Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Ja imam Corsair Voyager GT: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?107182-USB-Flash-Benchmark&p=3936490&viewfull=1#post3936490

Dva puta sam ga probao na USB 3.0, kad sam testirao i kad samo nosio kod druga. Upis je bio 90-95MB/s (prebacivao sam vece fajlove). Inace, moja ploca nema USB 3.0 i kad god kopiram nesto upis je max koliko dozvoljava chipset, a to je 25-28MB/s. Na novijim plocama (USB 2.0) ide i do 30.

Bez uvrede ali te fleske i nisu bas reprezentativne.
I ja sam njihov korisnik, Corsair mi je omiljen, levi mališa od 8gb je od 2008 godine, i radi i dan danas, nakon nebrojenih terabajta upisa, padova i jednog pranja u veš mašini
Koliko mi je poznato Corsair i dan danas besplatno šalje kapice Flash Voyager diskova vlasnicima koji ih zagube, još jedan dokaz renomea firme.

Pre mesec dana mi je otkazao fleš od 32 gb pa sam se počastio sa proverenom opcijom, GT 32gb.
Tvoji i moji rezultati se razlikuju prilično, h81 čipset mu ga izgleda baš "daje".
Koliko vidim po ova dva donja testa u linkovima moji su rezultati prilično slični njihovima.
Kada bude prilike istestiram ga i na h81 plojki, mada je za moje potrebe sasvim dovoljno brz i ovako, najbitnije mi je da je fleš pouzdan i izdržljiv.

Tvoji rezultati:
m1.jpg m2.jpg

Moji rezultati (testirano na konfiguraciji iz "moja mašina"):
atto usb 3.0.png cdm usb 3.0.png

http://www.techreaction.net/2012/02/01/review-corsair-voyager-gt-32gb-usb-3-0/2/
http://www.vrworld.com/2011/10/31/review-32gb-corsair-voyager-gt-usb-30-flash-drive-impresses/

 
Imam istu kombinaciju :d
Samo sto ovaj moj od 8GB bas los upis ima ~4MB/s, dok je citanje ~28MB/s. A GT je GT. Stari od 2GB me je bas dugo sluzio, 7 godina.

Ma, to sam na brzu brzinu probao, sredjivao sam neki komp (sa intel H81), pa reko da probam.

GT.jpgNon-GT.jpg
 
Poslednja izmena:
Prelepi su ti Corsairovi, ali ja sam zadovoljan ovim mojim, a najviše je bio razlog zbog brzog upisa malih fajlova, sad reprezentativni ili ne (ne znam dal' se odnosilo i na ovaj moj), ali strašno je brz.

NTFS USB 2.0 NTFS USB 3.0
 
SanDisk Extreme 32GB na USB 2.0 (P55 chipset, Windows 7)
 

Prilozi

  • as-ssd-bench SanDisk Extreme  6.3.2015 21-19-29.png
    as-ssd-bench SanDisk Extreme 6.3.2015 21-19-29.png
    31.3 KB · Pregleda: 125
Da, poslednji sam uzeo sa tog linka, free shipping.
 
Super su ti Sandisk Extreme, bas imaju dobre 4k performanse. Koja je velicina NTFS klastera?
 
Ne podleže carinskom pregledu :)
 
Ima u write brzini. 32GB pise 100 MB/s, a 64GB 190 MB/s.

Ako uzimas za pustanje direktno na TV proveri prvo da li on podrzava pustanje sa 64GB flesha. Covek je na poslednjih par strana naisao na taj problem, pa ti vidi pre kupovine, da ne bi posle bilo kasno.
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod tog korisnika nije bio problem veličina diska, nego kodek/format fajla nije bio podržan. Mislim da svi televizori podržavaju eksterne diskove tako da kapacitet fleša nebi trebao da bude bitan. Ono na šta bi mogao da obrati pažnju je koliki bitrate televizor podržava jer ako nije dovoljno visok, neće moći da pušta velike fajlove pa mu ne treba ni toliko velika fleška.
 
Ima u write brzini. 32GB pise 100 MB/s, a 64GB 190 MB/s.

Ako uzimas za pustanje direktno na TV proveri prvo da li on podrzava pustanje sa 64GB flesha. Covek je na poslednjih par strana naisao na taj problem, pa ti vidi pre kupovine, da ne bi posle bilo kasno.

Hvala ti provericu u svakom slucaju pre nego sto odlucim da kupim.
 
Tako je. U mom slucaju nije bilo do flesa, vec iskljucivo do formata fajla. Media player nije bas najsrecnije implementiran kod Sony jer koliko sam shvatio Remux je takav kakav je. Znaci stvar softvera. Konkretno puca zbog audio kodeka DTS-HD Master Audio u najavi. Recimo kada prepakujem u AC3 fercera.

@Zuba1970 Kakva je konkretno situacija kod Panasonic, nemam pojma. Mozda da pokusas da pronadjes koje tacno formate podrzava. Vidim da vagas izmedju 32GB i 64GB. I ja sam takodje. Sto se tice mog slucaja, teoretski necu uspeti poterati nijedan pojedinacan fajl preko 32GB sa flesa. U situaciji kada napakujem vise pojedinacnih fajlova preko 32GB televizor bez problema reprodukuje svaki fajl. Model flesa koji koristim radi besprekorno, a dizajn je prica za sebe. Prelep mi je. Pride mi je bitno sto je od gume zastita jer mi se sake znoje te drasticno lakse manipulisem njime kada moram da ga udenem otpozadi. Elem, 32GB vs. 64GB. Nadam se da sam barem malo pomogao.
 
Pa pazi ja kad sam pustao preko exHDD-a BD/Remux filmove(razlicitih velicina ali pretpostavljam preko 30GB) imao sam smetnje u vidu seckanja ili restartovanja tv-a. Cak mi ne pusta audio format True HD dok na primer pusta DTS-HD Master Audio koji koliko vidim tvoj Sony ne pusta. Tako da koliko vidim meni ni USB flash od 32/64 GB ne pomaze. Vec pustanje sa pc direktno na tv.
 
Pa pazi ja kad sam pustao preko exHDD-a BD/Remux filmove(razlicitih velicina ali pretpostavljam preko 30GB) imao sam smetnje u vidu seckanja ili restartovanja tv-a. Cak mi ne pusta audio format True HD dok na primer pusta DTS-HD Master Audio koji koliko vidim tvoj Sony ne pusta. Tako da koliko vidim meni ni USB flash od 32/64 GB ne pomaze. Vec pustanje sa pc direktno na tv.

Ili da uzmes neki android box, media player ili htpc pa da u njih prikljucis flash/hdd.
 
Da ne bih trovao temu (off):) samo da napisem da "manje"(mkv) filmove gledam putem DLNA a "vece" trenutno na tv-u koji je sekundarni monitor.

@ nemanja123 razmisljao sam u tom pravcu. Ali za sad su ove opcije u pitanju sto ne znaci da necu koristiti nesto od toga. Jer ako to budem koristio onda verovatno pada kupovina gabaritnijeg USB flash-a.

Izvinjavam se moderatorima sto sam otisao u off.
 
Poslednja izmena:
Ostao sam dužan rezultat SanDisk Extreme 32GB na krštenom USB 3.0 chipsetu (MacBook Air).
 

Prilozi

  • extreme.png
    extreme.png
    812.6 KB · Pregleda: 184
Uzeo sam Sandisk Extreme 64GB. Ovako je fabrički došao isformatiran? Da li treba nešto da menjam? Offset je OK ?
 

Prilozi

  • Sandisk1.PNG
    Sandisk1.PNG
    34.6 KB · Pregleda: 110
  • Sandisk2.PNG
    Sandisk2.PNG
    20.4 KB · Pregleda: 102
Moze i exFAT, ali ako ga koristi na TV za filmove onda mora NTFS, tv ne citaju exFAT
Tako je i kod mene zbog toga u ntfs. Imam 32GB verziju, u win7 r/w ~190/100MB/s, u w8.1 240/100. 64GB verzija bi trebala da radi 240/180 čini mi se. Naravno potrebno je imati i brze diskove da bi realno kopiranje bilo kako treba. Jeste, brzo kopira filmove i sl. Ali najbolje od svega je što je jedan od najbržih u kopiranju sitnih fajlova, na kojem mnogi drugi padaju.
 
4.400din na ebay-u link
Koristiću ga za prenos podataka, laptop, komp, posao... hoću da mi radi što brže.
 
Nazad
Vrh Dno