Šta je novo?

Vas prvi narezani CD :)

novakno1

Čuven
Učlanjen(a)
30.03.2004
Poruke
405
Poena
620
dakle, ne prvi cd koji ste kupili... neko prvi cd koji ste 'posmatrali' kako se reze, a usput ce to biti vas licni prvi CD ? :)

1997 godina, kod nekog lika me je odveo drugar da narezem svoj prvi back-up (slike skenirane, programci i male igrice sa neta, i direktorijum myDocuments ?!) na cd.. on je imao neki Ricoh (zver, a i mahina je bila zver).. rezao je na 2x... platio sam 10 maraka
stvarno je bilo lepo cekati 20tak minuta da se nareze... MOJ prvi cd :) imam ga i danas i citljiv je jos uvek :guitar:
 
Prvi narezani CD mi je bio tamo 94-95 godine, rezao sam backup za Amigu, mislim da je disk koshtao 150dm, a sam sam narezao prvi disk negde 97-98. godine na jednom od prvih IDE rezacha,2x HP 7100i, jedini hardver u zivotu za koji sam se zeznuo ;)
 
Eh, dobra stara vremena kada je CD rezac izgledao kao video rekorder :wall:
te 1993 godine (sredina Oktobra), CD od 540 mb i cady, SCIENCE FICTION! Snimao sam neki backup sa disketa, i nisam mogao ni da izvucem 200 mb sve zajedno. :cigar:
 
Cudno, bas sam se neki dan setio stare muzicke koja na sebi ima 4 ide konektora|))

mislim 94, ukupno dva rezaca i ukupno 1 dvd klub u zemlji ciji sam dugo bio clan (prvi myst i ostale klik klik igre)...
moj prvi disk oko 180dm... otprilike sve sto je moglo da se nadje u katalozima doticnih pirata (vise njih se ujedinilo, pa kupilo rezac)
rezac externa mrcina 1x, izgledao kao ekspres lonac

drugi je rezan na eksternoj yamahi koja vec dobija obrise danasnje masine i kostao je humanih 120dm, pri cemu nisam znao sta sve da narezem na njega, pa sam isao 2 ili 3 puta u bg...

kuriozitet mi je bila i originalna encarta 95 (mislim iz imtela, nisam siguran, mozda se zormi seca da li je to moglo biti od njih) i originalni dune cd izdanje, za koju sam jedini koga znam da ima tu igru u tom obliku (prvi by cryo, neprevazidjena igra po meni)
a mrva mi je falila da uzmem i originalni wing commander sa mark hammilom (to je vec koja godina kasnije), ali me brinulo sta sa tolikim cd-ovima?!

posle toga sam redovno isao u bg, kod jedne firme koja je danas poznati uvoznik hardvera, na rezanje diskoova po jedno 40-60 dm... najsrecniji sam bio kad mi je na jedan cd moglo stati desetak novih igara u cdrip obliku... tek posle toga sam poceo u ns da uzimam diskove, po nabavnoj ceni (dzaba rezanje) po 20 dm, ali mi je i to brzo dosadilo, pa sam prosto nosio hard disk i uzimao sta mi treba svakih par dana |))

a da u vreme mog prvog diska: broj citaca u novom sadu oko 5 |>, tj u privatnom vlasnistvu... jedan od njih moj, panasonic (matsushita) 2x, donesen kao specijalna porudzbina iz singapura... cena sitnica (ne secam se mame mi), prvih meseci sluzioi za pustanje muzike |)))

objasnjenje za moj komentar sa pocetka: ide citaci su se kacili na muzicku tada ili poseban cd kontroler, i postojalo je par medjusobno nekompatibilnih standarda za iste, iako su svi u osnovi bili ide, ALI nisu bili atapi... i danas mozda negde imam svoj drugi citac koji je bio 4x teac slim varijanta
 
Prvi cd narezan? 2003ce drugu sam rezao nesto na RWu - odmah proba nakon kupljenja cd rezaca :) To je bio prvi CD koji sam sam narezao. CD koji su mi drugi rezali je bila jedna kompilacija mini igrica za komp... '97 godina je bila u pitanju...
 
1998,oktobar,poceo da radim na Bulevaru kao prodavac audio CDa,jelte,iz,domace radinosti...odma mene Gazda uveo u manufakturu na njegovom kompu,koji je kasnije postao moj...imam nekoliko desetina prvih narezanih diskova,i svi su se odma prodali,imali smo mnogo dobar jazz koji niko nije imao tako da...kad treba da narezes 10-20 diskova a svaki minimum traje 60 min a brzina TEACa je 4x,muchenje...ali imam par audio diskova iz te godine,svi su Princo jer je Verb bio 3 DEMa,i naravno svi rade najnormalnije
:smash: izdvajam TELEX - I Dont Like Music Remixes :D
 
Poslednja izmena:
prvi disk koji sam narezao 1995 externa SCSI yamaha 100e ili nesto slicno , naravno caddy, diskovi zlatni Mitsui i sve decije bolesti koje su isle uz software, scsi i naravno mrezu (nie se moglo snimati ako si u mrezi :) )
 
Evo bas sam sada stavio svoj prvi narezani disk da se podsetim
kada je narezan. Ne mogu da verujem da je proslo toliko
godina - 01.05.1993., Inace disk je TDK, naravno od 74min/650Mb.
 
hm prvi disk negde februar 97me na plextoru 2x scsi.Mnogo jak rezac josh uvek radi mislim da je naprzio do sada preko 15k diskova bez zaglavljivanja. Al uopshte se ne secam shta sam naprzio na disk. Mora biti da su neki drw za shtampace. Njih nikad dosta.
A sad jedno potpitanje kakvu ste makinu imali za presnimavanje kaseta i koje su vam bile omiljenje. da li iec II III ili IV hehehhe one metalke su bile skupe kao sam djavo.
 
prvi disk koji su MI narezali je bio back up :) i to nedje 98 a prvi disk koji sam ja narezao bio je NFS Porsche Unl. i to 2000 ako se ne varam a i 2000 su cd rezaci bili slabo raspostranjeni u kucnim racunarima :)
 
eh...

bilo je to 99. kada sam cuop da rezanje postoji LOL i tada sam odmah otisao u komsiluk kod jednog decka koji je imao rezac i narezao sam neki audio disk i bio sam zaprepascen kako je to moguce

heh
 
Prvi je bio negde 2001-2 i bila je instalacija Win XP-a pošto mi se srušio tadašnji 98 :)
 
kraj '96, rezao sam neke igrice, secam se da sam platio 30 maraka.
 
Dakle, cek da ga ubacim u uredjaj... 20.02.1995. U pitanju je Philips ???? (pise Professional CD-Recordable) sa zlatnom podlogom.

Nije da je u duhu teme, ali... svasta se covek seti kad ubaci ovako neki stari CD. Primetih na njemu razne gluposti tipa After Dark SS :)

Edit: Mada se ne secam na cemu bese.... imali smo tada interni SCSI Plextor i externi Sony (takodje SCSI).
 
Poslednja izmena:
Prvi narezani... placen preko 80 maraka, 1995. mislim da je bio neki skup programa. Imam ga josh uvek i radi, verovali ili ne!!! Ja sam lichno narezao 1996. na SCSI Yamahi koju sam, polovnu, kupio od Obrada iz PCPRO-a... ;)
 
E rezao sam ja moj prvi disk neke '97-'98 godine. Valjda je to bio Win95osr2. Bilo je negde oko 7dm po CD-u...a znam da su bi narezali i CIH virus(chernobil ili sl).....pa je disk unishten. Inache taj lik danas ima firmu...a onda je sve bilo kucna radinost....Panda comp. Dobro sam proshao sobzirom da mi je narezan jedan od ozloglashenih virusa tog vremena. Inache bilo je posle rezanja kod jednog druga na teac-u 4x par diskova...i danas su chitljivi. Ko sebe sam prvi disk narezao na ovom vec vremeshnom Teac 40x koga i dan danas imam u mashini. Oslabio je podosta ali drzi se. Nije vishe za CDex ali ovako posluzi za rezaniju.

Nego ostalo mi jedna kutija Verbatima 24x(10 kom. i nisu u slimu) koju nikako da ispucam i podseca me na vreme kad sam kupio Teac-a. Bilo je valjda i tada 40x medija ali beshe skuplje a nishta mnogo brze se nisu rezale od 24x koje su bile hit.

