Šta je novo?

[Utisci]Asus 280X DC2T i kopanje

Evo upravo, baš ovo, glavom i bradom jeb.eno ***** !

sta kopas sa njom? koja maticna? koliko memorije?

za tu grafu na primer DOGE --thread-concurrency 8192 -I 13 -g 2 -w 256

core 1050 mem 1450~740khs voltaza 1056 ili malo veca zavisi od primerka
ili 1070 1500 ~751-2 khs 1071-1075
i sve zavisi da li je prva grafa na kojoj je monitor ili na drugoj poziciji.
 
V2 tj starija verzija sa tri slota je primetno bolja od ove nove. Mislim da je asus bio prinudjen da predje na dual slot r9 280x jer su karte bile ogromne i retko ko je mogao i CF da pravi a o tri-cf ili ne daj boze quad cf da ne pricam.

Ali lepo sto je na kraju ipak izbacio i ovu stariju verziju, tako da raja moze da bira sta im odgovara.

U svakom slucaju, matrixa jos niko nije stigao, niti ce. Kakva karta covece, em se ne cuje, em je hladna kao led cak i pri 1200 mhz za gpu!

Pa mislim da je ne ispaltiv, ja nabavljam grafe i mogao sam doci do njih ali sam misljenja da im je cena prevelika za izivljavanje na rudarenju, i opet je to 280x cip... Za te pare radije dodati jos malo i uzeti 290...
 
sta kopas sa njom? koja maticna? koliko memorije?

za tu grafu na primer DOGE --thread-concurrency 8192 -I 13 -g 2 -w 256

core 1050 mem 1450~740khs voltaza 1056 ili malo veca zavisi od primerka
ili 1070 1500 ~751-2 khs 1071-1075
i sve zavisi da li je prva grafa na kojoj je monitor ili na drugoj poziciji.


Jeste...sve to stoji...odradim ja to tako, pukne drv...instaliram novi windows, nove drajvere, sdk, sve po redu...puke drv posle pola minuta...opet čačkam pukne drv posle pola minuta....instaliram novi windows, opet sve po redu, opet pukne drv. Ne bude mi teško, uzmem 775/ddr2 varijantu (prethodna je bila fm1/ddr3), na postojećem windowsu koji je terao 7850 bez problema, probam sve po redu, pukne drv posle pola minuta....instaliram novi windows, opet sve po redu, opet pukne drv....promenim sva moguća podešavanja u svim mogućim kombinacijama, pukne drv...stabilno duže od minuta može da gura jedino kad je g1, a onda to nije interesantno jer ne prelazi 600 khash...e sad, ako se to sutra nekako ne reši, moram priznati da mi je jedan kolega sa bench žestoko pročačkao rektalni kolutić...svaka mu dala, a ne meni kad sam bu.dala.

Ne bude Vojkanu teško, poveže se čovek na moj komp, proba 1010 kombinacija, i opet ja saftam mačora...ko me je.be !
 
Poslednja izmena:
ja garantujem da karta radi 100% ispravno, meni je kopala 2 nedelje scrypt bez prestanka. Probaj maxcoin (keccak) da kopas sa njom
 
ja garantujem da karta radi 100% ispravno, meni je kopala 2 nedelje scrypt bez prestanka. Probaj maxcoin (keccak) da kopas sa njom

Pa @hogarnp i ne tvrdi da je karta neispravna, nego da ne može da se namesti na parametre (a da daje isto) kao i ostale karte iz iste serije...Koji su parametri bili kod tebe i koliko je davala za te 2 nedelje?
 
Ja sam je drzao na 1020/1464/1.062v stabilna kao beton. Podesavanja uobicajena i13 g2 w256 tc8192. ~712khs
 
Valjda će je @hogarnp sada naterati da radi kako treba..:D

Naterao sam je nekako,gurala je od noćas u 2 do danas popodne 730khash rock solid bez problema, ali sve dok na nagovor tihog ne pokušah bc da kopam...a onda opet krah...i opet sve moguće kombinacije, s tim što je do sada plafon do kog sam stigao crni ekran posle instalacije drajvera...jedino što još nisam probao je instalacija druge verzije windowsa, mada je to jako malo verovatno...
 
Izvinjavam se na off topicu ali malo malo pa procitam "bc"??! Sta je bc?
 
Naterao sam je nekako,gurala je od noćas u 2 do danas popodne 730khash rock solid bez problema, ali sve dok na nagovor tihog ne pokušah bc da kopam...a onda opet krah...i opet sve moguće kombinacije, s tim što je do sada plafon do kog sam stigao crni ekran posle instalacije drajvera...jedino što još nisam probao je instalacija druge verzije windowsa, mada je to jako malo verovatno...
Možda je glupo da pitam ali...jesi li probao neki drugi (asus) bios na njoj?
 
Nisam čačkao apsolutno ništa oko biosa....sad nekako pokrenem 7950 ali jedino sa podešavanjima od 280x radi, nikako drugačije....čim ubodem 280 nemam slike na ekranu iako nije primarna karta...

Jednostavno mislim da je nemoguce upariti 280x i 7950 da rade na jednoj ploci(obe maksimalnim kapacitetom)
Mislim da se bezveze trudis...
P.s. puno ti je pm sanduce hogarnp :)
 
gpu1067- mem1370
to je magicni klok za ausa i za msi 7950

Aaaaa matori pa gde si mi bio pre 10 meseci (ti sa ovim ciframa i apple da mi flesuje biose)...evo sad mi do 610khs ide na asusima :)

Ako te ne mrzi kopiraj i ostatak iz configa da vidim kakva je situacija...i na koliko su ti naponi na asusima?!
 
kako tako malo chupate sa tim 280x? ja mislio da ste vec uspeli na 800 da ih narokate :D

pa posle..neece neshto...zezaa.....istopilo se...a samo sam joj dushu izvadio :D
 
Sad čitam po netu, ovo što se meni desilo je dosta čest problem sa r9 serijom...koliko god da to zvuči smešno, tako je...samo crni ekran posle instalacije drajvera...ima fora da se disejbluje amd fuel i amd external events utility, i nakon toga karta radi navodno normalno...
 
bolje je prodaj, osedeces a i nije vredno tvojih zivaca

ako kopa kao sekundarna neka je i ne mora da daje sliku
 
znam da ti nije zato ti i kazem, nemoj da mislis da si ti jedini sa problemom
 
Joj srce mi se cepa. Izgleda da cu morati da prodam masinu opisanu na pocetku ove teme :(.
 
Mali off..moram!

Tesko, bio i licno se uverio.. probao je sve moguce opcije, nema razloga da ne radi.. Probacemo i na moja dva kompa ako treba al ne verujm da ce to promeniti rezultat

A pre par meseci,niste bili "ortaci" kad' ja skrenuh paznju na "prevaru"??!
C,c,c...vidis,k'o drugome jamu...
Samo sto je za sada "hogar" samo upao u istu..... :d
 
Nazad
Vrh Dno