicno su ga nahvalili po net-u,dobro hladi,tih,kompatibilan 1000% sa memorijama......cak ima i diksretno argb osvetljenje (za koji cu morati da nadjem neki adapter jer 450 Tomahawk MAx ne podržava argb vec samo rgb) :)


Samo me zanima da li je bas pu no bolji bas taj model sa dva ventilatora ili bi 5700X hladio odlično i model sa jednim ventilatorom (tj za koliko bolje hlade dva ventilatora)?


Ovaj sa dva venta je skoro 70 eura a sa jednim oko 50...
 

Id-cooling Se-224-xts Black​


SCYTHE Mugen 5 TUF Gaming Alliance

Artic I35 RGB

Koji je najbolji od ova tri?....cene su od 35 do 55 eura


Arthur,jesi ti menjao redovno termalnu pastu na kuleru?...koje kućište koristiš?
Više mi je dosadno da se ponavljam, Id-cooling se-225-xt black v2 jede malu decu.
Uzet na @Dogzilla preporuku.
A kod Ugara je koštao 45€.

EDIT: Sad gledam na Iponu ga više nema na stanju. Međutim u onom odseku reklamacija, kažu da ima 0.00% reklamacija na taj kuler... Eto i to je neka preporuka...
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam našao moj budući cooler.....trebalo bi da posluži i za neku AMD5 konfiguraciju nekada u budućnosti.....koliko vidim poprilicno su ga nahvalili po net-u,dobro hladi,tih,kompatibilan 1000% sa memorijama......cak ima i diksretno argb osvetljenje (za koji cu morati da nadjem neki adapter jer 450 Tomahawk MAx ne podržava argb vec samo rgb) :)


Samo me zanima da li je bas pu no bolji bas taj model sa dva ventilatora ili bi 5700X hladio odlično i model sa jednim ventilatorom (tj za koliko bolje hlade dva ventilatora)?


Ovaj sa dva venta je skoro 70 eura a sa jednim oko 50...
To je starija verzija, imas novi AK400 sa novim ventom.

 
imas novi AK400 sa novim ventom.
Razlicite klase kompletno, ne postoji direktan naslednik za AS500 jos uvek, tek je izasao Assassin IV kod Madjara za ~125-130 eur sa 135/140mm FK135/FK140 ventilatorom.

za tu cenu AS500 sa jednim ventilatorom je odlicna kupovina preko Madjara

EDIT: Sad gledam na Iponu ga više nema na stanju.
Nema previse se prodaje 😅 Barem je ID-226-XT ~36,37 eur sto je best-buy kod nas trenutno
 
Svidja mi se AS500 što ima ventilator od 140mm......iz mog iskustva,što veći ventilator - više gura vazduha- manje buke.....a pošto imam ogromno kućište,staje bez problema...

Btw ispalo je da je AS500 sa jednim ventilatorom 50 eura,a sa dva 83 eura.....mislim da se ne isplati tolika razlika u ceni,tako da idem na model sa jednim ventom....
 
@Ulrich ovo je tema za tvoj (budući) kuler. ona tema nije za pitanja šta kupiti od kulera.
hvala na razumevanju
 
Da ne otvaram novu temu, treba mi preporuka za kuler za ryzen 7 7700. U starom racunaru imam arctic freezer a35. Da li bi on bio ok ili da trazim nesto bolje?
 
Nazad
Vrh Dno