Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Ja imam takav ili slican. Nemam pojma kako da proverim tacnu marku posto u garantnom listu pise da je JF700(16GB). A OS mi izgleda daje neki njegov genericki drajver kad odem na hw ids u okviru drajvera.

Sve u svemu jako dobra fleshka. Nije brz upis ali ok. Generalno mi sluzi za butovanje imidza i sl.
E da. Platio sam ga 2200rsd 26.12.2011.
Imam isti model odlican usb po meni.
 
Smesno mi je da taj flash zovu usb3.0 ...
Odavno ja govorim da te i takve fleske nisu usb3.0 vec neki kvazi usb3.0 uredjaji, u stvari su samo bolji usb2.0 flesevi.
 
Pa dobro, na njemu pise, a i tako su ga deklarisali.
Opet, kada sam ga ja kupovao pre, mislim da ima 3 godine, bio je jedan od brzih u nekoj srednjoj klasi (ne racunam one top speed koji su bili 3 puta skuplji).
A u medjuvremenu je sve napredovalo.

Primera radi, i dalje imam Corsair Voyager GT 2GB koji je star jedno 7 godina, u tom trenutku u TOP 3 najbrza flasha, placen Boga oca i dalje gura 25/20.
 
Pa dobro, na njemu pise, a i tako su ga deklarisali.
Opet, kada sam ga ja kupovao pre, mislim da ima 3 godine, bio je jedan od brzih u nekoj srednjoj klasi (ne racunam one top speed koji su bili 3 puta skuplji).
A u medjuvremenu je sve napredovalo.

Primera radi, i dalje imam Corsair Voyager GT 2GB koji je star jedno 7 godina, u tom trenutku u TOP 3 najbrza flasha, placen Boga oca i dalje gura 25/20.


A zamisli kad sandisk gura 180/100 :d
 
Uzeh JF780 64GB nakon sto sam izgubio Sandisk Extreme 32GB. Odlican je za sad, upis 150mb/s citanje 200mb/s na MBPr. Sto je toliko jeftiniji od Sandiska, ima li neka caka?
 
Uzeh JF780 64GB nakon sto sam izgubio Sandisk Extreme 32GB. Odlican je za sad, upis 150mb/s citanje 200mb/s na MBPr. Sto je toliko jeftiniji od Sandiska, ima li neka caka?

U praksi je upis 40 mb na tom flashu, u tome je caka. I to 40 mb kad imas srece, evo ih 3 komada ispred mene
 
Covek, verujem, prica za praksu... kao sto vec rece. Sto ne bi bilo cudno, imao sam i ja slicnih iskustava sa nekim flesevima koji su mi prolazili kroz ruke.

Dakle, sintetika (CDM, HD Tach itd.) pokazuje jedno, sve vel'ke cifre, sve sjajno i bajno... krenes "real-life" scenario, tj. kopiranje - ono sasvim druga prica, sporije duplo ili i vise od toga. Ona skala iz Total Commander-a, kao manje-vise jedina merodavna (Windows to sasvim sigurno nije), pokazuje doooosta nize cifre. A vala i stoperica se slozi sa tim brojkama, ne sa onim sto u CDM-u pise :d
 
copy1.gifcopy2.gifcopy3.gifdss.jpg

Citanje i upis, isti fajl 1.4GB, probao sam jos nekoliko fajlova vecih dosta sve bez problema. Ovo je skrin iz pathfinera, nemam pojma mogu da napravim jos neki test ako vas intresuje samo recite kakvi fajlovi. Na lenovo htpcu sa usb 3 upis i citanje 100mb/s, samo me mrzelo da pravim skrinove. Zadnja slika je neki blackmagic disk test, ne znam koliko je on merodavan ali eto. Tako da nemam pojma kako si dobio 40mb upis?
 
Poslednja izmena:
Ajd sto nisam ja dobio rezultate, al sto nijedan review jf780 na netu nema upis preko 42mb... Otkud znam
 
Sve jasno, ja svo vreme gledam u 16gb model, ne bi mi logicno da ima razlike kroz istu seriju
 
Kod većine SSD-a u okviru iste serije brzine drastično zavise od kapaciteta što je i logično imajući u vidu internu arhitekturu. Najprostije rečeno, zamisli 64GB flešku kao 2x32GB povezanih u RAID/Dual channel ili nešto slično.
 
Dobio pre neki dan par Kingston DataTraveler R3.0 G2 (DTR30G2/64GB).

Nisu neki šampioni ali ipak bolji od Transcend "3.0" flash-eva (izuzev 780-ce).

DTR30G2.jpg
 
Poslednja izmena:
Ako je brz kao njegove manje verzije ( 5-6 megabajta kopiranje) onda ne vredi. Ja imam od 8 gb i spor je ko puz.
 
Хвала на одговру.:) Занима ме да ли упоште може да се узме неки солидан флеш до 2000 дин. од 32гб?
 
