Šta je novo?

USER RANT: Srozavanje Benchmark foruma i lutanje od originalne tematike

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zapravo ja na umu imam samo kriptovalute, ali to je toliko veliki i ozbiljan problem da itekako utice na ceo forum i spusta ga na sramotan nivo. Kada kazete "samo" kriptovalute, zaboravljate da ovih dana te teme cine oko 50% postova na forumu, te je ovo globalni problem celog foruma. Dosli divlji, oterali pitome.

Vidim u ovu temu su brze bolje uskocili rudari da svojom nepismenoscu ("ne" spojeno) brane svoju delatnost. Neki od njih ne mogu (razdvojeno) ni pukom slucajnoscu da potrefe i ispravno napisu negaciju. Jasno mi je da im ni ovim postom necu (spojeno, ovaj je malo tezi primer jer spada u izuzetke) mnogo pomoci, ali zasto ne pokusati (razdvojeno).

U pravu si 100 %, apsolutno se slazem sa tobom, ti si najpametniji i najiskusniji.. i ako si bezposlen (a moje misljenje je da jesi) mogu te povezati sa drugarima koji drze izdavacke kuce.. lektora vazda falilo, pa eto prilike da se oprobas u tom poslu.. ako vec nisi u kripto valutama ;)
To sto napisem "ne znam" ili "ne mogu" (jedan space manje/vise), ne menja bitno znacenje reci.. mozda sam u momentu kucao sa moba, mozda sam bio u zurbi ili nesto slicno.. Tako da argumenti su ti full.. to moze apsolutno svakome da se dogodi.

Sto se tice uvodjnja kategorije "Kriptovalute", podrzavam u potpunosti, jer pored raznih tema koje sam procitao, upoznao sam licno dosta kvalitetnih ljudi iz oblasti hardver/softver, a samim tim i stekao neka nova prijateljstva. Svako ima misljenje o nekoj temi, tako i neko da je sve ovo piramidalna sema, i da ce svi biti prevareni i slicno. Ja licno volim nesto novo da se dogadja u svetu kompjutera, pa i oblast kripto mininga mi je jako privukla paznju. Kao neko ko godinama drzi servis racunara, mogu da kazem da je ceo koncept balgo receno zanimljiv.. u pocetku vise hobi, malo kasnije je to preraslo u nesto drugo ;)

@lazaNS i slicni njemu, treba da znaju da postoji forum, tipa bitcoinbalkan, koji je postojao kada jos niko na benchu nije pisao na tu temu.. gde ima jako puno dobrih poznavalaca hardvera/softvera, od kojih mozes nauciti nesto koristno ako te interesuje.. najlakse je sedeti i hejtovati sve i svasta, i prosipati *****ne zakljucke.

Mali off, ali bench forum, treba da se zapita, zasto je nastao forum tipa ***** i slicni. Isto tako, razmisliti o odabiru moderatora koji su sada prisutni, jer ima toliko nabedjenih medju njima, da je to dno dna.. vise njih (moderatora) kuka i proziva odredjene firme/uvoznike, a isti ti rade u tim firmama i primaju platu za taj posao.. tako da ne treba biti patetican, a isto tako valja ponekad biti i covek.. to sto sam ja, i meni slicni, tek skoro poceli da pisemo na forumu, ne znaci da ranije nismo citali i pratili desavanja na tom istom forumu, i menjali iskustva pod drugim "nikovima" i slicno..

p.s.
pregledom poruke uocio sam neke pravopisne greske koje nisam ispravljao, ali isto tako i cenzuru kad se spomenu neki drugi forumi.. toliko o tome..
 
Poslednja izmena:
U pravu si 100 %, apsolutno se slazem sa tobom, ti si najpametniji i najiskusniji.. i ako si bezposlen (a moje misljenje je da jesi) mogu te povezati sa drugarima koji drze izdavacke kuce.. lektora vazda falilo, pa eto prilike da se oprobas u tom poslu.. ako vec nisi u kripto valutama ;)

tebi jedan treba da te drzi na povodac. Idi bre covece, jednacenje suglasnika po zvucnosti vise nije pravopis, to je usadjeno u misli svakog coveka sa 2 grama mozga.
 
Hajde da tim ljudima nije skrenuta paznja na pravopis, ali oni i dalje teraju po starom, sire nepismenost po forumu. Kao sto ne zelim da Pink televizija utice na mene, tako ne zelim da vidim ni nekoga sa 2 razreda osnovne da soli pamet ovde i zauzima mesto.

TO sto ti zelis je skoro nemoguce, pa evo uzmi mene i sebe zap rimer - osisana latinica :)
 
Laki nam je malo nervozan :d
A ja jos pomislio da se covek opametio i manuo se corava posla konacno kad ono iznenadjenje. Nisam ovih dana bio previse aktivan pa mi je tema promakla skroz.
Laza nastavlja sirenje mrznje prema kriptovalutama i dalje. Posto nije u tom podforumu naisao na razumevanje sada je resio da otvori svoju temu za sirenje propagande. Ko o cemu Laza o kriptovalutama.

Lazo, ja ne volim rasprave o Apple uredjajima i ne idem u taj pod forum, ne razumem se programiranje i ne idem u taj podforum, u Linux se razumem jos manje i aj pogodi, ne ulazim ni tamo.
Ako ti smetaju kriptovalute jednostavno nemoj da citas nista o tome, ne obracaj paznju i zivot ce ti biti mnogo lepsi. To sto ti ne razumes poentu kriptovaluta nije nista strasno, usresredi se na neke jednostavnije stvari. Veruj mi, to je mnogo bolje nego da vodis bitku za "zatrovanim forumom" i "korumpiranim moderatorima". Ocigledno je da ostatak sveta drugacije razmislja od tebe. Umesto da gubis energiju boreci se s vetrenjacama iskoristi je na pametnije stvari ;)
 
Stanje na forumu je jednostavno odraz stanja u društvu...
Bahati istisnuli kulturne, školovani neškolovane, nepismeni pismene,... da ne navodim više...takvo je stanje u društvu, što ne bi bilo i ovde, jbga...
 
Školovani neškolovane ?
Trebalo je obrnutno ?
 
Jao bre( jao je spontano,ovo "bre" nije) mora li uvek crno-belo(ne odnosi se na Partizan).
Kakav vid diskriminacije se ovde vrsi,bahati,neskolovani,nepismeni
imaju ista zakonom zagarantovana prava.
A sta je sa "sivom" zonom?
Sta je sa svima koji se nalaze izmedju,polupismeni,napola bahatima-napola kulturnima?
 
Poslednja izmena:
Jest, polupismenih koliko volis... Ovaj forum ustvari cia finansira. Sire se teme kako ojaditi drzavu neplacanjem poreza/carine, dobiti strano drzavljanstvo, pa zbrisati posle skolovanja na budzetu rep srbije. A ovi coini garant sluze za neku slicnu subverzivnu aktivnost ;) mislite o tome :))
 
Zdravo drugari.
Još na početku je ustanovljeno da naslov teme pogrešan, tako da ću nastaviti da pišem kao da je ispravan.

Na ovom forumu sam prisutan malo duže vremena, u početku sam dosta manje učestvovao u diskusijama, nego sam čitao forum i sajt upijajući znanje.
U to vreme internet i tehnika su daleko manje prisutni u našim životima, to je sve tek bilo u fazi početka na našim prostorima, tako da je dosta bilo zanimljivije.
U medjuveremenu entuzijazam je kod većine splasnuo, npr ja jedno vreme nisam ni posećivao Bench, plus tehika je počela sa hiperprodukijom, ko inflacija, izbacivali su toliko novih stvari da je bilo mučno pratiti, nekako mi je sve gubilo smisao, presta sam da pratim. Uz sve to godine prolaze, ljudi se menjaju, potrebe i prioriteti se menjaju, to se sve odrazi na zajednocu, u ovom slučaju na forum.

Nemojte zabravii da je forum skup mnogo ljudi, različitih mišljenja i interesa, da bi sve to funcionisalo potrebno je da se držimo pravila, što pisanih što nepisanih, da imamo tolerancije prema svima, da bi se izbegle svadje (nemojte mešati svadju sa diskusijom).

Što se mene lično tiče sada pratim sajt i forum, stim što na sajtu pratim vesti i nekad pročitam opise, a na forumu obilazim par stalnih tema, i ponekad zavirim u neke nove, ili kad naletim na neki problem potražim rešenje na forumu.

Što se pismenosti tiče, ima da se vidi sve i svašta, nekom smeta nekom ne, ali meni na prvom mestu smeta način na koji neki doživljavaju forum.
A to je da je forum napravljen zbog njih, i da mora sve da im se piše po 100x iako je nešto već rečeno, ni slučajno da se pročita nešto od ranije.
Postavljaju se pitanja, na koja je lakše i brže doći do odgovora da su isto pitanje napisali na Google-u, nego na forumu.
Što kad se piše nešto, ne koriste se linkovi, i previše se korite skraćenice, koje bez linkova(obrazloženja) ne znače ništa.
Što neko ko je započeo pitanje, nije u stanju da posle napiše da je rešio problem, nego samo ostane na tome, ili kad neko samo napiše "rešio sam problem" i ne podele rešenje sa ostalima (a u tome je suština zajednice, da se zanje širi)

Što se glavne teme ovog naslova tiče, a to su Kripto valute, ne vidim gde je problem?
Ako ćemo iskreno, bilo bi stvarno sramota da najveći IT forum nema temu koja se bavi Kripovalutama, jer je IT sama srž istih.
Ako te nešto ne zanima, nemoj da pratiš, imaš uvek pravo da izneseš svoje mišljenje, ali ako to previše uzima tvoje energije, bolje da ignorišeš.

Što se ignore opcije tiče, ja sam to tek prošlog meseca prvi put iskoristio(i to je zbog politike), i nisam zadovoljan kako to funkcioniše.

Botova i trolova uvek ima, ali sva sreća što politički bitovi ne zalaze ovde kod nas.
 
Ima jedan predlog.
Napravite podforum samo za nas polupismene i trolove.
Tako da nemamo pristup ovom visoko intelektualnom delu.
 
Kako ja sada da udem u polemiku kada sam
intelektualno inferiorni?
 
Nema sta da se guram.
Kada procitam sta je sve napisano,eto mene tu i bez guranja.
 
Nema sta da se guram.
Kada procitam sta je sve napisano,eto mene tu i bez guranja.

Vuce mislim da si pogresno razumeo. Da li ces da se svrstas u polupismene ili ne je totalno tvoj izbor iako ja mislim da ne pripadas tu.

Ako idemo lektorski onda je 2% foruma pismeno ali mislim da nema potrebe da zalazimo preterano u te detalje. Ovo je IT forum a ne neki knjizevnog karaktera ili lingvistickog pa da moramo u sitna crevca da idemo. Po meni je nepismena osoba koja ne zna da pise negacije ili pak ne zna da koristi znake interpunkcije i smatram da je to sramota ali sta da radim...
 
Nisam nista lose mislio,nisam sujetan pa da bi me to pogodilo.
Samo sam hteo da ukazem da i ti ljudi cine forum.
I malo tro...:D
 
Mene zanima kako je doslo do otvaranja podforuma Kriptovalute. Jel Peca dao zeleno svetlo uprkos protivljenju nekih vidjenijih moderatora (znam da je Kutija bio protiv)? Ili su moderatori glasali medjusobno?
 
Vec je bilo previse tema u ovom podforumu(vise od pola tema na 1 strani su bile kritpovalute) i moderatori su se slozili za poseban jer je interesovanje bilo dovoljno veliko. Podrazumeva se da Peca nije bio protiv inace ne bi ni bio otvoren.
 
Poslednja izmena:
Po meni je nepismena osoba koja ne zna da pise negacije ili pak ne zna da koristi znake interpunkcije i smatram da je to sramota ali sta da radim...

Ovo je minimum minimuma. Ko zna iz matematike sta znaci najmanji zajednicki sadrzalac, e to je ovaj procenat gramaticke pismenosti. NZS, mislim da je to matematika za srednju skolu.
 
Pa dobro, možda ja ne kapiram to zezanje, ili sam malo nervozan danas. Kad uđem u temu očekujem da se piše o temi (uz blage izuzetke), a ne da stranu i po ide spam do spama.
 
I na osnovu te teme si ocenio kvalitet foruma i moderacije ...
Bravo , ali nemoj vise.
 
Mene zanima kako je doslo do otvaranja podforuma Kriptovalute. Jel Peca dao zeleno svetlo uprkos protivljenju nekih vidjenijih moderatora (znam da je Kutija bio protiv)? Ili su moderatori glasali medjusobno?

Ja sam svojevremeno pricao s njim o tome posto su teme o kriptovalutama poprilicno porasle i zatrpale su bench clubbing podforum i Peca se odmah slozio. Proslo je nesto malo vremena dok je podforum otvoren i dok su teme prebacene ali odradjeno je sve i sad je daleko preglednije. Svima je bilo u interesu da se stvari malo dovedu u red.
 
Pored evidentnog porasta shabanije (u koju prvenstvenon ubrajam sebe i to nimalo simpaticno..) ipak se ovde moze doci uvek do dobrog quality odgovora. Izvinjavam se rudarima koji su u hw sobi nesebicno pomagali proslu deceniju a sada kradu struju cekajuci da im cale provali i odrekne preko oglasa.., a svim ostalim zelim manje hasha a vise hasisha.
 
Ma da, svi rudari su klinci, niko ne placa struju, svi kradu od EPS-a i roditelja i sve kriptovalute se koriste za trgovinu oruzjem, drogom i pranje novca. Sjajan sablon.

Sto se tice kvaliteta foruma i moderisanja istog: Kako je moguce da je ova tema uopste prezivela ovoliko? Ovu sprdacinu treba ugasiti. Ako vec treba da se raspravlja o kvalitetu foruma onda treba otvoriti novu, ozbiljnu temu.
 
Ja ne kapiram sta je problem sa kriptovalutama. Tema kao tema - kao da ih nema na stotine na ovom forumu. Jedino sto mogu da se slozim da je jako lose propagiranje besplatne tj kradene struje al krastavac, to su srpska posla uvek bila i bice, sem toga ko hoce da mine-uje nek mine-uje. Ja licno nemam nista protiv mogu samo da zavidim sto na vreme nisam usao u tu pricu i uzeo neke pare...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno