Šta je novo?

uTorrent alternativa ?

I ja tako mislim :) Uvek lepo radi, nemam nikakve primedbe.

U stvari, imam i jedno pitanje vezano za Tixati: da li mogu da uz neki fajl automatski napravim TXT fajl sa dodatnim informacijama?
Npr. skidam film NkSupFLM.4K.UHD.mkv. E, sad, hteo bih da uz njega ubacim komentar u TXT formatu sa pravim imenom filma (Neki Super Film). Da li je to moguće?

A za one koji se, kao ja, slabo razumeju u privatne trackere, evo dodatnih info:
http://idesh.net/tech-i-web/internet/privatni-torrent-trackeri-vodic-za-neznalice/

pa to je to...masa pravila. mozda nekome treba da stalno skida nesto sa torenta, pa zato i koristi privatne trackere.

mada sam ja i pored sporog neta postigla sa filmom interstellar ratio 1,1 za upload sto znaci da sam vratila skinuto. lol
 
da, ali nemamo svi iste potrebe. ja koliko sam razumela za privatne trackere moras da se registrujes na posebne sajtove i tamo postizes poena, postujes pravila itd. ne kazem da odmah brisem to sto skinem sa torenta, ostavim npr. 48 sati. ali obrisem kada ja hocu, a ne kada moram. niti hocu sebe da opterecujem radi par stvari koje skinem sa nekim pravilima ili da skidam ono sto mi ne treba i to drzim na kompu da bih postigla neki odredjeni nivo za privatne trackere.


Ako ti je YIFY dovoljan za gledanje, i ne pozelis da skines nesto starije (koje nema na javnim trackerima), onda ti i ne treba privatni tracker. Ja volim da pogledam kvalitetan snimak, nije mi problem da ostavim na seedu nesto 3-4 nedelje (pa i vise). Imam smesan internet za danasnje standarde 6/512, ali na manje zahtevnim privatnim trackerima nemam nikakav problem da odrzim ratio preko 1. Ja licno ne skidam nesto puno, sto se moze videti sa ove slicke:

Capture.PNG
i to mi olaksava stvari na privatnim trackerima, za nekoga ko skida terabajte teze je da odrzi ratio bez sidboksa.
 
@umart
Bojim se da si pokazao zavidan nivo nedostatka informisanosti i logičkog razmišljanja :)
Prvu polovinu ove teme si proveo u besomučnom instaliranju/deinstaliranju utorrenta, a drugu polovinu si proveo u besplodnoj raspravi.
Nauči makar guglati ako već ne umeš logički razmišljati.[/QUOTE]

to je samo tvoje misljenje.prva polovina je dokazivanje da je uT sada cist,druga polovina sprecavanje tebe da mi prekrajas postove i impliciras smisao istima.sto se tvojih postova tice,ne vidim im nikakvu poentu,jer sem informacije da si cistio komsiji komp nista drugo nismo dobili,sem inicijalne konfuzije koju si napravio svojom neinformisanoscu da je uT sada cist.
 
A i mene si (malo) pravio budalom ...
 
mada sam ja i pored sporog neta postigla sa filmom interstellar ratio 1,1 za upload sto znaci da sam vratila skinuto. lol
Heh, bravo :) Ja prilično skidam torrente, ali nemam pojma gde se gleda ratio, niti mi je to važno :) Ionako se trudim da više skidam "direktno" (MEGA je zakon ;) )
 
160.gif
 
pa i shvatio sam sam,nisam shvatio na osnovu tvog pisanija sigurno,jer si ti besomucno tvrdio da je svaki uT,dakle generalno zarazen,dok te nisam demantovao,tako sto sam sam "izguglao" oba win build-a koje nude na oficijelnom satu i prekontrolisao.jedina moja krivnja je sto sam uzeo vase reci za sigurnost,i trazio nesto cega nema.sto se tice mojih gugl skilsa,kao sto sam pokazao dovoljno znam da nadjem sve win build-ove na njihovom sajtu,preko toga me niti zanima niti mi treba.a ovo za inteligenciju vise govori o tebi,nego o meni.
 
Bojim se da si samo shvatio da si ispao smešan.
Sledeći put obrati pažnju na ono što ti drugi govore, uključi razmišljanje i koristi google pa nećeš morati pola neke teme provesti u branjenju neodbranjivog.
Ispao si smešan, deal with it.
Makar si konačno saznao priču oko utorrenta i epicscalea, mada da je bilo sve na tebi ti bi i dalje instalirao i deinstalirao utorrent i pitao se o čemu ovaj narod govori i kakva je to "buka" i "tripovanje" :)
 
opet laz,posle par puta sam dosao ovde i sam lepo napisao da ES-a nema,na buildovima koji oni nude,sto si ti osporio pa si lepo demantovan.a ako sam smesan sto pitam za konkretan dokaz,drago mi je da je tako.pola teme je protraceno jer ti imas potrebu da se branis izvrtanjem tudjih reci i licnim uvredama,sto naravno da necu da dopustim.
 
Vrlo dobro, od mene dovoljno, nemam šta dodati :)
Evo još jednom, za članove koji se pitaju o čemu je ova tema.
Nema nikakve potrebe danima instalirati i deinstalirati utorrent :D

"µTorrent removed EpicScale from the µTorrent update installation package after receiving thousands of complaints that the cryptocurrency mining software was being installed to users’ computers without their consent, according
to a statement made by µTorrent."

"The following is according to µTorrent staff member Retro3.
"Amid user feedback, on Fridaymid-day [sic] we paused the offer to allow time for us to do an evaluation … This offer has been made to Windows client installs only, not Mac or Linux machines.
It was released to about 6 [percent] of our global population between mid-January and March 6th [sic] 2015.

"Retro3 confirmed that µTorrent uses “partner offers” to make money, which is pretty standard with software developers. He then added the following.
"That being said — from the feedback we’ve received, it is clear that we misjudged how users would react to this offer; this software is truly different from our previous offers and therefore deserves special attention.
For this, we unequivocally apologize to our affected users.


Citirano je sa linka, a početak svega ovoga se nalazi na utorrent forumu, u ovoj temi.
 
Udavili ste.

Bilo bi lepo da nastavite dopisivanje na pm.
 
apsolutno se slazem,nemam prigovor da sve sve brise,ali da se zbog clanova koji nisu u toku jasno naznaci da je sporan samo taj build koji se sam633 okacio,kojeg ionako sad tesko da ce da nadju,i da su oba win builda (i stable i beta) koje nude na sajtu okej,da ne bi zbog OP-a i tog clanka na portalu pomislili kako svaki build uT-a je zarazen sa EpicScale majnerom.

edit:

poolmaker:

koji si okacio na petoj strani teme kao odgovor sam633-ovom dokazu da je sporan build zapravo oficijelni,na moj komentar da se,u nedostatku konkretnog dokaza moze sumnjiciti i na to da je klasicna skuvana instalacija popularnog programa,okacena na neki od dl sajtova.tema je bas ono sto je OP,ne tvoj citirani post.
 
Poslednja izmena:
@poolmaker,

Ja i ne koristim taj program, program gura cerka na svoju masinu, to su sve probe na njenoj masini, plus par puta je radjena cista instalacija win 8.1 a pre toga dd diska,
ja sam na linux-u i koristim k-torrent i ne boli me glava.:D
Program je skidan sa vise izvora i isprobavano je da li ce proci instalacija.
Voleo bi da jos neko proba par verzija ali sa drugim AV npr.Kaspersky pa da vidimo rezultat, ako NOD daje false alarm da vidimo sta ce reci Kaspersky.
Ako i drugi AV pokaze isto taj torrent program treba zaboraviti za sva vremena.
 
Poslednja izmena od urednika:
Za Avast znam da ga je dopuštao, bar je tako bilo pre nekih dve nedelje.
Za ostale antiviruse ne bih znao.
Nije epicscale virus a ni toliko opasan sam po sebi, lako ga je prepoznati i ukloniti ali ovo je zaista bilo omalovažavanje/iskorištavanje korisnika epskih razmera.
Ja sam ranije bio korisnik 2.2.1 verzije, iz protesta sam prešao na qbitorrent, ne želim više ni staru verziju da koristim.
 
Poslednja izmena:
Ako ti je YIFY dovoljan za gledanje, i ne pozelis da skines nesto starije (koje nema na javnim trackerima), onda ti i ne treba privatni tracker. Ja volim da pogledam kvalitetan snimak, nije mi problem da ostavim na seedu nesto 3-4 nedelje (pa i vise). Imam smesan internet za danasnje standarde 6/512, ali na manje zahtevnim privatnim trackerima nemam nikakav problem da odrzim ratio preko 1. Ja licno ne skidam nesto puno, sto se moze videti sa ove slicke:

Pogledajte prilog 165583
i to mi olaksava stvari na privatnim trackerima, za nekoga ko skida terabajte teze je da odrzi ratio bez sidboksa.

ma ok...ali opet ja licno skinem mozda par programa na godinu dana i te filmove povremeno gledam (serije ne gledam, mrzi me da pratim po epizodama i sezonama) i onda bih dosla jednom u pola godine da nesto skinem i posle me nema. jedino sto ne mogu da nadjem deciji film primo baby (film o konju). bio je na youtube, ali je skinut i sad ga nema nigde free.

Heh, bravo :) Ja prilično skidam torrente, ali nemam pojma gde se gleda ratio, niti mi je to važno :) Ionako se trudim da više skidam "direktno" (MEGA je zakon ;) )

ratio je tamo na kraju, jedna od kolona. ne znam kako je kod tog torenta koji ti koristis na qbit-u je tako. ne pratim ni ja, nego mi je bas zapalo za oko da sam kod tog filma vratila skinuto, a meni je sasvim ok da drzim neko krace vreme to sto sam skinula, zato sto da neko drugi nije drzao to kod sebe ja ne bih imala program ili film.
 
Poslednja izmena:
Po mom misljenju, a koje se podudara sa misljenjima na svim ozbiljnijim trackerima, uTorrent je najbolji i zato su neke njegove verzije (akcenat na 2.2.1) dozvoljene na ama bas svim trackerima. A ono sto dodatno ide u prilog uTorrenta jeste to sto su njegovi developeri najuspesniji, em su od pocetka koriscenja torrent protokola na sceni, em su kreirali prosto savrseno parce koda koje zauzima par stotina kilobajta za razliku od konkurencije koja trosi par megabajta ili par desetina megabajta ...za istu stvar!

Najbolji odgovor na pitanje iz naslova teme po mom misljenju jeste - prava verzija uTorrenta za win i osx a deluge za linux.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ništa nije bilo zaraženo, sami su to stavili u uTorrent.
 
Ne sporim ali ni ti valjda ne sporis da nije bila silent install vec da si imao izbor. POGRESILI JESU ali obzirom da su gresku ispravili a da i pored toga ima verzija koje rade svuda a nemaju ni bloatware, nema razloga da korisnicima utorrenta iko savetuje promenu klijenta. Oni koji i pre ovog problema sa majnerom nisu koristili utorrent vec neku alternativu imaju zdravo rezonovanje ali oni koji su do sada koristili uTorrent a zbog ovog problemcica promene klijent a ne samu verziju programa grese 100%.
 
Ja sam ponovo skinuo sa drugog sajta utorrent za osx, sa njihovog mi avast prijavljuje trojanca. Medjutim sad je problem da kada ga startujem skine jedan torrent bez problema a ostali stoje na checking. Kada ga ugasim i upalim opet 1 pa zabode i tako u krug. Moracu da koristim Transmition jos neko vreme
 
Na kom privatnom trackeru qbittorrent ne radi? Na onima gde sam ja radi, lično sam na nekima gnjavio da ga puste...
Ja utorrent nikad vise, a ni windows bas...
 
Napustite zarazenu aplikaciju i predjite na drugu, na qbittorrent koliko god da je on losiji od uTorrenta.

Po mom misljenju, a koje se podudara sa misljenjima na svim ozbiljnijim trackerima, uTorrent je najbolji i zato su neke njegove verzije (akcenat na 2.2.1) dozvoljene na ama bas svim trackerima.
Некад давно сам користио uTorrent пошто ми је био најмање нападан и тежак у односу на остале (практично када се појавио) и када сам почео мало више да користим Линух, тражио сам начин да и даље користим uTorrent. На крају сам нашао неку сервер верзију која је радила преко browsera али ... бар трећина тога није функционисало. Онда сам кренуо да пробам остале и на крају изабрао kTorrent. Успут сам пробао и qBittorent и ту су негде али ми је и код њега фалило пар ситница.

По чему је то uTorrent толико бољи да се остали и не разматрају? Можда неки анонимни нису дозвољени али ми се чини да ниједан од ова два која сам поменуо није на црној листи. Шта то uTorrent има и може а да ови не могу? Мени је један детаљ упао у очи, а који нисам нашао у uTorrentu (2.2.1, можда је касније промењено) а то је да kTorrent може да избрише неки део садржаја који је пристигао па у неком тренутку није потребан. Пошто је kTorrent ипак линух програм, нека остане поређење са qBittorrentom и опет питање, шта је то што је толико боље у uTorrentu? Може и линк на тему у којој је то описано.
 
Može i meni jedno objašnjenje: zašto je na tim privatnim trekerima zabranjeno korišćenje većine torrent programa, osim uTorrent-a?
 
Zato sto ostali programi umeju da salju netacne informacije vezane za upload/download statistiku.
 
marksist:

ne prenebregavam,ne zanima me.uT radi lepo za sta meni treba,a posto nisam advanced user nego regular dzo sto se tice torenata,predpostavljam i za vecinu.odavno me taj elitizam privatnih trekera,pozivanja u kruzoke i sl ne zanima i a iskreno nervira,jer sam nacelno protivnik privatnog na javnom.a oglasio sam se na ovoj temi samo zato sto zbog spekulacija na forumu i na portalu sam trazio neceg cega nema.
 
Zato sto ostali programi umeju da salju netacne informacije vezane za upload/download statistiku.

Malo sam istraživao, i vidim da je qBittorrent (najpopularnija alternativa za uTorrent) dozvoljen na gotovo svim private trackerima.
Neka me neko ispravi ako grešim?
 
Nazad
Vrh Dno