Poslednja izmena:
Ма то ми треба за смарт тв који има у себи усб 2.0. Узео бих неки усб од 32гб. Bleyachhh, овај што си ми предложио да ли би ради на 2.0 усб-у и колика би му била брзина читања/писања?;)
 
USB Flash Benchmark

Očekuj oko 30/15 na USB2.0 sa tim uređajem.

Nazad na temu...

umu8u9ad.jpg


70/10 MB/s
Cena oko 2200
 
Poslednja izmena:
Ako ti je za lcd-tv onda tije i te kako bitno kojom brzinom upisuje filmove i serije na fesku i ako imas na kompu usb3.0 onda uzmi slobodno pravu usb3.0 flesku a to sto ce lcd da pusta sa nje filmove, ma to te ne zanima jer neces sa fleske nista upisivati na lcd-tv ...
Ja imam MAGNUMA (megalomanski) na LCD tv pa da vidis kad s vemena na vreme grunem na njega 10-20-30 i vise giga filmova i serija i sve ocas posla prebaci, a da je samo usb2.0 ne bi satima toliko odradio;)
 

Prilozi

  • IMG_0305.jpg
    IMG_0305.jpg
    1,004.3 KB · Pregleda: 154
Uzeo sam Lexar P10 64 gb.Problem je sa plocom asus p7p55d e-lx koja koristi nec.Brzina upisa ke oko 80MB/s.Uzeo sam i za**** asus u3s6 dodatnu karticu medjutim i ako na sajtu pise da podrzava,ipak ne podrzava plocu.Zna li neko rijesenje za ovo a da ne moram da mijenjam cijeli kompjuter???
 
sve ce ti se samo kasti ... http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2144238

Po 1001. put jeftino djubre od dodatnih sataIII i usb3 kartica ne valja, poneka iz nesto jeftinijih srednjih valja, samo one skuplje zaista daju uglavnom ono sto su deklarisale...

Zar zaista ne mozete shvatiti da jeftino i dobro u tehnici nikad (skoro) ne idu zajedno?!
 
objasni nam ti po 1001 put gdje si to napisao.
I za tvoju informaciju nije jeftino,skoro 60 eura.
 
Poslednja izmena:
ccccc... nisam ti ja kupovao niti te nagovarao da to kupujes pa ti nisam ni krivac lose potrosenih 60e nemoj na mene da se ljutis...

Napisao ja il neko drugi da sve te dodatne kartice nisu valjane, odnosno da nemaju ok brzinu kao nativni sata, usb i slicni portovi je na ovom forumu do sada zaista 1001 x apsolvirano, ali ponavljaca uvek ima ...
 
Здраво народе купио сам флеш Kingston DTR30G2 од 32 гб. Флеш је био форматиран у fat32, пербацио сам га на ntfs да бих мога да убацујем филмове веће од 4гб. Да ли ће њему да смета зато што сам га форматирао у ntfs или то нема везе? Иначе флешка је баш мала.:d Мало сам се играо са њим и пребацио на њега фолдер са неким серијама величине 28,5гб брзина му је била 20мб/с. То је вероватно нека просечна брзина за флешеве 2.0 јер 3.0 код куће не могу да тестирам.:D
 
Neće mu smetati, ali možeš da ga formatiraš i u exFAT.
 
Здраво народе купио сам флеш Kingston DTR30G2 од 32 гб. Флеш је био форматиран у fat32, пербацио сам га на ntfs да бих мога да убацујем филмове веће од 4гб. Да ли ће њему да смета зато што сам га форматирао у ntfs или то нема везе? Иначе флешка је баш мала.:d Мало сам се играо са њим и пребацио на њега фолдер са неким серијама величине 28,5гб брзина му је била 20мб/с. То је вероватно нека просечна брзина за флешеве 2.0 јер 3.0 код куће не могу да тестирам.:D

Nista mu nece smetati ALI obrati paznju kad ga vadis da nicim nije zauzet u radu, da se nista ne prebacuje na njega ili sa njega... prvo ga na "Safely Remove Hardware and Eject Media" iskljuci (dole desno, zelenkasta ikonica kao konektor muski od usb) pa onda vadi jer nekad, veoma retko hoce fleska kad je u ntfs-u da zablokira ako je iscupana dok nesto radi...
 
Nista mu nece smetati ALI obrati paznju kad ga vadis da nicim nije zauzet u radu, da se nista ne prebacuje na njega ili sa njega... prvo ga na "Safely Remove Hardware and Eject Media" iskljuci (dole desno, zelenkasta ikonica kao konektor muski od usb) pa onda vadi jer nekad, veoma retko hoce fleska kad je u ntfs-u da zablokira ako je iscupana dok nesto radi...


Управо тако и радим завршим све процесе, па затим Safely Remove, па тек онда чупање.:D;) Иначе копирао сам на њега фајлове различитих величина нпр., за фајл величине 700мб му треба 30 секунди, за фајл од 4,5гб два минута тридесет секунди. Када копирам на њега он крене са неком брзином од 160мб/с и постепено се спушта до неких тридесет. За кинту коју сам дао (2500) мислим да је одличан флеш пошто ћу га у наредном периоду користити само за усб 2.0.:)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno