Šta je novo?

Valjaju li nesto ovi Nikoni?

WebWolf

Slavan
Učlanjen(a)
18.09.2004
Poruke
3,816
Poena
435
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5600 & Scythe Mugen
Matična ploča
MSI X470 Gaming Pro Carbon
RAM
Kingston HyperX Predator 16GB 3200MHz
GPU
GeForce RTX™ 3060 Ti GAMING OC PRO 8G
Storage
Samsung 970 Evo Plus 1TB & Samsung 970 Evo Plus 500GB
PSU
Corsair RM650x
Kućište
NZXT H500
Miš & tastatura
Cooler Master MK730 & Razer Basilisk v3
Mobilni telefon
Pixel 7 Pro
Pametni uređaji
Xiaomi Roborock 6
Xiaomi Air Purifier 3H
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vidim na svakom koraku reklamu za ovaj Nikon 4.0Mpix, 3X opticki zoom..pored KIE.Valja li nesto ovaj model, ili je samo pusta reklama.Kakva su vam iskustva sa njim, necu da bacim pare u prazno.
 
A sto ne bi valjao. Imas testove po netu pa pogledaj dal' ti odgovaraju slike koje pravi. Nema manualnih podesavanja, sve automatika, ko voli nek' izvoli...
 
Ej, kupio sam bas taj model nikona i mogu ti reci da sam mnogo zadovoljan sa njim. Jedino mu je velika mana to sto snima nemi flim. Ja NISAM znao za to! Da sam znao mozda ga ne bih uzeo, ali sto se tice aparata savrseno slika. Tu oko nemog filma me je razocarao sam nikon jer ne mogu da shvatim kako neko moze da proizvede u 2005toj godini aparat koji snima nemi flim. Nikon nije napravio neki model "izmedju" (srednju kalasu).
Ti odluci, ako ti treba za slikanje to je to, ako hoces da se malo duvas i upraznjavas potrebe i snimanja onda uzmi onaj canon A510. Oko 1000din je skuplji.
 
Ma ok je.To za nemi film sam znao.Meni su primarne fotografije.Znaci isplati se.OK hvala.
 
Wolfman je napisao(la):
Ma ok je.To za nemi film sam znao.Meni su primarne fotografije.Znaci isplati se.OK hvala.
Uzmi aparat koji snima film sa zvukom. Koliko ti to mozda sad izgledalo nebitno kasnije ce ti nedostajati zvuk. Film bez zvuka je isto kao i da ga nemas.
 
dishapaun je napisao(la):
Uzmi aparat koji snima film sa zvukom. Koliko ti to mozda sad izgledalo nebitno kasnije ce ti nedostajati zvuk. Film bez zvuka je isto kao i da ga nemas.
Pa recimo da je tako, ali ako uzimas foto aparat mislis na slikanje, zar ne? Meni nedostaje zvuk na filmu, ali kada bolje razmislim ja se razvaljujem od slikanja, film mi padnje na pamet jako, jako retko.
 
isti aparat samo malo stariji, za iste pare i ima ton je nikon 4100
 
Sigurno da nije isti. Ne vidim svrhu da izbacuju isti model sa drugim dizajnom.
 
Pa nije isti, taj nema ton :D
 
A da, to mu je verovatno plus u odnosu na stari!!!!!
 
A ko je rekao da novi mora da bude bolji od starog ? :)
 
jako malo izmena ali mehanika potpuno ista tako da....
 
Cekajte sada, ne zbunjavajte me.Koja je konkretna razlika izmedju ta dva modela.Mora da ima bar nesto vise razlike?? :trust:
 
Razlika izmedju CoolPix 4100 & 4600 je upravo u ogranicenim manuelnim podesavanjima i u tonu. Prednost je na strani 4100 i u tome sto je jeftiniji.A 4600 je izasao kao osakacena verzija 5600 bez zvuka i sa 4mpx
 
Pa recimo da je tako, ali sigurn ima jos nesto. Najbolje da se ti sam raspitas. Ja ne znam stari model pa necu nista da pricam. Vidi spocifikacije pa uporedi.
 
Razlika izmedju nikona 4100&4600, prvo sto mi pada na pamet je ekran 1.6 inca kod 4100, dok je 1.8 inca kod 4600 koji je i laksi 10 grama (140&130). Za ton su ti vec rekli. Za ostale specifikacije pogledaj sajt www.refot.com
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno