Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Moze pomoc
treba mi USB Fleska od 64gb za PS Sony 3 i 2. Da ta Fleska ima FAT32, ne eFAT. Samo mi je bitno da ima FAT32
Moze Fleska 3.0 i 2.0 prvensto bi kupio kingstonke moze i drugi proizvodjqci ako kingston nema
Moze i 3.1 i 3.2 samo da ima FAT32
Mislim da neko ko ima flesku sa fat 32 da mi kaze koju da kupim
 
Poslednja izmena:
Svaki flash se formatira u FAT32 bez problema
 
Samsung microsd evo plus 128gb sa alija:
ZemctG2.png

I Brzina citanja:
sam2.png
 
sandisk ultra 128 gb micro Sd kartica
 

Prilozi

  • sandisk ultra 128 gb.png
    sandisk ultra 128 gb.png
    27.8 KB · Pregleda: 43
Adata UR340 64gb - 685din+ptt
 

Prilozi

  • IMG20230131173957.jpg
    IMG20230131173957.jpg
    370.7 KB · Pregleda: 39
Patriot Supersonic Rage Lite 64GB, ima read 110MB a write 40MB, ok za cenu od 600din.
Čime si merio? Nekim programom ili u realnom radu prilikom kopiranja? Ja sam ga razmatrao klinki za crtaće, ali sam našao na netu da brzina upisa jako varira, krene sa 40mb/s, pa padne na 7-8, kao kod onih krš Kingstona.
 
Mislim da mu je tih 15-25 mb/s realan domet, Crystal Disk uvek pokaže malo jače brzine od realnih kada su fleš diskovi u pitanju.
 
Sandisk Ultra Fit - 32 GB
Jedno teško smeće od fleša, toliko se ugreje da se ne može izvaditi...

AMoaRVc.png
 
Kingston DTMAX-A 256GB (nov, 5 Gbit/s USB port):

Kingston DT MAX-A 256.png

Kopiranje 53GB fajla:

Kingston DT MAX-A 256 copy.PNG

Nakon nekih 45% se verovatno napunio cache i brzina je opala na nekih 100-tinak MB/s (što je i dalje daleko brže od "konfekcijskih" fleški):

Kingston DT MAX-A 256 copy 2.PNG


Da dodam i Transcend USD340s Ultra Performance MicroSD karticu od 256GB (Kingston MobileLite Plus MLPM čitač):

Transcend 340s MicroSD.png

Kopiranje 53GB fajla:

Transcend 340s MicroSD copy.PNG

Kartica je, inače, deklarisana na 160 GB/s read i 125 GB/s write. Ne znam zašto imam ovako male brzine. I dalje je brzo, mislim ali daleko od deklarisanog...
Inače, mala napomena na stranici proizvoda (koju nisam video na vreme): "Speeds based on internal testing. Advanced technology implemented to reach R/W speeds beyond UHS-I 104 MB/s. Full performance achieved only when paired with Transcend HUB5C card reader with the latest firmware update."
Ako su se stvarno tako ogradili, onda je zaista funjarski...
 
Poslednja izmena:
Silicon Power Marvel Xtreme M80 250GB, s obzirom da sam pre godinu dana platio isto za Kingston DTE G2 64GB, a dobio 5X brže čitanje i 10X brže pisanje, nije loše. Ne znam samo koliko je dugovečna.


Jedno je na 3.2 10G, a drugo na običnom 3.0 portu.
diskmark.jpgCrystalDiskMark_20230714135134.png
 
Ovo je definitivno bolje što se tiče izrade, taj Kingston sam izbacio iz razmatranja čim sam video da se ima onaj glupi mehanizam koji se uvek pokvari, i da je plastika.
Ovaj je metalan, i čak malo previše lagan i tanak za moj ukus.
 
Можда ће неком значити,
Без проблема извлачи 90 мегабајта брзина уписа.
Јако сам задовољан са куповином. Боље него да сам купио флеш. За 1600 динара не верујем да постоји бржи уређај.
Kingston DTMAX-A 256GB (nov, 5 Gbit/s USB port):

Pogledajte prilog 394917

Kopiranje 53GB fajla:

Pogledajte prilog 394921

Nakon nekih 45% se verovatno napunio cache i brzina je opala na nekih 100-tinak MB/s (što je i dalje daleko brže od "konfekcijskih" fleški):

Pogledajte prilog 394922


Da dodam i Transcend USD340s Ultra Performance MicroSD karticu od 256GB (Kingston MobileLite Plus MLPM čitač):

Pogledajte prilog 394925

Kopiranje 53GB fajla:

Pogledajte prilog 394926

Kartica je, inače, deklarisana na 160 GB/s read i 125 GB/s write.
Имамо исти модел Трансценда. Има SM чип који обећава. У суштини 125 gb/s je потпуно реално обећање. Само то важи за 512gb модел. 128gb је декларисан на 90mb/s и толико и може да извуче без проблема.
 
Poslednja izmena:
Update - oвај USB има очајну брзину читања, први пут видим да је брзина читања мања од брзине уписа, ово је ужас. Брзина уписа као на старим флешевима од пре 10 година 15-17 мб/s. Брзо испразни бафер тако да се све своди на мале брзине.
Screenshot_2023-09-02_11-20-32.png
 
Da li neko ima iskustva sa ovim fleševima:



Da li valjaju?
 
Hvala na brzom odgovoru.
Šta ima da vredi u te svrhe, dual drive kod nas?
 
Zavisi za šta ti treba, možda ti i završava posao ovo.
 
SanDisk Extreme Pro 256GB, posle godinu dana

Untitled.png
 
Treba mi za mob.
Zanima me iskustvo korisnika, da li se priključenjem na mob. akrivira punjenje kao preko kabla (kada se priklj.na kompu) ili ne, zanima me da li baterija moba trpi ili ne, ili se ponaša kao SDcard u samom fonu?
 
Nazad
Vrh Dno