Šta je novo?

VALTEH Adapter USB na HDMI Konverter Capture 2.0 U2H-1006B ne radi prebacivanje sa racunara na televizor

milos88nbg

Poštovan
Učlanjen(a)
25.01.2021
Poruke
455
Poena
95
Pozdrav,
kupio sam uredjaj iz naslova zeleci da ga koristim tako sto cu povezati tv i desktop racunar...u tv se nalazi hdmi a posto mi je hdmi na racunaru zauzet zeleo sam precicu u vidu ovog adapter tj da prebacim sliku sa racunara na tv.
da li ovaj adapter uopste podrzava tu vrstu prenosa koja je meni potrebna ili se koristi za nesto sasvim drugo?
na upustvu pokazuje podesavanje nekog softvera ali ne znam ni gde da skinem da bi probao dal radi.
zamolicu za pomoc ako moze da se podesi ili ako ne sluzi tome da mi preporuci koji adapter mogu da koristim za to ,a ovaj bi vratio.
hvala unapred
 
To je capture kartica tj služi za snimanje sa hdmi izvora signala na komp.Zato se i pominje softver.
Šta od konektora imaš na grafičkoj slobodno?
 
hmm ako mislis za bacanje slike imam hdmi i displayport.
onda ovo def da vracam.
da li moze neka preporuka za adapter koji moze da mi baca sliku sa desktopa na televizor?
ovo me je izaslo na ananasu 1200 dinara pa da li ima nesto u tom rangu?
najlakse bi mi bilo na usb jer ne mogu stalno da pomeram komp da bi ubacivao hdmi ili dp pozadi zato mi i treba adapter
 
pa, ti adapteri sa USB na HDMI rade u slučaju da je preko USB inače podržano bacanje slike (recimo, DisplayPort ide na USB). to je podržano na nekim laptopovima

postoji konvertor sa DisplayPort na HDMI. za konkretne preporuke postoji deo foruma "šta da kupim"
 
hmm mislim da ne..znaci ja vec imam hdmi kabl i treba mi na drugom kraju usb koji ide u racunar i da to daje sliku na tv.
 
Ah, prevideh... ti bi poseban video izlaz za tv.
Gledam slicne adaptere na amazonu, puno se ljudi zali na sw. Izgleda da im to boljka.
 
Koje su specifikacije u pitanju, koja grafička karta, šta imaš od portova na grafici, kolika je ograda, ima li pas...?
 
Ako je tako nešto u pitanju, bukvalno uzmi display port na hdmi kabl i završio si posao. Display port u grafiku unutar kućišta i hdmi u tv. Bilo bi još bolje da imaš display port na monitoru, pa njega poveži skroz display port na display port, a hdmi ti ostane slobodan za tv.

Ja mislio ti imaš neke lude kombinacije ala 6600gt iz praistorije (rispekt za grafu bez obzira), pa je sad ludilo naći nešto što radi.

Sve ostalo će da te košta ihaha, možda neće da radi i/ili da pravi probleme.
 
DP je sa zadnje strane,gde je i hdmi ..a komp mi je duboko ispod stola i cim mi je da se krivim svaki put i da vucem komp da bi ubacio kabl...onda svakako bi ubacio jos jedan hdmi s obzirom da imam 2...zato sam i trazio neku usb precicu gde imam ulaz za prednje strane da bi se resio te muke
 
A što moraš da ubacuješ i izbacuješ kabl svaki put? Pomeraš kućište stalno ili...?

Nemaš rešenje na usb da je sigurica i da će da radi kako treba. Kucaj na kp "usb na hdmi" i to ti je to. Ja nisam imao sreće to svuda da nateram da radi.
 
Zasto ne uzmes obican HDMI spliter i podelis sliku sa kompa na vise uredjaja? Oni su oko 1500 din..
 
naisao sam na jos nesto pa me zanima da li bi to radilo..posto na monitoru imam i vga..
da li ce ovo bacati sliku ako ubacim u monitor preko vga i onda po potrebi u adapter hdmi?
ili ovo https://ananas.rs/proizvod/fast-asia-adapter-konvertor-vga-m-hdmi-z-plug-in/418869
bune me samo ovi kablovi za audio i napajanje..da li su neophodni posto njih nemam gde da ukljucim
hvala unapred na info
 
Ovo je adapter da povezes VGA izlaz sa HDMI kabelom. Ako sam te dobro razumeo ti zelis da preneses sliku i na monitor i na TV? Za to ti je najbolja opcija HDMI splitter. Uzmes onaj sa 2 HDMI Out izlaza iz njega ( mozes i sa vise izlaza ako ti treba ), spojis ga na HDMI izlaz na kucistu i povezes iz splittera jednim HDMI monitor, a drugim TV. On ce ti bacati istu sliku u isto vreme i na monitor i na TV pa gledas sta hoces..
 
ako hoćeš samo na TV, onda poveži preko HDMI kabla
ako hoćeš i monitor i TV, moj savet bi bio da monitor povežeš na DisplayPort preko DisplayPort-u-HDMI adaptera/kabla a TV na HDMI

u svakom slučaju, moraćeš da se zavučeš ispod stola, ali to uradiš samo jednom po ovom pitanju


u vezi ovog VGA-u-HDMI adaptera, skrenuo bih pažnju da VGA na monitoru samo prima sliku, ne može i da je šalje.
 
Ne ja zelim samo na tv da prebacim
Ako sam te dobro razumeo, tebi vrši pos'o ovako nešto onda:


Uštekaš u komp pozadi muški HDMI, nalepiš ženski gde ti već odgovara i ne smeta, i kad povezuješ sa TVom nema saginjanja više, samo uštekaš u ženski.
 
Nazad
Vrh Dno