Posle svega meni je je i dan danas kad vratim film...najzanimljivije kad sam kupio CD-ROM...Hitachi 16x na 486 mashini..('97 ili '98) i kad sam konachno mogao da odigram neku igru...sa CD-a...chuveni Red Alert. Da stvar bude josh zanimljivija..tada sam prvi put nabacio i muzichku..i modem 33,6k. Ali na net sam prvi put otishao tek 2000-te 24-tog marta tim modemom. Znam da je bilo tachno 1 god. od nato udara na tadashnji SRJ.
 
avgust 2001, backup, zeleni verb, radi još naravno, na Necu 12x, to je onaj Nec na koga su se svi ložili... teško sr*nje od uređaja...
 
Poslednja izmena:
'95., platio narezivanje neke StarWars igrice (placeno 70 DM) koja je isla na CD-u.
Ne secam se tacno imena igrice, ali se upravljalo misem kroz "video sekvencu".
 
Negde '95-te. Eksterni Adaptec dvobrzinski pisac - nakacen na takodje Adaptec SCSI kontroler. Medium je bio zeleni BASF (cini mi se).

Pozdrav
 
Uff...
Ne sećam se tačnog datuma, ali bio je to backup nekog materijala u firmi na Teac rezaču 4x (taj rezač radi perfektno i danas, srebrna maska)...
 
Prolece '95.....Bookshelf '95.....narezano u ListComputersu :) za 25DM (imao sam neki popust, jer sam kod njih kupio Dolphin CDROM 2x :)).

A prvi samostalno narezan, septembar '97....HP7100+ (ispravljena serija Driverovog 7100i, tako da je i to tvoje pre '97 nego '98 godina :)). I to sam rezao pre "write thtough the drive letter", jer mi korisnik ovog foruma lax_duke nije pokazao kako se koristi software (easy CD creator) za rezanje :d
 
Prvi CD mi je bio B 52's album, koji sam imao srece da dobijem u originalu na pola sata. Otrcao sam do jedne radnje koja se tada bavila narezivanjem i prebacio na Verbatim (650MB, tamno plavi), a korice sam fotokopirao u koloru, sto je tada isto bilo novitet ali i skupo. Mislim da je to bilo negde jesen '95. Platio sam ukupno 20 DEM.
 
Prvo sto je meni neko narezao jeste bila Encarta 96 u MB Softu. Ali to sam dobio, ne platio. Prvo sto sam platio je Mega Games Mix 34 ja mislim u Exit-u, i to bese 50 Dem koliko se secam. A prvi disk koji sam narezao sam sebi je backup, i to bese 1998 ja mislim
 
Prvi narezani disk - Rebel Assault za 100 DEM...
 
blesavi ste za taj rebel assault
ja za 50dm kupio original...
 
Da dodam samo neshto :) Poshto sam se zezno sa HP 7100i (da li su oni ishta napravili kako treba osim shtampacha?:)), zamenio sam ih 5 komada u toku tih godinu dana garancije, poslednji prodao, i uzeo Teac SCSI 4x i Adaptec kontroler. To je najbolji rezach koji sam u zivotu video (kakav plextor :))..
 
da taj teac, a i onaj SCSI 8x koji je moj burazer platio 450dem sa kontrolerom.. su zakon.. narezao je oko 2200 diskova sa njim .. i dalje radi ali kao citac (i to dobar)...
a ono sto nareze samo on cita :| !!!

u uputstvu je pisalo 1500 diskova :)
 
Ja sam ovaj platio 1100DM sa kontrolerom, narezao je preko 15k diskova, i prodat potpuno ispravan...
 
Prvi narezan CD (zlatni Maxel) je bila audio kompilacija u CD Klubu BAN na Banovom Brdu (najjaci CD klub u Beogradu, preko 10 000 diskova) daleke 1997. Placen 20 DEM, radi i danas.
Prvi CD koji sam ja narezao je bilo kopiranje nekog originalnog CD-a sa drajverima za druga (program Win on CD, krs nad krsevima) u novembru 1999, Verbatim Datalife Plus 8x na TEAC-u R58S SCSI (kod mene narezao 2000 diskova, kod novog vlasnika jos 15 000 i jos radi). Tekram kontroler placen 70 DEM, TEAC R58S 520 DEM.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno